Gece Yarısı Güneşi Twilight

Dune 2 Filminin Senaryosu Şimdiden Yazılıyor

Dünyaca ünlü bilimkurgu serisi Dune uyarlamasında; henüz ilk film vizyona girmeden ikincisi için çalışmalar başladı.

Hayranlar 2020 yılının sonunda vizyonda olacak Dune filmini beklerken, serinin devamıyla ilgili dikkat çeken bir haber paylaşıldı. The Hollywood Reporter’ın kaynaklarına göre, serinin ilk filminde de Denis Villeneuve ve Eric Roth ile birlikte senaryo yazımında yer almış olan Jon Spaihts, ikinci filmin senaryosunu kaleme almaya çoktan başladı.

Spaihts, ikinci filmin senaryosunu kaleme almak için halihazırda HBO’da yayınlanması beklenen spin-off dizisi Dune: The Sisterhood projesindeki görevinden alındı. İkinci Dune filmi için henüz yeşil ışık yakılmadı. Ancak yapımcı Brian Herbert (Frank Herbert’in oğlu ve birkaç Dune kitabı ve kısa öykü yazarı) daha önce ilk filmin orijinal Dune romanının sadece yarısını kapsayacağını söylemişti. Dolayısıyla, ikinci filmin onaylanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Bu nedenle Spaihts da şimdiden ikinci film için senaryo çalışmalarına başlamış durumda.

Spaihts’in Dizi İçin Hazırladığı Senaryo Beğenilmedi

Kaynaklara göre; Legendary TV, Jon Spaihts’in The Sisterhood dizisi için hazırladığı son senaryo taslağından pek de memnun kalmadı. Bu nedenle, dizinin sorumluluğunu Spaihts’in ellerinden aldılar ve onu daha iyi odaklanması için tamamıyla ikinci film projesine yönlendirdiler. Spaihts daha önce Prometheus, Doctor Strange ve Passengers gibi birçok başarılı yapımın senaryosunda çalıştığı için beyaz perdede çok daha fazla deneyime sahip. Bu da yapımcıların verdiği son kararda önemli derecede etkili oldu.

Tom Spaihts’in The Sisterhood projesinden alınmasıyla, boşalan dizi sorumlusu koltuğuna kimin getirileceği şimdilik henüz bilinmiyor. Ancak Warner Bros.’un Dune filminin gişede nasıl bir başarı elde edeceğini görmek istediğini ve bu sebeple dizi projesinin bir süre daha erteleneceği söyleniyor.

Denis Villeneuve’ün yönetmenliğini üstlendiği Dune filmi, 18 Aralık 2020’da beyaz perdedeki yerini alacak.

GÖZ ATIN  Dune Kadrosuna Sevilen İsimler Katılıyor: Dave Bautista ve Stellan Skarsgård Bizlerle

antares




Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Dune 2 Filminin Senaryosu Şimdiden Yazılıyor için 3 yorum

  1. Ozgurce dedi ki:

    Dune serisinin devamı nerede peki?
    Dune kalbimizde…


  2. Üç bölümden oluşan dizisi oldukça hoşuma gitmişti,2000 yılındaki imkanlarla oldukça başarılı bir iş çıkarmışlardı bence.Şu anki imkanlarla yapabilecekleri beni oldukça heyecanlandırıyor.


  3. Özellikle cast seçimi çok güzel yeni filmin, çok ümitliyim.


Dune 2 Filminin Senaryosu Şimdiden Yazılıyor

Dünyaca ünlü bilimkurgu serisi Dune uyarlamasında; henüz ilk film vizyona girmeden ikincisi için çalışmalar başladı.

Başa dönün