in

Dune: Part Two Onaylandı ve Vizyon Tarihi Belli Oldu

Dune: Part Two resmi olarak onaylandı. İlk filmi henüz sinemalara gelen devam macerasının vizyon tarihi de ortaya çıktı.

Dune Part Two 2
- Reklam -
- Reklam -

Dune: Part Two resmen duyuruldu. Denis Villeneuve imzalı devam yapımı için vizyon tarihi de duyuruldu.

Legendary Pictures, hayranları için sonsuz gibi görünen bir sürenin ardından sonunda devam macerası için mutlu haberi verdi. Resmi Twitter hesabı üzerinden “Bu sadece başlangıç…” şeklinde açıklama yapan şirket, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Şimdiye kadar Dune filmini izleyenlere, önümüzdeki günlerde ve haftalarda gidecek olanlara teşekkürler. Yolculuğa devam etmek için heyecanlıyız!”

- Reklam -

Şirket, ayrıca Dune’un logosunu ve ikinci film yazılı bir görseli de, paylaştığı Twitter gönderisine ekledi.

Halihazırda sinemalarda olan ilk filmi gibi Dune: Part Two da Legendary Pictures tarafından hazırlanacak ve Warner Bros. tarafından dünya geneline dağıtımı yapılacak. Ancak, bu yıla özel sinemalarla aynı anda HBO Max’e gelen ilk filminin aksine devam filmi öncelikle sadece sinemalara gelecek. Denis Villeneuve’nün konuyla ilgili hassasiyeti ve filmi izleyenlerin özellikle IMAX ısrarı göz önüne alındığında söz konusu tercih herkesi mutlu edecek gibi gözüküyor.

Dune: Part Two Ne Zaman Sinemalarda Olacak?

Dune 2

İkinci film için yapılan duyuru ile birlikte devam yapımının ne zaman geleceği de ortaya çıktı. İlk filmi olumlu eleştiriler alan yapımın devamı, 20 Ekim 2023’te sinemalarda olacak. Frank Herbert’in klasik bilimkurgu serisinden uyarlanan yapımda Paul Atreides rolünde Timothée Chalamet, Duke Leto Atreides rolünde Oscar Isaac, Gurney Halleck rolünde Josh Brolin, Lady Jessica Atreides rolünde Rebecca Ferguson, Baron Vladimir Harkonnen rolünde Stellan Skarsgård, Beast Rabban Harkonnen rolünde Dave Bautista, Duncan Idaho rolünde Jason Momoa, Chani Kynes rolünde Zendaya ve Stilgar rolünde Javier Bardem gibi yıldız oyuncular yer alıyor.

- Reklam -

Kısa süre önce WarnerMedia’nın CEO’su Ann Sarnoff, bir röportajda Dune 2 için yeşil ışık yakmış ve filmin sonunun bu sorunun cevabını verdiğini söylemişti.

Dune’un devamının gelecek olması kaçınılmaz gibi görünse de, Legendary ve Warner Bros. arasındaki anlaşmanın bozulması ister istemez kafalarda soru işaretlerine neden olmuştu. Özellikle WarnerMedia’nın önce Legendary’e danışmadan 2021 Warner Bros. listesinin tamamını HBO Max’te de yayınlaması ile ortaya çıkan gerilim göz önüne alındığında, bazı şüpheler uyandırdı. Neyse ki sorunlar çözüldü ve sevilen yapım için beklenen onay ve çıkış tarihi böylece açıklanmış oldu.

Dune’un ilk filmini izlediniz mi? Devam yapımı için resmi onayın hızlıca gelmesi konusunda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Discussing Film

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

12 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Güzel haber. Bekliyoruz.

 2. Avatar for dieter dieter dedi ki:

  Ekim 2023’te 2 yaş daha yaşlı olacağım ama buna değer, bekleyeceğim :smiley:

 3. Avatar for Howl Howl dedi ki:

  Sen o tarihe, en az bir iki sene ekle. Şimdiden @magicalbronze 'un açacağı, Dune:2 vizyon tarihi yine ertelendi başlıklarını görebiliyorum.

 4. Avatar for dieter dieter dedi ki:

  Ama çok tutuldu, çok izlendi her yerde dune var. Herkes dune okuyor ve dune konuşuyor :smiley: İthaki de Dune’un iyi ekmeğini yedi. Neyseee.

 5. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

7 cevap daha var.

12 Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Marvel Studios Daredevil ve Punisher

Marvel Studios’un Daredevil ve Punisher’ı Sinematik Evren Dışında Tutma Nedeni Ortaya Çıktı

Son Hikâyeler - Olga Tokarczuk | Haftanın Kitabı #194

Son Hikâyeler – Olga Tokarczuk | Haftanın Kitabı #194