in

Gladiator 2 Senaryosu Yazım Aşamasında: Ridley Scott Devam Projesinde Kararlı

Gladiator 2 senaryo aşamasında. Ridley Scott, Oscar ödüllü epik dramasına devam macerası geleceğini resmi olarak onayladı.

Gladiator 2 Senaryosu ridley scott

Gladiator 2 hazırlıkları hız kazandı. Ridley Scott ünlü filmi Gladyatör’e devam macerası yazmakta kararlı. Yapımda senaryo aşaması devam ediyor.

2000 yılında vizyona giren Gladiator (Gladyatör) 11 dalda aday gösterildiği Oscarlarda, En İyi Aktör dahil toplamda 5 dalda ödül almayı başarmıştı. Ridley Scott’ın yönettiği epik dramanın başrollerinde Russell Crowe, Joaquin Phoenix ve Connie Nielsen yer almıştı. Filme bir devam macerasının geleceği uzun süredir konuşuluyordu. Şimdi ise usta yönetmen Ridley Scott yapımın hazırlık aşamasına dair yeni açıklamalarda bulundu.

Yeni filmin Top Gun: Maverick’in senaryosunu kaleme alan veThe Hunger Games: Mockingjay, 12 Strong ve Bad Boys for Life ile tanınan Peter Craig tarafından yazılacağı biliniyordu. Scott şimdi ise senaryo hazırlıklarının sürdüğünü doğruladı. Çekimlerin ise şu anda prodüksiyon sürecine hazırlanan Kitbag’den hemen sonra başlayacağını işaret etti.

Paramount Pictures tarafından gerçekleştirilecek yapımın oyuncu kadrosu hakkında şimdilik bir açıklama yok.

Gladiator 2 Filmi Lucius Karakterine Odaklanacak

Filmin konusu için ise ortaya çıkan bazı açıklamalar var. Gelen ilk bilgilere göre Gladiator 2, ilk bölümde Connie Nielsen tarafından canlandırılan Lucilla karakterinin oğlu Lucius’un yaşamını işleyecek. Lucius’un aynı zamanda Russel Crowe’un oynadığı Maximus karakteri tarafından öldürülen Commodus’un (Joaquin Phoenix) yeğeni olduğu biliniyor. İlk filmin finali nedeniyle Russel Crowe’un Gladyatör 2’de karşımıza çıkması mümkün görünmüyor. Ancak Lucius’ta kendisinin canlandırdığı Maximus’un izlerini görmek olası gibi duruyor.

Gladiator 2 lucius

Öte yandan 83 yaşındaki Ridley Scott’ı yoğun bir tempo bekliyor. Yönetmenin yeni filmi The Last Duel şu sıralar dünyanın belli kesimlerine vizyona girmiş durumda. House of Gucci ise 2021 bitmeden beyaz perdeye gelecek.

Jodie Comer ve Joaquin Phoenix’li Kitbag ise yönetmenin sıradaki filmi. Yapımda Joaquin Phoenix, Fransız general Napolyon Bonapart’a hayat verecek. Tüm bunların yanında bir de henüz tam adı açıklanmamış Alien projesi Scott’ı bekleyen işler arasında.

Gladyatör devam filmi ise bu takvime girmeyi başaran yeni yapım olarak karşımıza çıkacak.

The Last Duel’in ülkemizde 15 Ekim 2021’de, House of Gucci’nin ise 26 Kasım 2021’de vizyona gireceğini hatırlatalım.

Görünüşe göre Ridley Scott hız kesmeden üretmeye devam edecek. Siz yeni bir Gladiator yapımı için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Kararlıymış. Neyse gidelim biz o zaman. :smiley:

  2. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Ömrü yetmez bu kadar projeye.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

denizler kitabevi istiklal kapanıyor

İstiklal Caddesi’nde Bir Kitapçı Daha Kapanıyor: Denizler Kitabevi “Falafelci” Olacak

Netflix Oyun Stüdyosu Night School Studio satın alma

Netflix Oyun Stüdyosu “Night School Studio”yu Satın Aldı