Disney’den Dev Adım: Karayip Korsanları Sil Baştan mı Başlıyor?

Sinema dünyasının sevilen serilerinden Karayip Korsanları için gözümüz devam filmlerindeyken Disney'den bambaşka bir adım geldi. Serinin yeniden çekilmesi gündemde!

Daha birkaç ay önce Disney, yine Johnny Depp’in yer alacağı yeni bir Karayıp Korsanları filmi hakkında fikirler üretmeye başladıklarından söz etmişti. Deadlineın haberine göre görünüşe göre bazı şeyler değişmiş ki Deadpool’un yazarları olan Rheet Reese ve Paul Wernick’le serinin yeniden başlatılması (reboot) gündeme gelmiş.

Johhny Depp’in olmadığı bir Karayip Korsanları filmi düşüncesi gerçekten de şaşırtıcı. Serinin son filmi Dead Men Tell No Tales (Salazar’ın İntikamı), önceki filmlere nazaran pek beğenilmemişti. Ayrıca bu film, serinin en düşük hasılata sahip yapımıydı. Yeniden yapım düşüncesinin bununla bir alakası olabilir mi?

Dead Men Tell No Tales’ın sonunda Elizabeth Swann ve Will Turner’ın bir araya geldiğine şahit olmuştuk. Filmin gizli sahnesinde de Davy Jones’a benzettiğimiz bir varlık, mışıl mışıl uyumakta olan çiftimize yaklaşıyordu.

Filmin son sahnelerinin böyle kurgulanması ve Johnny Depp’in seriye kattığı özgünlük de göz önünde bulundurulduğunda, sıfırdan çekilecek bir Karayip Korsanları filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Johnny Depp, Keira Knightley ve Orlando Bloom gibi yıldızlar olmadan yepyeni bir Karayip Korsanları deneyimine hazır mısınız?

 • 30
  Shares
GÖZ ATIN  Avengers: Endgame Filipinler'de Özel Bir Kanalda Korsan Olarak Yayınlandı

Stranger Things Kitap

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Disney’den Dev Adım: Karayip Korsanları Sil Baştan mı Başlıyor? için 10 yorum

 1. Ne gerek var ki? Hali hazırda seri başarılı zaten. Daha iyisi yapılamaz.


 2. frht45 dedi ki:

  Johnny Depp, Keira Knightley ve Orlando Bloom üçlüsü olmadan işleri baya zor. Wolverine Hugh Jackman olmadan zor ise Jack Sparrow Johnny Depp’siz çok zor işi. Hafızalara kazınmış bir kere.

  Şu üçlü bile çok iyi. Kimi bulacaklar bunlarjn yerine. :grin:
  image


 3. Gerçekten de gereksiz bir hamle.

  Az çok bu seriyle ilgisi olan, filmlerini izlemiş kimse sorarsanız sorun eğer bir sıralama yapacak olursa en az beğenilen 4. film olacaktır. En azından yorumlara filan baktığımızda çoğunluk böyle düşünüyor. Son filmi ilk üçleme kadar olmasa da sevmiştim. Üstelik Orlando Bloom ve Keira Knightley’in neredeyse hiç rolü yoktu. Ama onları görmek bile mutlu etti.

  Şimdi bu arkadaşlar diyor ki geçtim o ikiliyi, başrolü bile değiştirip yeni bir seri yapacağım, öyle mi? Hani bu Disney kanallarında yayınlanan Star Wars çizgi dizileri olur, sadece gerçekten ilgilileri olan kişiler izler, filme giden ve hatta seven önemli bir kesim adını duyar ama izlemez. Yeni Karayip Korsanları da ona döner.


 4. Gözler Johnny Depp’i arayacaksa neye yarar tüm seriyi baştan çekmek. Bunu geçtiğimiz haftalarda Matrix için de söylüyorlardı. Filmdeki karakterlerle özdeşleşen oyuncuların seyircideki imajının yıkılmasının çok zor olduğunu düşünüyorum ben.


 5. Agape dedi ki:

  Ben bu işte çok sıkıldım ya. Sorun sadece bu filmin baştan çekilecek olması da değil. Sürekli eskiden başarı sağlamış şeylerin pişirilip pişirilip önümüze sunulmasından bıktım usandım. Yeni bir şey yaratamayacaklarsa yaratmasınlar daha iyi. Her sene böyle filmlerden bir tomar çıkıyor zaten. Kaldı ki Karayip Korsanları diyoruz burada. Belki onun da kendine göre güzel yanları olacaktır ama yılların vermiş olduğu bir alışkanlık var.


Disney’den Dev Adım: Karayip Korsanları Sil Baştan mı Başlıyor?

Sinema dünyasının sevilen serilerinden Karayip Korsanları için gözümüz devam filmlerindeyken Disney’den bambaşka bir adım geldi. Serinin yeniden çekilmesi gündemde!

 • 30
  Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Sinema
“Beyaz Bir Gece”nin Türkiye Prömiyeri KısaKes’te Yapıldı

Özgürcan Uzunyaşa'nın son filmi "Beyaz Bir Gece", Saraybosna'daki dünya prömiyerinin ardından ülkemizde de KısaKes Film...

Kapat