in

Frozen 3 Kesinleşti: Karlar Ülkesi 4 Yıllık Aranın Ardından Yeni Film Onayı Aldı

Frozen 3 resmi olarak duyuruldu. Disney, ilk iki filmiyle gişede rekorlar kıran Karlar Ülkesi’nin devamının yapım aşamasında olduğunu doğruladı.

Frozen 3 Kesinleşti: Karlar Ülkesi 3 Geliyor

Frozen 3 için rekor kıran ikinci filmden yaklaşık dört yıl sonra çalışmalar nihayet başladı. Disney, bu sefer yeni Karlar Ülkesi filmi için daha erken bir onay vermiş oldu.

2019 yılında gösterime giren Frozen 2’nun yıldızlarla dolu seslendirme kadrosunda geri dönen isimler arasında Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff ve Josh Gad yer alıyordu. Devam filmi 2020’de En İyi Şarkı dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. İlk Karlar Ülkesi filmi ise 2014’te En İyi Animasyon Filmi dalında Oscar Ödülü kazandı.

Disney yatırımcılarıyla üç ayda bir yapılan kazanç görüşmesinde, Frozen 3’nin geliştirilmekte olduğu şirket CEO’su Bob Iger tarafından doğrulandı. Duyuru, Frozen 2’nun rekor kıran gişe rekorlarından yaklaşık dört yıl sonra geldi. Karlar Ülkesi 3’le birlikte Toy Story 5 ve Zootopia 2 filmlerinin de geliştirilmekte olduğu paylaşıldı. Şu anda muhtemelen gelişimlerinin oldukça erken aşamalarında olmalarından kaynaklı olarak projelerin durumu hakkında daha fazla güncelleme verilmedi.

Frozen 3 Kesinleşti: Karlar Ülkesi 3 Geliyor

İlk iki Karlar Ülkesi filmi, sinema gösterimleri sırasında yaklaşık 3 milyar dolar gişe hasılatı elde ederek Disney için çok önemli bir noktada olduğunu kanıtladı. Şimdi de Frozen 3 filminin dünya çapında benzer seviyelerde başarı elde etmesi bekleniyor. İlk iki film animasyon stili, senaryosu ve müzikleriyle Anna, Elsa, Kristoff, Olaf ve Sven’in hikâyesini çok güzel anlattı. Frozen 2, Anna ve Kristoff’un evlenmesi ve Arendelle Krallığı’nda ortak roller üstlenmesiyle sona erdi.

Frozen 3 Ne Zaman Çıkacak Sorusu Henüz Yanıt Bulmadı

Kristoff ilk filmde Arendelle Buz Ustası ve Kurtarıcısı oldu. Devam filminde Anna, Arendelle Kraliçesi olarak taç giydi. Frozen 3 muhtemelen Anna ve Kristoff’un ilişkisini ve Arendelle için ortak görevleri ele alacak. Elsa’ya gelince, hikâyesinin gidebileceği sayısız yön var. İlk iki Karlar Ülkesi filminin her biri, güçleriyle yanlış adımlar atmasına neden oldu ve hem kendisi hem de etrafındakiler için büyük sorunlara yol açtı. Bir sonraki film, Elsa’nın güçleriyle artık daha güvenli ve yetenekli olduğu için çözmeye yardımcı olabileceği bir dış tehdit getirerek işleri değiştirebilir.

Frozen 3 Kesinleşti: Karlar Ülkesi 3 Geliyor

Şu an için yeni filmin ne zaman gösterime gireceği bilinmiyor. Ancak en iyi ihtimalle 2025’in sonbahar aylarında olması bekleniyor.

Sizler ilk iki filmi nasıl bulmuştunuz? Yeni sezon onayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ben Efsaneyim 2 Konusu

“Ben Efsaneyim 2” Filmi, Kitabın Alternatif Sonuna Geri Dönecek

Constantine 2 Senaryo

“Constantine 2” Filmi Senaryo Aşamasında: İşte İlk Detaylar