in ,

Yeni Harry Potter Filmi ‘Fantastik Canavarlar 3’ten İlk Fragman: “Dumbledore’un Sırları”

Fantastik Canavarlar 3 filminden ilk fragman yayınlandı. Fantastic Beasts serisinin merakla beklenen yeni macerasına ilk bakış sizlerle.

Fantastik Canavarlar 3 İnceleme

Fantastik Canavarlar 3 fragmanı paylaşıldı. Fantastic Beasts serisinin heyecanla beklenen üçüncü adımı olan Dumbledore’un Sırları, beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyor.

Vizyona girişi arap saçına dönmüş olan Fantastik Canavarlar serisinin üçüncü adımı nihayet yaklaşıyor. Büyücülük Dünyası’nda Harry Potter ve arkadaşlarının yaşadığı maceralardan çok daha öncesini anlatan ve odağına Büyüzoolog Newt Scamander’ı koyan film serisi ilk defa 2016 yılında çıkan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? filmiyle başladı. Ardından ikinci filmi olan Grindelwald’ın Suçları da Kasım 2018’de vizyona girdi. Ancak ikinci filmden sonra işler ters gitmeye başladı.

Johnny Depp’in Gellert Grindelwald’ı canlandırdığı ikinci film, zayıf senaryosu nedeniyle birçok olumsuz yoruma maruz kaldı. Filmin senaryosunu kaleme alan ve aynı zamanda kitap serisinin de yazarı olan J.K. Rowling, aslında çok önceden hazır etmiş olduğu üçüncü filmin senaryosunu da baştan ele almaya karar verdi. Bu nedenle çekimler ertelendi.

Rowling, tam adı geçen eylül ayında açıklanan Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore’un yeni senaryosu için daha önce Harry Potter film serisinin senaristliğini de yapan Steve Kloves ile birlikte çalıştı. Ancak filmle ilgili talihsizlikler sadece bununla sınırlı kalmadı. Koronavirüs sürecinin başlangıcı, Johnny Depp’in eski eşi Amber Heard ile davalık olması (sonucunda kadrodan çıkarılması) ve oyuncuların uyuşmayan takvimleri gibi nedenlerle defalarca erteleme aldı.

Neyse ki sonunda işler yoluna girdi ve çekimler tamamlandı. Çıkış tarihi de duyurulan yapımın ilk fragmanı nihayet yayımlandı. Hemen aşağıdan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Fantastik Canavarlar 3 Fragmanı (Dumbledore’un Sırları) | Türkçe Altyazılı İZLE

İkinci filmdeki sorunların kaldığı yerden devam eden macera, ekibi Hogwarts şatosuna ve Dumbledore’un yanına götürüyor. Fragman, Newt ve arkadaşlarının giriştikleri tehlikeli göreve daha derin bir bakış sunuyor. Yeni Grindelwald’ın tasarımı önceki hâline göre oldukça değişmiş gözüküyor. Ancak ilginç şekilde fragmanda kendisi pek fazla öne çıkarılmamış gözüküyor. Bu değişiklikle ilgili film içinde özel bir neden belirtilecek mi henüz bilinmiyor.

Yeni filmde Grindelwald karakterine Mads Mikkelsen hayat veriyor. Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Callum Turner, William Nadylam, Poppy Corby-Tuech, Jessica Williams ve Jude Law ise yeni filmde de rollerine geri dönecekler.

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore, 15 Nisan 2022 tarihinde ABD’de vizyonda olacak. Yapımın Türkiye için çıkış tarihi ise henüz netlik kazanmadı.

Seri ve Harry Potter hakkındaki daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Fantastik Canavarlar 3: Dumbledore’un Sırları için yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? İlk iki filmden daha iyi olacağını düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Bagatur Bagatur dedi ki:

    Neden daha iyi olacağını düşüneyim ki. Yönetmen koltuğunda yine harry potter film serisinin en büyük talihsizliği David Yates oturuyor. Senaryosu da yine Rowling’e emanet. Çok iyi biliyoruz ki O gerçek Rowling değil. Rowling’i bir sandığa kilitleyip çok özlü iksirle onun kılığına girip harry potter dünyasının köküne kibrit suyu dökmeye and içmiş bir kara büyücü O.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Keiko Nobumoto anime cowboy bebop ölüm haberi

Cowboy Bebop Yazarı Keiko Nobumoto Hayatını Kaybetti

2022 Altın Küre Adayları

2022 Altın Küre Ödülleri’nde Adaylar Belli Oldu: Golden Globes Rüzgârları Esmeye Başladı