in

Eternals Filmi Yeni Karakter Detayları, Güçleri ve Hikâye Ayrıntıları

Eternals filmi için yeni karakter detayları belli oldu. Beklenen Marvel filmi kozmik anlamda oldukça güçlü karakterleri beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.

Marvel Eternals
- Reklam -
- Reklam -

Eternals filmi için yeni karakter detayları, bir ürün tanıtım listesi sonucu ortaya çıktı. Ürün listeleri, yeni karakterlerin güçlerini ve hikâye ayrıntılarını ortaya çıkardı.

Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü aşaması, yeni karakterler ve birkaç süper kahraman takımı ile tanıştıracak. Eternals da bu yeni tanıtılacak takımın en önemli üyelerinden biri olarak gösteriliyor. Uzun süre önce, 2019 Comic-Con etkinliği sırasında duyurusu yapılan Eternals, Koronavirüs pandemisi yaşanmasaydı şimdiye dek beyaz perdedeki yerini almış olacaktı. Fakat şimdilik Marvel’ın yeni kahramanlarını görmek için 2021 sonuna kadar beklememiz gerekecek.

MCU evrenini çizgi romanlardan değil de filmlerden takip eden hayranlar, Eternals karakterleri hakkında çok fazla bir bilgi sahibi olmayabilir. Marvel ve Disney, filmi hayata geçirmek için yıldız bir oyuncu kadrosu oluşturdu. Filmin başrollerinde Sersi karakterine hayat veren Gemma Chan ve Ikaris karakterini canlandıracak Richard Madden bulunuyor. Oyuncu kadrosunun geri kalan isimleri arasında Salma Hayek, Brian Tyree Henry, Angelina Jolie, Kit Harington, Kumail Nanjiani ve birçok farklı isim bulunuyor. Ancak filmin iki defa ertelenmesi nedeniyle Marvel Stüdyoları yapım hakkında henüz herhangi bir şey göstermedi. Neyse ki, ticari ürün satışı yapan firmalar sayesinde artık yeni birkaç bilgiye sahibiz.

- Reklam -

Hindistan’da yayın yapan internet sitesi Redwolf, kısa süre önce The Eternals ürünlerinin satılacağı bir sayfa açtı. Şimdilik satın alınabilecek bir sayfa olmasa da, içeriğinde 10 ana karakteri tanıtan bilgiler bulunuyor. Bu bilgiler sayesinde filmin olay örgüsüne bağlanabilecek yeni karakter detayları da ortaya çıktı.

Eternals Karakterler ve Detayları

eternals marvel

Ikaris

Taktiksel lider ve kozmik anlamda en güçlü Ebedi. Diğer Ebedileri güvende tutmaktan gurur duyar. Dürüst, nazik ve karizmatik olarak tanımlanabilecek karakter inanılmaz güçlere sahiptir. Uçuş gücü ve gözlerinden yoğun kozmik enerji ışınları yansıtma yeteneğiyle bilinir. Devant’lar yüzyıllar sonra geri döndüğünde, Ikaris yeni tehdidi durdurmak için dağınık Ebedileri birleştirme görevine öncülük eder.

Sersei

İnsanlığa yakınlığı ile bilinen Ebedi’dir. Sersi, bir müze küratörü olarak çalışır ve bu işi yaparken insanları Devantların tehdidinden kurtardığı kadar mutludur. Karakter, dokunduğu herhangi bir malzemenin yapısını değiştirerek manipüle edebilir. Ayrıca yüzyıllardır Ikaris’e aşıktır ve Ebedileri tekrar bulup toplaması için ona yardım eder.

Ajak

Ebedilerin ruhani lideridir. Bilgeliği ile ekibe rehberlik eder. İnsanlığı Devantlardan korumak ve insanların bugün yaşadıkları modern medeniyete ilerlemelerine yardımcı olmak için ana gezegenlerinden buraya gelen ekibin önemli bir parçasıdır. Ajak sadece insanları veya Ebedileri iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda göksel varlıklar olarak bilinen Celestialler ile de iletişim kurabilir.

Phastos

İcadın gücü ile kutsanmıştır. Elinde yeterli hammadde olması koşuluyla, hayal edebileceği her şeyi yaratabilir. Yüzyıllar boyunca Phastos, görkemliğini her zaman gölgelerde saklı tutarken, insanlığın teknolojik olarak ilerlemesine yardımcı olan bir karakterdir.

Makkari

Evrendeki en hızlı kadın. Süper-hızlı kozmik gücünü, Ebdilerin yeni gezegenler keşfetmesi için kullanıyor. Sağır olduğu için kozmik koşusuna eşlik eden ses patlaması onu etkilemez.

the eternals kadro

Druig

İnsanların zihinlerini kontrol etmek için kozmik enerjiyi kullanabiliyor. Druig, diğer Ebedilerden ayrı olarak yaşıyor çünkü yüzyıllar boyunca insanlıkla girdikleri etkileşimi doğru bulmuyor. Uzak ve güçlü, olduğu için onun bir arkadaş mı yoksa bir düşman mı olduğunu belirlemek zor hale geliyor.

- Reklam -

Gilgamesh

Ekibin en güçlü ve en nazik üyesi. Geçmişteki olaylar onları grubun geri kalanından farklı yere sürüklediğinde Thena’nın fiili ortağı olur. Kozmik enerjinin güçlü bir dış iskeletini yansıtabilen Gilgamesh, tarih boyunca Devants’la yaptığı dövüşlerle efsanevi hale gelen ateşli bir savaşçıdır.

Thena

Savaş ortamı, en rahat olduğu yerdir. Gilgamesh gibi oldukça ateşli bir savaşçı olan Thena, aklına gelebilecek elde tutulan herhangi bir silahı oluşturmak için kozmik enerjiyi kullanma yeteneğine sahiptir. Çoğu zaman somurtkan ve mesafeli bir tutum takınsa da, Gilgamesh ile yüzyıllar süren bir arkadaşlık kurar.

Kingo

Elleriyle kozmik enerji mermileri fırlatma gücüne sahiptir. Yüzyıllar boyunca, şöhret fikrine aşık olmuştur. Günümüzde, ekibin yeni Deviant tehdidini püskürtmesine yardımcı olmak için zenginlik ve ünlü hayatını terk etmesi gereken ünlü bir Bollywood yıldızıdır.

Sprite

Gerçekçi illüzyonlar yaratma yeteneğine sahiptir ve görünüşte 12 yaşında bir kıza ebnzer. Sersi ile olan arkadaşlığı, yüzyıllardır insanlık tarafından çocuk muamelesi gördüğü için dünyadan bıkmış bir üzüntüyü gizler. Ancak Sprite göründüğünden çok daha güçlü ve akıllıdır, bu da Deviant’larla savaşırken işe yarayacaktır.

Eternals çizgi roman

Yeni gelen karakter detayları ile, Marvel Sinematik Evreni’nin The Eternals karakterleri ile çizgi romandaki hallerine göre değişim gösterdiği anlaşılıyor. Örneğin çizgi romanlarda Makkari sağır değilken, filmde sağır olarak gösterilecek.

Güçlerine ek olarak, bu açıklamalar Ikaris ve Sersi’nin Ebedileri Devantlarla savaşmak için bir araya getirme görevine liderlik ettiğini de ortaya koyuyor. Thena ve Gilgamesh bu açıklamalara göre grubun geri kalanından sürgün edildiği biliniyor. Ancak neden böyle olduğu veya tekrar nasıl bir araya gelecekleri henüz bilinmiyor.

Şimdilik daha fazla detay için yayınlanacak ilk fragmanı beklemek zorundayız gibi gözüküyor. Peki ya sizler açıklanan karakter detaylarını nasıl buldunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Geek Tyrant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Merakla bekliyorum kendilerini. :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sihirli Annem Fragmanı: Yeni Exxen Dizisi

Sihirli Annem Fragmanı: Yeni Exxen Dizisinden İlk Tanıtım

Stephen King 2020

Stephen King: “2020’de Romanlarımda Yaşıyormuş Gibi Hissettiğiniz İçin Özür Dilerim”