in ,

Mulan Filminden Yeni Fragman: Disney Durmak Bilmiyor!

Disney bir animasyon filmini daha live-action olarak beyaz perdeye uyarlıyor. Mulan filminden yeni fragman hayranlarla paylaşıldı.

Mulan İkinci Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Disney yıllar önce yayınladığı filmlerin tekrar çekimine hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl içerisinde çıkan Aslan Kral, Aladdin, Dumbo gibi filmlerden elde ettiği başarıyı sevmiş olacak ki, yeniden çekimler peşi sıra gelmeye devam ediyor. Sırada şirketin yine klasiklerinden sayılacak bir yapımı, 1998 yılında çıkan ve Oscar’a aday olan Mulan bulunuyor.

1998 senesindeki animasyon Tony Bancroft ve Barry Cook ikilisinin yönetmenliğinde çekilmiş ve dönemin en çok konuşulan işleri arasına girmişti.

Mulan’ın live-aciton olacağı haberini 2015 yılının ilk yarısında almıştık. Fakat filme ait ilk tanıtım geçtiğimiz yaz aylarında görücüye çıkmıştı. Şimdi de yeni bir fragman hayranlarını bekliyor.

- Reklam -

Mulan; bir kadının, kendini erkek kılığına sokup Çin İmparatorluk Askerleri’nin arasında yaptığı yolcuğu ve zorlu mücadeleyi konu alıyor. Çin İmparatoru, ülkeyi işgalcilerden korumak için her aileden bir erkeğin İmparatorluk Ordusunda hizmet etmesini gerektiren bir kararname yayınlar. Onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan da babasının yerini almak için adım atar. Hua Jun isimli bir erkek olarak orduya katılan Mulan, her adımında içindeki güçten faydalanması ve gerçek potansiyelini ortaya çıkarması gereken zorlu bir mücadeleye koyulur.

Mulan Fragmanı

YouTube video

Mulan Ne Zaman Sinemalarda Olacak?

Filmde baş karakter Mulan’ı Çinli aktris Crystal Liu canlandırıyor. Liu’nun yanı sıra filmde Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan, Tzi Ma, Rosalind Chao, Cheng Pei-Pei, Nelson Lee, Chum Ehelepola, Gong Li ve hepinizin tanıdığı bir isim olan Jet Li bulunuyor.

Mulan’ın yönetmenliğini Whale Rider, The Zookeeper’s Wife, McFarland ve North Country gibi filmlerde kendisini gösteren Niki Caro, senaristliğini ise Rick Jaffa, Amanda Silver, Lauren Hynek ve Elizabeth Martin birlikte üstleniyor.

- Reklam -

Mulan 27 Mart 2020 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak.

Sizler ilk Mulan’ı hatırlıyor musunuz? Daha önce animasyon olarak karşımıza gelen Mulan’ın oyuncular eşliğinde live-action çekilmesini nasıl karşılıyorsunuz?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Frozen 2 İncelemesi: Karlar Kraliçesi Elsa’nın Sihrine Yolculuk

* Disney+, Netflix’in Sevilen Özelliğini Aktif Ediyor

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Aydin Dogan Cizgi Roman Odulu 2019

Aydın Doğan Çizgi Roman Ödülü Adayları Duyuruldu

7 Kayseri Film Festivali siyad burcak evren

Burçak Evren SİYAD’dan Ayrıldı, Yeni Sinema Derneği SİYARD Kuruluyor