in

Dune Uyarlamasının Yönetmeni Belli Oldu

Ted Chiang’ın öyküsünden uyarladığı Arrival (Geliş) ile geçen sene birçoğumuzun kalbini kazanan Denis Villeneuve, yeni Dune filminin yönetmenlik koltuğunda oturacak.

Hatırlarsanız Dune Serisi’nin sinema ve televizyon haklarının Legendary Entertainment tarafından satın alındığını sizlerle paylaşmıştık. Yine aynı haberde Ridley Scott ve Denis Villeneuve‘nin Dune’u sinemaya uyarlamak için istekli olduğunu da belirtmiştik. Daha sonra da Legendary’nin Villeneuve ile görüşmelere başladığının haberleri gelmişti. Nihayet bu görüşmeler sonuçlandı ve Dune uyarlamasının artık bir yönetmeni var: Denis Villeneuve!

Bu güzel bilgiyi bizlere ulaştıran ise Frank Herbert’ın yazar oğlu ve ayrıca Dune filminin de idari yapımcılarından biri olan Brian Herbert oldu.

Burak Mermer

1993’te Sivas'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları'nda yüksek lisans öğrencisi. Edebiyatı, sinemayı ve bilgisayar oyunlarını çok sever. Hayatın anlamının Radiohead şarkılarında gizli olduğuna inanmakta, başka dünyalara duyduğu tutku sayesinde yaşamayı sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diskdünya Serisi Yoluna “Kış Ustası” İle Devam Ediyor

Harika Bir Derleme Geliyor Bu Yana: Aşk Ve Ölüm Şarkıları