in

Marvel’ın Başkanı Yeni Fantastik Dörtlü Filmi Hakkında Konuştu: “Başlangıç Hikâyesi Olmayacak”

Kevin Feige, Fantastic Four filmi hakkında konuştu. Marvel’ın başındaki isim yaklaşan yapımın bir başlangıç hikâyesi olmayacağını söyledi.

Fantastic Four filmi konusu Marvel

Kevin Feige Fantastic Four filmine dair hayranları meraklandıran açıklamalarda bulundu. Marvel yöneticisi yaklaşan yapımın bir başlangıç öyküsü olmayacağını, bunun yerinde farklı türde bir macerayı konu alacağını söylüyor.

2022 San Diego Comic-Con’da gerçekleşen Marvel Studios paneli 5. ve 6. faz yapımlarını izleyicilerle tanıttı. Infinity Saga sonrası gelecek The Multiverse Saga ile 5. faz yapımlar açıklanırken 6. faz filmlerinden de üç tanesi duyuruldu. Yönetmeni belli olan Avengers: The Kang Dynasty ve Avengers: Secret Wars ile birlikte Marvel bünyesinde ilk defa yer alacak Fantastic Four filmi de hayranları meraklandırdı. Kendisinden önce gelen ve gişede istenen geliri elde edemeyen Fantastik Dörtlü yapımlarından sonra birçok izleyici yeni filmin nasıl ele alınacağını merak ediyordu. Marvel yöneticisi Kevin Feige ise bu soruyu The Hollywood Reporter için verdiği röportajda cevapladı. Başarılı yönetici izleyicilerin daha önce görmedikleri bir filme hazırlıklı olması gerektiğini söylüyor.

“Birçok kişi artık (Fantastik Dörtlü’nün) orijin hikâyesini biliyor. Herkes temele hâkim. Peki, biz bunu alıp izleyicilerin daha önce görmediği bir şeye nasıl dönüştürebiliriz?”

Kevin Feige Fantastic Four Yapımının Daha Önce Yapılmamış Bir Şekilde Ekrana Taşınacağını Söylüyor

Fantastic Four Fantastik Dörtlü

Reed Richards’ın başı çektiği ve Sue Storm, kardeşi Johnny Storm ve Ben Grimm’den oluşan Marvel çizgi roman dünyasının ilk süper kahraman takımı daha öncesinde iki defa ekrana aktarılmıştı. Başrollerinde Ioan Gruffudd, Jessica Alba, Chris Evans ve Michael Chiklis’ın yer aldığı ilk uyarlama 2005 yılında vizyona girmiş ve dönemine göre ortalama puanlar almıştı.

2015 yılında yenilenen oyuncu kadrosuyla baştan başlatılan yapımda Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan ve Jamie Bell yer almıştı. Ekibin bilinen hikâyesini farklı bir şekilde ele alan film Doctor Doom karakterine alternatif bir bakış açısı getirmişti. Hayranlar ve eleştirmenlerden geçer not almayan yapım sonrası Fox, ilk süper kahraman ekibine dair planları rafa kaldırmıştı.

Ancak Marvel Sinematik Evreni’ne dahil yeni bir filmin geleceği birkaç yıldır biliniyor. 1961 yılında çizgi roman hayatına adım atan ekibin geçmişte oldukça popüler olan maceralarına atıfta bulunan Feige, “Bunu (öyküyü) ekrana taşıma kararı alarak çıtayı kendimiz için çok yükseğe koymuş olduk,” dedi.

Oyuncu kadrosu ya da yönetmeni açıklanmayan Fantastic Four filmi için hayranların beklentisi yükselmiş durumda.

Siz Kevin Feige’nin Fantastic Four açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: IGN

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for BerkayBing BerkayBing dedi ki:

    En sevdiğim süper kahraman takımıdır Fantastik Dörtlü. Umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar. Sabırsızlıkla ve tedirgin bir şekilde bekliyorum. :grimacing:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

ilhan irem ölüm haberi

Usta Müzisyen İlhan İrem Yaşama Veda Etti

Star Wars Knights of the Old Republic oyunu ertelendi

Star Wars’un Beklenen Oyunu “Knights of the Old Republic” Süresiz Olarak Ertelendi