in

Fast & Furious 9 Vizyon Tarihine Corona Virüsü Darbesi

Fast & Furious 9 çıkış tarihi Corona Virüsü sebebiyle ertelendi. Yeni Hızlı ve Öfkeli filminin vizyon tarihi bir yıl sonraya alındı.

Fast & Furious 9 Vizyon Tarihi
- Reklam -
- Reklam -

Fast & Furious 9 (Hızlı ve Öfkeli 9) filmi de tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs’ten payını aldı. Önümüzdeki mayıs ayında vizyona girmesi beklenen yapım, neredeyse 1 yıl ertelenerek 2021’e alındı.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede global bir krize dönüşen Koronavirüs, 4 binden insanı hayatından ederken 120 binden fazlasını da enfekte etti. Salgın nedeniyle pek çok ülkede olağanüstü hal ilan edildi, sınırlar kapatıldı, etkinlikler ertelendi, fuarlar iptal edildi.

Kimi filmlerin çekim takvimleri ötelenirken vizyona girmeye gün sayan birçok yapım da ciddi ertelemeler aldı. Bunlardan birisi de geçen ay ilk fragmanını yayınlayan Fast & Furious 9 oldu.

- Reklam -

Universal Pictures adlı film şirketinin dağıtımcılığını üstlendiği ve 2001 yılındaki ilk filminden beri beyaz perdenin en çok kazandıran film serilerinden birisine dönüşen Hızlı ve Öfkeli de Corona Virüsü nedeniyle ertelendi.

Fast & Furious 9 Vizyon Tarihi

Geçen yıl çıkan spin-off filmi Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw ve 2019’un son döneminde Netflix’te başlayan animasyon serisi Fast & Furious: Spy Racers (Hızlı ve Öfkeli: Casus Yarışları) ile evrenini iyice genişleten marka, şimdilik zorunlu bir ara vermek durumunda kaldı.

Fast & Furious 9 Yeni Vizyon Tarihi Duyuruldu

F9 adıyla da anılan yeni Hızlı ve Öfkeli filminin 22 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girmesi bekleniyordu. Ancak Avrupa, Asya ve ABD’de kapatılan sinemalar sonrası yapım kendisine yeni bir çıkış tarihi buldu.

Vin Diesel’ın son açıklamaları filmin ertelenmeyeceğini gösterirken Universal Pictures, filmi neredeyse 1 yıl ileri attı. Buradan da Koronavirüs salgınında gelinen son noktanın ne kadar ciddi olduğu anlaşılıyor. Fast & Furious 9 filmi, başka bir erteleme ile karşılaşmazsa 2 Nisan 2021 tarihinde vizyona girecek.

- Reklam -

Fast & Furious 9 Vizyon Tarihi

Ana serinin dokuzuncu macerasında yönetmen koltuğu bir kez daha Justin Lin’e emanet edilecek. Filmin başrolünde ise her zaman olduğu gibi Vin Diesel, Dominic Toretto karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Filmin kadrosunda Sung Kang, John Cena, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Lucas Black, Ludacris, Nathalie Emmanuel, Charlize Theron, Helen Mirren ve Tyrese Gibson gibi isimler yer alıyor.

Siz bu denli uzun bir erteleme kararını bekliyor muydunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* The Eyes of Darkness Kitabı Corona Virüsü’nü Öngörmüyor

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Spider-Man 3 Çekim tarihi

Spider-Man 3 Filminin Çekim Tarihi Açıklandı

Kız Çocuk Hakları Bildirgesi Kitabı

Kız Çocuk Hakları Bildirgesi Kitabı İmha Edildi, Çevirmene Dava Açıldı