in ,

A24 Yapımı Psikolojik Gerilim “God’s Creatures”tan İlk Fragman

God’s Creatures fragmanı paylaşıldı. A24 imzalı filmin başrolünde Paul Mescal ve Emily Watson yer alıyor.

God’s Creatures fragmanı a24

God’s Creatures fragmanı görücüye çıktı. A24, açılışını Cannes Film Festivali’nde yaptığı yapımdan ilk tanıtımı yayınladı.

Yönetmen koltuğunda Saela Davis ve Anna Rose Holmer (The Fits) ikilisinin yer aldığı filmin türü psikolojik drama ve gerilim olarak tanımlanıyor.

Paul Mescal (Normal People, The Lost Daughter) ve Emily Watson’ın (Gosford Park, Punch-Drunk-Love, Red Dragon) başrollerini paylaştığı yapım, dünya prömiyerini 2022 Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirmişti.

İrlanda’da bulunan bir balıkçı kasabasında geçen film; evladını korumak için yalan söylemek durumunda kalmış bir anneyi odak noktasına alıyor. Annenin bu seçimi, öncelikle kendisi ve ailesi olmak üzere bütün kasabada yıkıcı bir etkiye neden oluyor.

God’s Creatures Fragmanı | İZLE

YouTube video

Filmin senaryosu Shane Crowley, hikâyesi ise Crowley ve Head Over Heels ile Oscar adaylığı alan Fodhla Cronin O’Reilly imzalarını taşıyor. O’Reilly aynı zamanda Ammonite ve Lady Macbeth filmlerinde de yapımcı olarak görev almıştı.

Saela Davis ve Anna Rose Holmer, 2015 Venedik Film Festivali’nde prömiyeri yapılan ve 2016 Sundance Film Festivali’nde gösterilen The Fits adlı uzun metrajlı yapımıyla tanınıyor. Film 2017’DE Spirit Awards ve Gotham Awards’ta En İyi İlk Film dahil olmak üzere birçok ödüle aday gösterilmiş ve Deauville Film Festivali’nde Eleştirmenler Ödülü’nü kazanmıştı.

Filmin oyuncu kadrosunda Paul Mescal ve Emily Watson’a eşlik eden isimlerden bazıları şu şekilde:

Aisling Franciosi, Declan Conlon, Marion O’Dwyer, Toni O’rourke, Brendan McCormack, Isabelle Connolly, Barry Barnes, Andrew Bennett, Micheal Brennan ve John Burke.

God’s Creatures fragman

Filmin ardındaki bağımsız stüdyo A24 bugüne dek The Lighthouse, The Green Knight, The VVitch, Uncut Gems, Moonlight, Midsommar ve Hereditary gibi yapımlarla adından söz ettirmişti.

Film A24, BBC Film, Screen Ireland ve Western Region Audiovisual Producers Fund/WRAP tarafından ortaklaşa finanse ediliyor ve A24 yapımın dünya çapındaki haklarını kontrol ediyor.

God’s Creatures filmi 30 Eylül 2022 tarihi itibarıyla vizyondaki yerini almaya başlayacak. Yapımın Türkiye’de izleyicilerle buluşup buluşmayacağı ise şu an için belirsiz.

God’s Creatures fragmanını sizler nasıl buldunuz? Yapımdan beklentilerinizi ve filme dair yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yürüyen Şato Kitapları Yeniden

Hayao Miyazaki’nin Oscar Adayı Anime Filmine İlham Olan “Yürüyen Şato” Serisi Yeniden Raflarda

Cabinet Of Curiosities yeni fragman Guillermo Del Toro

Guillermo del Toro İmzalı Korku Dizisi “Cabinet of Curiosities”ten Yeni Fragman Yayınlandı