in

Gelecek Terminator Filmlerinin Odak Noktası Açıklandı

Terminator filmlerinin yaratıcısı James Cameron, Dark Fate filmi ve sonrasındaki planları hakkında açıklamalarda bulundu.

Terminator

Bir döneme damgasını vuran Terminator film serisi; yeni bir halkayla genişlemeye hazırlanıyor. Serinin altıncı filmi Terminator: Dark Fate önümüzdeki günlerde ülkemizde vizyona girecek. Filmin yaratıcısı James Cameron ise hem Dark Fate hem de yeni filmler hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

The Terminator filmi ilk defa 1984 yılında gösterime girdiğinde, izleyiciler tarafından coşkuyla karşılanmıştı. Cameron’ın bilimkurgu sinemasına kült bir yapım kazandırdığı proje, daha sonra yeni film, dizi ve oyunlarla bambaşka bir boyut kazanmıştı.

Fakat son dönemde gelen Terminator işleri pek de eski tadı vermiyordu. Başrollerinde Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton’ı göreceğimiz yeni filmin, bu kötü gidişi kırması bekleniyor.

Eski filmlerin aksine bu defa yalnızca yaratıcı koltuğunda oturan ve filmin yönetmenliğini Tim Miller’a bırakan Cameron, Cinemablend’e konuştu.

Cameron, Dark Fate’in Tek Başına Harika Bir Hikâye Olduğunu Savunuyor

Yeniden bir Terminator filmiyle insanların karşısına çıkma sebebini, insan ile yapay zeka arasındaki ilişkiyi araştırmak olduğunu vurgulayan Cameron; Dark Fate’te bu araştırmayı pek fazla yapmadıklarını söyledi. Ancak serinin sonraki iki filminde bu soruya yanıt aramak için gerekli alt yapıyı da şimdiden kurduklarını işaret etmekten geri durmadı.

Sıradaki filmlerin ana çatışmasının bu eksende olacağını söyleyen Cameron, Dark Fate’in tek başına harika bir hikâye olduğunu; sonrasında geleceklerin ise ilkine göre daha detaylı olacağını ifade ediyor.

Terminator: Dark Fate filmi yurt dışında pek çok ülkede vizyona girdi bile. Türkiye’de ise yapımın beyaz perdeye geleceği tarih 1 Kasım 2019 olarak açıklandı.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for alper alper dedi ki:

    Bu evrenin, olaylar, karakterler vb. şeylerin filmler değil de 6-7 kitaplık, belki daha fazla seri kitaplar içerisinde anlatılmasını isterdim.

  2. Avatar for ali1234512 ali1234512 dedi ki:

    şu serileri sakız gibi uzatmaktan vazgeçseler keşke, 3-4 film çektin sal işte yeni konu bul kendine illa milleti seriden nefret ettirecekler.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Denizaltı

Denizaltı Volkanları Araştırmaları Sürüyor

hbo max duyuru

HBO Max, 2 Yeni Dizi Duyurdu