in

Fast and Furious 10 İki Ayrı Film Olarak Planlanıyor

Fast and Furious (Hızlı ve Öfkeli) 10. filmiyle sinemaya veda ediyor. Serinin yıldız ismi Vin Diesel’a göre son film, iki ayrı bölüm halinde yayınlanacak.

Fast and Furious 9 (Hızlı ve Öfkeli 9)
- Reklam -
- Reklam -

Geçen hafta yayınlanan Fast and Furious 9 (Hızlı ve Öfekli 9) filminin fragmanı hayli ses getirmişti. Hızlı ve Öfkeli serisine yeni isimler katacak olan yapım daha vizyona girmeden son film olan 10. film hakkında konuşulmaya başlandı. Yakın zamanda Fast and Furious’ın yıldız isimlerinden Vin Diesel ile bir röportaj yapıldı. Diesel’in söylediğine göre yapımcılar son filmi iki part halinde vizyona sokmayı planlıyorlarmış.

Hızlı ve Öfkeli serisi 2001 yılından bu yana dünyanın dört bir tarafındaki sinema salonlarını kasıp kavurmakta. Ekranlara arabalarla yansıtılmış birçok film geldi ve geçti ancak hiçbiri Fast and Furious kadar ses getiremedi. Hayranlara göre seriyi vazgeçilmez kılan şey, yapımın belirli bir noktadan sonra sadece arabalarla olan ilişkisinden çıkması ve kimsenin aklına gelmeyecek sahneleri ekranlara rahatça taşıyabilmesi. Ancak filmlerin büyük bir kitle tarafından eleştiri aldığı nokta serinin 9. filme kadar gelmesi ve artık film sayısı çoğaldığından dolayı yapımları izlenebilir kılmak adına eski karakterleri sürekli olarak geri getirme çabası.

Fast and Furious (Hızlı ve Öfkeli)

- Reklam -

Buna rağmen 9. film için yayınlanan fragman çoğu izleyen tarafından övgülerle karşılandı. Bu yapımda Dominic’in seride hiç gözükmemiş olan kardeşi Jakob’ın John Cena tarafından canlandırılmasını izliyor olacağız. Ayrıca Sung Kang, Tokyo Drift filminde öldüğü düşünülen Han karakteriyle tekrar seriye geri dönüş yapacak. Fast 9 hakkında yapılan bir röportaj sırasında Vin Diesel’e 10. film hakkındaki planları soruldu. Diesel ise soruya şu cümlelerle cevap verdi:

Hızlı ve Öfekli 10’da Neler Olacağı, 9. Film Çekimleri Başlamadan Planlandı

“Hızlı ve Öfkeli 9’un çekimlerine başlanmadan önce 10. film adına planlar yapmaya başladım. Bu filmin evreni o kadar güçlü ve yetenek – hikâye bakımından o kadar zengin ki, bir noktada filmin yan yapımlara sahip olması tamamen olası ve bence bu kaçınılmaz olacak. Universal bu küçük destansı film serisine yaptığı yatırımlardan dolayı bunu hak ediyor ve Universal’a hak ettiğini vermek iyi olurdu. Hayranlara konuşacak olursam; eğer 10. film iki ayrı film halinde vizyona girerse, bu dünyanın nesilden nesle devam etmesi için güzel olabilir.”
Fast and Furious serisi, 10. filmle beraber sona ermeyi planlıyor. Son zamanlarda Harry Potter, Hunger Games, Avengers gibi büyük bütçeli birçok film serisinin sona erdiği yapımın, iki bölüm halinde yayınlanmasından dolayı; bu gelenek Fast and Furious 10 için de şaşırtıcı olmayacaktır. Bunun yanı sıra eğer her şey yolunda giderse 9. film ülkemizde 22 Mayıs 2020’de vizyona girecek.

Fast and Furious 9 (Hızlı ve Öfkeli 9) Han

Söylentilere göre 10. filmin ilk bölümünün ise 2021’de yayınlanması planlanıyor.

- Reklam -

Serinin bu kadar uzaması veya devam etmesi sizce bir sorun mu? 10. filmin iki bölüm halinde yayınlanma ihtimalini nasıl buluyorsunuz?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Birds of Prey Filmini İzlemeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Kaynak: movieweb

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Bu sefer Jason Statham ve Rock olacak mı acaba ?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Vaiz Preacher Çizgi Roman

Vaiz Çizgi Romanları Türkçedeki Yeni Ciltlerine Kavuşuyor

2020 Sundance Film Festivali

Tüm Detaylarıyla 2020 Sundance Film Festivali