in

Edge of Tomorrow 2 Karakter Odaklı Bir Film Olacak

Edge of Tomorrow 2 filmi için bazı detaylar belli oldu. Yönetmen Doug Liman, yeni maceranın daha küçük ve karakter odaklı bir film olacağını belirtti.

Edge of Tomorrow 2
- Reklam -

Tom Cruise‘un başrolünde yer alması beklenen Edge of Tomorrow 2 filminin nasıl ilerleyeceği konusunda bazı detaylar netleşti. Yeni bilgiler, ikinci filmin yönetmeni olan Doug Liman‘dan geldi. Yönetmene göre Edge of Tomorrow 2, “daha küçük ve karakter odaklı” bir film olacak.

İlk filmini 2014 yılında izlediğimiz yapımda Tom Cruise’un yanında Emily Blunt‘ı da uzaylı ordusuna karşı savaşırken izlemiştik. Filmde uzaylılarla savaşan kahramanlarımız, her öldüklerinde aynı günü baştan yaşıyordu. Edge of Tomorrow 2‘nun senaryosu aslında bir süredir hazırdı fakat prodüksiyon konusunda bir gelişme olmamıştı.

İlginç konusuyla dikkat çeken Edge of Tomorrow‘un All You Need Is Kill isimli Hiroshi Sakurazaka ve Yoshitoshi Abe tarafından yazılmış bir Japon roman (light novel) uyarlaması olduğu biliniyor. İki proje de temel olarak aynı konsepti paylaşıyor ve hayranlar iki proje için de yıllardır devam hikâyesini bekliyorlar.

- Reklam -

Filmin çekimleri için henüz bir tarih verilmemiş olsa da yönetmen, Collider‘a verdiği röportajda bazı düşüncelerini paylaştı.

Doug Liman: “Edge of Tomorrow 2 filminde görsel efektler ön planda olmayacak”

Edge of Tomorrow 2 filmi
“Hep ilk filme göre daha karakter odaklı bir devam filminde olmak istemiştim. Çünkü normalde işler bu şekilde ilerlemiyor. Devam filmini geliştirirken yaklaşımım bu oldu ve Tom Cruise ile Emily Blunt fenomen oyuncular. Devam filmlerinde daha çok aksiyon ve patlamalar beklendiğini biliyorum ancak devam filminde görsel efektler ön planda olmayacak.”
Edge of Tomorrow özel efektleriyle büyük beğeni toplamış, hatta bu kategoride bazı ödüller de almıştı. Devam filminde de daha büyük efektler beklemek normaldi fakat COVID-19 salgınını da düşününce bazı görsel efekt açısından bol olacak filmlerin zorluklar yaşadığını gördük.

Netflix gibi yayın platformlarının da son zamanlarda bilimkurgu yapımlarına önem verdiği görülüyor. The Old Guard ve Outside the Wire yapımları Netflix’i bu konuda öne geçirmişti. Edge of Tomorrow 2 için de Netflix’le bir anlaşma yapılabileceği düşünülüyor.

- Reklam -

Edge of Tomorrow 2

Edge of Tomorrow‘un devam filminin daha çok karakter odaklı bir film olarak planlanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Filmin bu şekilde planlanmasının gerçekten de COVID-19 salgınıyla alakalı olabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum‘da paylaşın.

Kaynak: Collider

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Karakter değil hikaye odaklı olmasını tercih ederdim. Başka bir açıdan bakınca da aslında pek dallanıp budaklandırılası bir konu değil gibi geliyor. Tek filmde anlatılıp bitirilsin işte, uzatmayın. :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

fantastik geziler 3 münih

Fantastik Geziler #3 – Münih: Karanlığın Doğuşu

Ursula K. Le Guin posta pulu

Ursula K. Le Guin Anısına Posta Pulu Hazırlandı