in

Dune Filminin Logosu Görücüye Çıktı

Dune filminin logosu paylaşıldı. Yapımdan ilk görsel görücüye çıkmış oldu. Denis Villeneuve imzalı film 2020’nin sonunda vizyonda olacak.

Dune Film Logo

2020’nin en çok merak edilen yapımları listelerinde kendisine yer bulan Denis Villeneuve imzalı Dune filminden logo yayınlandı. Frank Herbert’ün kült bilimkurgu serisinden uyarlanan film bu yılın son ayında vizyona girecek.

Şimdiden ikinci filminin senaryosuna başlanan, hem kadrosu hem de kitapların tonunu yakalayacağı açıklamalarıyla hayranları iyice heyecanlandıran Dune için ilk görsel elimize geçti. Filmin çekim aşaması çoktan tamamlandı, hatta az sayıda insana yapımı kısıtlı bir şekilde gösterdiler bile. Yine de henüz post-prodüksiyon süreci devam eden Dune’a dair görsel bir paylaşım yapılmamıştı.

Şimdi, en azından elimizde bir logo var. Bu paylaşımla birlikte yavaş yavaş filmden kısa fragman ve film içi fotoğraflar alabileceğimiz günlere yaklaştığımızı söyleyebiliriz.

Dune Filmi Kadrosuyla Göz Alıyor

Sicario, Arrival ve Blade Runner 2049 filmleriyle dikkat çeken başarılı yönetmen Denis Villeneuve imzasıyla vizyona girecek film, oyuncu seçimleriyle de çok konuşuluyor.

Şu ana kadar açıklanan oyuncular arasında şu isimler yer alıyor: Jason Momoa, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Zendaya, David Dastmalchian, Stephen Henderson, Charlotte Rampling, Javier Bardem ve Chang Chen yer alıyor.

Filmin müzikleri ise Hans Zimmer tarafından hazırlanıyor. Zimmer, Dune projesi için yıllardır birlikte çalıştığı Christopher Nolan’ı Tenet filminde yalnız bırakmayı tercih etti. Bu da sanatçıların projeye olan inancını göstermesi açısından önemli bir nokta olarak dikkat çekiyor.

Paul Atreides’in mistik ve dokunaklı hikayesini anlatacak olan film, evrenin en değerli hammaddelerinden biri olan Baharat’ın hakimiyeti ve kontrolü için yaşanan askeri ve politik çatışmaları, kişisel çıkarlar ve hayatta kalma dürtüleri ekseninde işleyen muhteşem bir film vadediyor.

Film ile birlikte aynı zamanda Jon Spaihts imzalı Dune: The Sisterhood adında bir televizyon dizisinin de yolda olduğunu hatırlatalım.

Dune

Dune filmi 18 Aralık 2020 tarihinde beyaz perdeye konuk olacak. The Sisterhood dizisi hakkında ise tarih ve oyuncu bilgisi gibi detaylar henüz paylaşılmadı.

Peki sizin Dune filminden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

Dune: İyi Bilimkurgu İyi Edebiyattır

Bengü Akagül

1997'de Kadıköy'de doğdum. Yeditepe Üniversitesinde Sinema bölümünden mezun oldum. Sinemanın yanına edebiyatı da koyarak sevdiğim yazarlar ile kitaplarının ön okumalarında çalıştım. Bugünlerde bir prodüksiyon şirketinde çalışıyor, ukulele çalmayı öğreniyor ve deneyimlerime yenilerini katmaya çalışıyorum.

30 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Mucreth Mucreth dedi ki:

  Oturdum hayran hayran logoya bakıyorum. Saygılar ya !!

 2. Avatar for alper alper dedi ki:

  Hadi hayırlısı, umarım iyi bir film olur.

  Film uyarlaması sadece 1. kitaptan mı yapılmış.

 3. Avatar for Son.of.Yona Son.of.Yona dedi ki:

  Bundan önceki haberlerde ilk kitabın yarısının konu edileceğini okuduğumu hatırlıyorum.

 4. Avatar for BiblofilYouTube BiblofilYouTube dedi ki:

  Muazzam bir çalışma. Bayıldım. O harfler… O rüzgarın kumları köpürtmesi… Anlayamazsınız…

 5. Avatar for Leingrad Leingrad dedi ki:

  Oooooo 5. kitap geliyor. :money_mouth_face:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

25 cevap daha var.

The Witcher Söyleşi

The Witcher Yazarı Sapkowski’den Dizi Hakkında Samimi Röportaj

robert pattinson the batman

The Batman Filminin Çekimleri Başladı