in

Ridley Scott’ın “Gladiator 2” Filminde Başrol Arayışı Başladı

Gladiator 2 filmi başrol arayışı sürecine geçti. Ridley Scott, yıllar sonra “Gladyatör” evrenine geri dönmeye hazırlanıyor.

Gladiator 2 Başrol Arıyor
- Reklam -
- Reklam -

Gladiator 2 filmi için başrol seçmeleri başladı. Ridley Scott, 22 yıl sonra yeniden Roma İmparatorluğu’na geri dönüyor.

Russell Crowe’un askerken köleye dönüştürüldüğü ve ailesinin ölümünün ardından intikam aradığı Maximus karakteri ile akıllara kazınan Gladiator filmi, 2000 yılının en çok izlenen yapımları arasında yer almıştı. Başarılı senaryosu ve etkileyici aksiyon sahneleri ile adından söz ettiren yapım, zaman içerisinde bir külte dönüştü. Filmin yakaladığı başarının ardından devam macerasının gelip gelmeyeceği merak konusuydu. Bu sorunun cevabı ise yıllar sonra netlik kazandı.

Uzun süredir yönetmen Ridley Scott’ın Gladyatör evrenine geri dönmek istediği ve bununla ilgili olarak çalıştığı biliniyordu. Senaryonun tamamlandığı haberinden yaklaşık bir yıl sonra Scott, devam filminin başrol oyuncusunu aradıklarını duyurdu.

- Reklam -

Filmin senaryosu ya da ilk filmin yıldızı Russell Crowe’un kadroya dahil olup olmayacağı gibi ayrıntılar henüz netleşmiş değil. Ancak yine de izleyiciler Gladiator 2 filminin yavaş yavaş prodüksiyon aşamasına hazırlanması nedeniyle heyecanlı.

Gladiator 2 Başrol Arıyor - Ridley Scott

Resmi bir açıklama yapılmamış olsa da söylentilere göre Scott, önümüzdeki mayıs ayında filmin çekimlerine başlamak istiyor.

“Gladiator 2” Çekimleri 2023 Yılına Yetişebilir mi?

Ridley Scott’ın oyuncu seçmelerine başlamasının ardından beklentiler yükselse de devam filminin bu yıl kayda alınması oldukça zor gibi görünüyor. Oyuncu seçimleri tamamlansa bile Ridley Scott’ın takvimi oldukça yoğun. Ünlü yönetmen halihazırda Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı tarihi drama filmi Napoleon’un post-prodüksiyon süreciyle ilgileniyor. Bununla birlikte Scott’ın yönetmenliğini yaptığı aksiyon macera yapımı Quenn & Country filmi ve Sinking Springs gibi yapımlar da ilerleyen tarihlerde prodüksiyon aşamasına geçecek.

- Reklam -

Napoleon yeni ridley scott filmi kitbag

Diğer taraftan Russell Crowe’un da devam filminde yer alıp almayacağı bilinmiyor. Rafa kaldırılmış Gladiator 2 senaryolardan birinde Crowe’un canlandırdığı Maximus karakteri doğaüstü bir güç tarafından yeniden yaşama döndürüldüğü sızdırılmıştı. Dolayısıyla hayranlar bu senaryoda da Crowe’u görebileceklerini tahmin ediyor. Ancak başarılı aktörün de birçok projede yer alması soru işaretleri yaratıyor. Sleeping Dogs, Rothko ve American Son gibi yapımların oyuncu kadrosuna dahil olan aktörün, yeni Gladiator filminde yer almasını zorlaştırabilir.

Gladiator 2 için başrole hangi ismin geçeceği ise belirsizliğini hâlâ koruyor.

Siz Ridley Scott’ın Gladiator 2 filmi için nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir ve bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Bence yapma Ridley Abi. Maximus’ u epik bir şekilde gömdük ve bitti. Uzatma. Bazı filmlerin serisi olmaz. :slight_smile:

    maximus

  2. Avatar for azizhayri azizhayri dedi ki:

    Muhtemelen öncesini anlatacaktır

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

ÇEKİLİŞ: Ömür İklim Demir Kitapları

ÇEKİLİŞ: 10 Kişiye Ömür İklim Demir’in Tüm Kitaplarını Hediye Ediyoruz

2022 Kayıp Rıhtım Yılın EN'leri Oylaması Adaylık Süreci Başladı

2022 Kayıp Rıhtım Yılın EN’leri Oylamasında Aday Gösterme Süreci Başladı