in

Michael Mann’in Tutku Projesi “Ferrari” Filminde Çekimler Başladı

Ferrari filmi için çekimler başladı. Michael Mann’in İtalyan spor otomobil girişimcisi Enzo Ferrari’nin hayat hikâyesini anlattığı yapımda prodüksiyon sürecine geçildi.

ferrari filmi yeni michael mann

Ferrari filmi için prodüksiyon süreci başladı. Yeni Michael Mann yapımının çekimlere başlandığı, paylaşılan görsel eşliğinde duyuruldu.

The Insider, Heat, Collateral, The Last of the Mohicans ve Manhunter filmleriyle tanınan, 4 defa Oscar’a aday gösterilmiş usta yönetmen sinemaya geri dönüyor.

Amerikalı yönetmen en son 2015 yılında gişede beklentileri karşılayamayan Blackhat filminin başına geçmişti. 7 yıllık bir aranın ardından Mann, yaklaşık 20 yıldır üzerinde çalıştığı Ferrari filmiyle sonunda salonlara dönmeye hazır.

Proje ilk olarak 2015 yılında duyurulmuş ve Enzo Ferrari rolünü Christian Bale’ın oynaması planlanmıştı. Bale projeye devam edemediğinden Hugh Jackman’ın rolü üstleneceği duyurulmuştu. Aradan geçen yıllarda oyuncu tercihleri değişmeye devam etti ve sonunda ikonik rol için Adam Driver’da karar kılındı. Driver’a eşlik edecek isimler arasında ise Penelope Cruz, Shailene Woodley, Patrick Dempsey, Jack O’Connell, Sarah Gadon ve Gabriel Leone gibi isimler bulunuyor.

ferrari filmi michael mann

Driver daha önce İtalyan iş insanı ve moda tasarımcısı Maurizio Gucci cinayetini konu alan House of Gucci filminde ünlü iş insanını canlandırmıştı.

Ferrari Filmi, Film Lüks Otomobil Firmasının Kurucusu Enzo Ferrari’nin Hikâyesini Anlatacak

Brock Yates’in Enzo Ferrari: The Man and the Machine adlı kitabından uyarlanan yapımın senaryosu Troy Kennedy Martin tarafından kaleme alındı.

1957 yılında geçecek film, Enzo Ferrari’nin araba şirketinin içine düştüğü bir kriz anıyla başlıyor. Kuruluşundan yalnızca 10 yıl sonra iflasın eşiğine gelen Ferrari firması bir yana, ayrıca Enzo da fırtınalı bir evlilik döneminin tam ortasındadır. Enzo, direksiyonunun başında efsanevi sürücü Piero Taruffi ile 1957 Mille Miglia yarışına arabasıyla katılarak, kaderini tersine çevirebilecek tek bir kumarda her şeyi riske atmaya karar verir.

Mann daha çok Thief, Manhunter, Heat ve Miami Vice gibi suç filmleriyle ünlü olsa da The Insider ve Ali filmleriyle gerçek biyografik hikâyelerinin işlediği filmlerin de başına geçmişti. Şimdi ise Ferrari projesi ona sinematik ilgi alanlarını birleştirmesi için eşsiz bir şans veriyor. Mann yeni yapımla birlikte hem Ali benzeri bir klasik sporu ele alma hem de izleyicilere heyecanlı anlar yaşatacak aksiyon sahnelerini bir arada ele alabileceği gerçek bir hayat hikayesi fırsatı yakalıyor.

7 yıl gibi uzun bir aranın ardından Mann’ın yeni bir projeyle dönüyor olması hayranları tarafından sevinç ve heyecanla karşılandı. Çekimleri İtalya’da gerçekleştirilecek olan yapımın 2023 yılında izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Yeni Michael Mann filmi için sizin beklentileriniz neler? Yapıma dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

M. Yusuf Kaba

2002 yılında İstanbul'da doğdum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenim hayatıma devam ediyorum. İlgi alanlarım arasında kitaplar, animasyon yapımları ve oyunlar yer alıyor. Aynı zamanda amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

    Umarım, yönetmenin önceki filmleri gibi güzel bir yapıt olur. Araba sporlarına dair severek izlediğim “Zafere Hücum (2013)” ve “Asfaltın Kralları (2019)” filminden sonra, bu filmler kadar kaliteli olmasını bekliyorum kendimce :upside_down_face:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Middle-earth Enterprises orta dünya hakları

Orta Dünya’nın Hakları Satıldı: Tolkien Uyarlamaları Artık Embracer Group’a Emanet

yilanlar robotik bacak

Yılanlara ‘Yürüme Yeteneğini Geri Veren’ Robotik Bacak Geliştirildi