in

Eternals Yönetmeni Chloé Zhao Yeni Dracula Filminin Başına Geçti

Orijinal, fütüristik ve Western bilimkurgusu Dracula geliyor. Yeni Marvel filmi Eternals’ın yönetmeni Chloé Zhao, ikonik vampiri yeniden beyaz perdeye getirmeye hazırlanıyor.

Yeni Dracula filmi Eternals Chloé Zhao
- Reklam -

Yeni Dracula filmi için hazır olun. Eternals yönetmeni Chloé Zhao, yeni projesinde Universal’a katılıyor. Dracula’nın Western, bilimkurgu versiyonu için kolları sıvıyor.

Şimdilik üç uzun metraj filmden ibaret olan kariyerinde çürük elma olmayan Chloé Zhao, bu yıl yönettiği Nomadland ile dikkatleri üstüne çekmişti. Yönetmenin filmi Golden Globe ödüllerinde de aday gösterildi. Ayrıca, Zhao’nun Akademi Ödülleri’nde En İyi Yönetmen kategorisinde aday gösterilecek ilk Asyalı kadın olması bekleniyor. Nomadland, Büyük Depresyon’da her şeyini kaybeden bir grup Amerikalının, ülkenin çöllerinde yaşadığı göçebe hayatı anlatıyor.

Yönetmenin Nomadland’dan sonraki durağıysa Marvel Sinematik Evreni. Dördüncü aşamanın beklenen yapımlarından Eternals’ı hem yazdı hem de yönetti. Eternals’ın bu yıl içerisinde gösterime girmesi bekleniyor.

- Reklam -

Dracula

Chloé Zhao’nun yeni filmi de Dracula olacak. Universal Pictures’ın 2014’ten beri kurulmaya uğraştığı Dark Universe’den umudu kesmesinin ardından neredeyse bağımsız film denecek bütçelerle bir evrene bağlı olmayan filmler çıkartmaya odaklandı. Bu yeni planın ilk ürünü olan The Invisible Man geçen sene çıkmış ve hem izleyiciler hem de seyirciler tarafından beğenilmişti.

Yeni Dracula Filmi Toplumun Dışında Yaşamanın Sonuçlarını Taşıyacak

Zhao, Dracula yorumunda da Nomadland’de işlediği toplumun dışında yaşama konusunu ön plana çıkartacak. Yönetmenin sözlerine göre bu Dracula “orijinal, fütüristik ve Western bilimkurgusu” olacak. Yönetmen, “vampirler ve taşıdıkları ‘diğer’ kimliği beni her zaman büyülemiştir” diyor.

Bram Stoker’ın klasik romanı Dracula, yüzyıla yakın süredir ekrana uyarlanıyor. En son Sherlock dizisinin arkasındaki ikili Mark Gattis ve Stephen Moffat tarafından mini-dizi olarak uyarlanan karakterin klasik beyaz perde yapımlarıysa 1931’deki siyah beyaz film ve Francis Ford Coppola’nın 1992 yapımı eseri. Zhao’nun karaktere ve hikâyeye getireceği yeni soluk güzel bir yorum ortaya çıkartacak mı hep birlikte göreceğiz.

- Reklam -

Dracula - 2020 En İyi Netflix Dizisi

Universal’ın klasik canavarları yeniden yorumladığı Dark Universe ise James Wan, Elizabeth Banks ve Paul Feig’in yöneteceği filmlerle devam edecek.

Sizce Chloé Zhao, Dracula için doğru isim mi? Genç yönetmenin diğer yapımları hakkında düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Screen Rant

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Bana çok kötü gelmemiş olsa da(yine de kötüydü) aşağıdakinin akibetine benzemesin sonu. :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

monolit göbeklitepe

Gizemli Monolit Bu Sefer Göbeklitepe Yakınlarında Ortaya Çıktı

Temeraire Serisi 5. Kitap 6 - Naomi Novik

Napolyon Savaşları’na Fantastik Bir Bakış Getiren Temeraire Serisi’nde 5. ve 6. Kitaplar Okurla Buluşuyor