in ,

Zac Efron’lu Firestarter Filminden İlk Fragman: Yeni Stephen King Uyarlaması Yolda

Firestarter fragmanı yayınlandı. Tepki adlı Stephen King romanı, başrolünde Zac Efron’un yer aldığı yeni bir sinema uyarlaması ile geliyor.

Firestarter Fragmanı - Yeni Stephen King Uyarlaması
- Reklam -
- Reklam -

Firestarter filminin ilk fragmanı yayınlandı. Universal Pictures, yaklaşan Stephen King uyarlamasına ilk bakış görüntülerini paylaştı.

İlk olarak 1980 yılında raflardaki yerini alan Stephen King korku romanı, pirokinetik (ateşi kontrol etme) yetenekleri geliştirdikten sonra gizli bir devlet kurumundan kaçan bir baba ve kızına odaklanıyor. Andy, kaçışlarına devam ederken, kızının güçlerini kontrol etmesine yardım etmeli ve büyümekle ve gerçekte kim olduğunu anlaması için ona yardım ediyor.

Dilimize Tepki adıyla 1999 yılında Altın Kitaplar tarafından kazandırılan eser, King’in dikkat çekici romanları arasında yer alıyor.

- Reklam -

Daha önce de 1984 yılında Mark L. Lester tarafından beyaz perdeye uyarlanan yapım aynı zamanda 2002 yılında da Firestarter: Rekindled adında bir mini dizi olarak televizyona uyarlanmıştı. Ancak her iki yapım da çoğunlukla olumsuz eleştiriler aldı. İlk çalışmaları 2017 yılında başlayan yeni uyarlamanın yönetmeni olarak Türk yönetmen Fatih Akın ismi konuşulsa da sonunda proje Keith Thomas’a emanet edildi.

Çekimleri Mayıs 2021’de başlayan filmin prodüksiyonu Temmuz 2021’de sona ermişti. Sonunda, King hayranlarının beklediği filmden ilk fragman yayınlandı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Firestarter Fragmanı – Yeni Stephen King Uyarlaması | İZLE

YouTube video

Filmin başrolünde Andy rolünde Zac Efron yer alıyor. Kendisine Charlie rolünde Ryan Kiera Armstrong, Michael Greyeyes, Sydney Lemmon ve Gloria Reuben gibi isimler eşlik ediyor.

- Reklam -

İlk Firestarter fragmanı, izleyicilerin bir Stephen King romanının uzun metrajlı uyarlaması olmadan neredeyse üç yıl geçmesiyle geldi. Kralın eserlerinden uyarlanıp da sinemalara gelen en son iş Mike Flanagan’ın yönettiği ve olumlu eleştiriler alan Doctor Sleep olmuştu. Sadece beyaz perdede değil, televizyon dünyasında da devam eden King işleri arasında, Julianne Moore’un yönettiği Lisey’s Story ve Adrian Brody’nin oynadığı ve Epix tarafından 2. sezon onayı alan Chapelwaite bulunuyordu. Firestarter, bir yönetmen arayışında biraz zorlu bir yolculuğa çıkmış olsa da, Keith Thomas’ın bağımsız korku filmi The Vigil ve senarist Scott Teems’in Halloween Kills üzerindeki çalışması ile son başarısı, King’in romanının daha iyi bir uyarlaması için umut verici bir işaret olarak gözüküyor.

Film, 13 Mayıs 2022 tarihinde sinemalara gelecek ve aynı anda Peacock’ta yayınlanacak.

Firestarter filmi için yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yeni uyarlamadan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

sanat galerisi güvenlik görevlisi tablo göz çizdi

Sanat Galerisindeki Güvenlik Görevlisi, ‘Canı Sıkılınca’ Milyon Dolarlık Tabloya Göz Çizdi

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film oyun hakları satılıyor

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in Film ve Oyun Hakları Satışa Çıkıyor: Açılış Fiyatı 2 Milyar Doları Bulabilir