in ,

Evde Tek Başına Filmindeki Meşhur Ev Gecelik Konaklamaya Açılıyor

Evde Tek Başına filmi ile özdeşleşen ve meşhur hale gelen McCallister’ların evi, noel için bir gecelik özel konaklamaya açılıyor.

Evde Tek Başına Ev Kiralık

Evde Tek Başına filminde Kevin McCallister’ın tek başına kaldığı ve hırsızlara karşı savunduğu meşhur ev, noel için bir gecelik özel konaklamaya açılıyor.

İlki 1990 yılında Home Alone adıyla beyaz perdeye gelen Evde Tek Başına, başrolünde Macaulay Culkin’in yer aldığı oldukça eğlenceli bir maceraydı. Film, Kevin’in ailesinin evini Islak Haydutlar olarak bilinen bir çift hırsıza karşı savunurken yaşadığı maceraları konu ediniyordu. Daniel Stern ve Joe Pesci’nin canlandırdığı hırsızların evden bir şeyler çalmasını önlemek adına yaptığı girişimler ve bubi tuzakları ile ikonik bir yapım haline geldi.

Seri, toplamda 6 filmden oluşuyor. Son film ise Disney+ ile karşımıza çıktı. Disney’in Fox’u satın almasıyla birlikte yapım için geçen ay gösterime giren Home Sweet Home Alone oldu. Ancak özellikle ilk iki macerasıyla akıllara kazındı. Neredeyse tek mekanda geçen film ile McCallister evi de ikonik bir yere dönüştü. İşte söz konusu ev, artık hayranların içinde kalabileceği bir kiralık mekana dönüşüyor.

Evde Tek Başına Evini Kiralayanlar Eğlenceli Bir Gece Geçirecekler

Evde Tek Başına Ev Kiralık

Kevin McCallister’ın ağabeyi Buzz’ı oynayan aktör Devin Ratray tarafından yayınlanan bir duyuru ile meşhur evde bir gecelik konaklama rezervasyonu yapılabilecek. Hayranlar 12 Aralık 2021’de Chicago’da bulunan evi (tek başına veya bir grupla) kiralama fırsatına sahip olacaklar. Ayrıca kendilerine Evde Tek Başına temalı bir LEGO seti sunulacak ve bu özel listenin onuruna Airbnb bir kampanya başlatarak Chicago’daki La Rabida Çocuk Hastanesi’ne bağış yapılmasını sağlayacak. Rezervasyonlar 7 Aralık 2021’de açılacak. Ne yazık ki tek gecelik özel bir konaklama durumu olduğu için, kim önce kiralarsa gecenin kazananı da o olacak.

İkonik ev büyüklüğüyle de dikkat çekiyor. 4 dönümlük bir arazide bulunan ev toplamda 14 odadan oluşuyor. 4 yatak odası ve 3 banyosu bulunan evi kiralayan şanslı kişi veya kişileri o gün, Kevin McCallister’ın ağabeyi (Devin Ratray) karşılayacak.

Home Alone Ev Kiralık

Airbnb de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla kısaca şunları söyledi:

“Evde Tek Başına hikayesinin başladığı ikonik evde tatil rezervasyonu yapabilir, kurabileceğiniz bubi tuzakları sonrası Chicago’nun en iyi pizzası yiyebilir ve gerçek bir tarantulayla tanışma fırsatı ile rahat bir tatil manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.”

Evde Tek Başına serisini nasıl buluyorsunuz? Kevin McCallister’ın tek kaldığı evde yaşamak ister miydiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CNN

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Kulüp Devam Bölümleri Çıkış Tarihi

Netflix’in “Kulüp” Dizisinde Devam Bölümlerinin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Gülten Akın Sempozyumu

Gülten Akın Sempozyumu Bursa’da Gerçekleştirilecek: “Şiirden Bir Ülke Bahçesi”