in ,

Godzilla vs. Kong Fragmanı: Canavarlar Geri Dönüyor!

Godzilla vs. Kong fragmanı yayınlandı. Canavarlar geri dönüyor! Film hem vizyona hem de HBO Max’e geliyor.

Godzilla vs. Kong inceleme
- Reklam -
- Reklam -

Godzilla vs. Kong fragmanı yayınlandı. Warner Bros. ve Legendary Pictures ortaklığında çekilen yapım, hem beyaz perdeye hem de HBO Max’e gelecek.

The MonsterVerse şekillenmeye devam ediyor. Sinema tarihinin iki kült canavarı Godzilla ve King Kong, aynı yapımda buluşuyor. Son 10 yılda yeniden yapılandırılan Canavar Evreni ilk olarak Gareth Edwards’ın yönettiği 2014 tarihli Godzilla filmi ile tekrar başlamıştı. 2017’de Jordan Vogt-Roberts’ın yönetmenliğini üstlendiği Kong: Skull Island izleyici ile buluşmuştu. Son olarak ise Michael Dougherty imzalı Godzilla: King of the Monsters 2019’da vizyona girmişti. Şimdi her iki canavarın aynı yapımda buluşacağı yeni bir film bizlerle: Godzilla vs. Kong.

Uzun süredir gündemimizde olan ancak Koronavirüs pandemisi nedeniyle tekrar tekrar ertelenen dev yapımın akıbeti, yayınlanan fragman ile birlikte belli olmuş oldu. Warner Bros.’un 2021’de birçok filmini sinemada vizyona sokmadan direkt HBO Max’te erişime açma kararı tartışma konusuydu. Hatta Godzilla vs. Kong’un doğrudan HBO Max’e geleceği neredeyse kesin gibiydi. Ancak filmin diğer ortağı Legendary Pictures bu karara karşı çıktı. Böylece yapım sinemalarda da gösterime girecek.

- Reklam -

Godzilla vs. Kong Fragmanı | İZLE

YouTube video

Yönetmenliğini Adam Wingard’ın (The Guest, You’re Next) üstleneceği yapım ilk etapta 13 Mart 2020’de vizyona girecekti. Pandemi ile birlikte bu tarih önce 20 Kasım 2020’ye ertelendi. Şimdi ise hem HBO Max’e hem de sinemalara geleceği net tarih belli olmuş oldu. 26 Mart 2021 tarihinde Godzilla vs. Kong filmi Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girecek. Film aynı gün HBO Max’te de erişime açılacak.

Oyuncu kadrosunda Millie Bobby Brown, Kyle Chandler, Ziyi Zhang, Rebecca Hall, Eiza González, Alexander Skarsgård, Demián Bechir, Bryan Tyree Henry ve Lance Reddick gibi isimlerin yer aldığı filmin tahmini bütçesi 160-200 milyon dolar arasında.

- Reklam -

Godzilla vs. Kong Fragmanı

HBO Max’in henüz ülkemizde hizmete başlamadığını hatırlatalım. Türkiye’de sinema salonları mart ayına kadar kapalı kalmaya devam edecek. Baharın gelmesiyle birlikte normalleşme yeniden başlarsa biz de ABD ile aynı dönemde filmi izleme fırsatı bulabiliriz.

Filmden yayınlanan ilk fragmanı siz nasıl buldunuz? Yapımdan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

23 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Filmin yeni sinopsisi bazı fanların dikkatini çekmiş. Özellikle son kısmı:

  Legends collide in “Godzilla vs. Kong” as these mythic adversaries meet in a spectacular battle for the ages, with the fate of the world hanging in the balance. Kong and his protectors undertake a perilous journey to find his true home, and with them is Jia, a young orphaned girl with whom he has formed a unique and powerful bond. But they unexpectedly find themselves in the path of an enraged Godzilla, cutting a swath of destruction across the globe. The epic clash between the two titans – instigated by unseen forces – is only the beginning of the mystery that lies deep within the core of the Earth.

  Kaba çevirisiyle: “Görünmez güçlerce kışkırtılan iki titan arasındaki destansı mücadele, Dünya’nın çekirdeğinin derinliklerinde kadar uzanan gizemin yalnızca başlangıcı.”

  Fragmanda görünenden daha fazla Titan var. Örneğin, Mecha Godzilla

  Filmde nelerle karşılaşabileceğimize dair tahminlerim var, var olmasına da… Çok da mühim değil… Zaten film çıkınca izleyip öğreneceğiz.

  Ancak şu kareyi ve BobinKafa yorumunu paylaşmadan edemeyeceğim:


  Bu kısmın hangi eseri çağrıştırdığını sorduğunda bütün chat E.T. yazmıştık. Yanıldık. Meğersek doğru cevap The Creation of Adam’mış.

  Bu ilk başta abartılı gelebilir. Lakin MonsterVerse’in kendi mitolojisi açısından oldukça yerinde bir tespit.

  Kong: Skull Island’da insanlar ile Titanlar arasındaki ilişkiye göz atabilmiştik. King of the Monsters’taysa Kayıp Uygarlıklara ve günümüze kadar gelen simgelerin Titanlarla ilişkisine yüzeysel de olsa değinilmişti.

  Bu filmde, büyük ihtimalle karanlık çağlardaki Titanların savaşına ve insanlarla bağına değinilecektir.

 2. Avatar for Elmakurdu23 Elmakurdu23 dedi ki:

  Fragman yine çok epik umarım Godzilla 2 (Godzilla 2’yi izlemedim duyduğum yorumlara göre konuşuyorum)gibi kötü bir iş ortaya çıkmaz. Bu filmin başarlı bit film olmasını çok istiyorum.

 3. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Fragman, 12 saat içinde WB’un Youtube sayfasında 9.3 milyon kez izlenmiş. DUNE fragmanı 24 saat içerisinde 9 milyon, The Batman 10 milyon izlenmiş.

  Godzilla vs Kong fragmanı servis edileli 22 saat oldu. WB’un resmi Youtube sayfasındaki izlenme sayısıysa 14 milyon.

  Güncelleme: 24 saat içerisinde 16 milyon.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

18 cevap daha var.

Willy Wonka Başrol Tom Holland Timothée Chalamet

Willy Wonka Filminin Başrolü Tom Holland veya Timothée Chalamet Olabilir

WandaVision

WandaVision 4. Bölüm ile Hikâye Anlatımı Değişecek