in ,

Arrowverse’ün Ardındaki İsim DC Genişletilmiş Evreni’nin Başına Geçebilir

Greg Berlanti, DC Genişletilmiş Evreni’nin başına geçecek yeni isim olabilir. Warner Bros. Discovery, Arrowverse’ün yaratıcısıyla görüşüyor.

Greg Berlanti, DC genişletilmiş evreni

Greg Berlanti, yeniden yapılanan DC Genişletilmiş Evreni’nin başına geçebilir. Warner Bros. Discovery ve DCEU tarafındaki karmaşa daha da büyürken, DC markasının sinema ayağı bazı büyük değişiklikler geçiriyor.

Bu değişikliklerin en başında ise markanın yönetici koltuğuna Marvel’ın Kevin Feige’sine benzer bir isim getirileceği iddiaları var. Söylentilere göre markayı yürütecek bu isim Arrowverse’ün yaratıcısı Greg Berlanti.

Warner Bros. ve Discovery birleşmesinden sonra birçok DC yapımı yeniden şekillendirilmiş ya da iptal edilmişti. İptal edilen yapımlar arasında en dikkat çekense, çekimleri ve yapım aşaması çoktan tamamlanmış HBO Max imzalı Batgirl filmiydi. Ayrıca yaklaşan Flash filminin yıldızı Ezra Miller’ın uygunsuz davranışları ve tutuklanma davaları sonrası Warner Bros. alternatif ve radikal çıkış yolları aramaya başlamıştı.

DC ise sinemada bir türlü istenilen verimi alamıyor. Justice League sonrası yapımcı şirket ve Zack Snyder arasındaki sürtüşmeler, filmlerin tahmin edilen gişe gelirlerini elde edememesi ve çizgi roman devinin sinema dilinin sürekli değişmesi eleştirmenlerden büyük tepki toplamıştı. Warner Bros. ise bu sorunları markanın başına Greg Berlanti’yi getirerek çözmeyi planlıyor.

Greg Berlanti, DC Evrenine Hakimiyeti ile Tanınıyor

Variety’nin aktardığına göre Warner Bros. Discovery yöneticisi David Zaslav, Walter Hamada’nın yakında ayrılması ihtimaline karşı markasının başına “Feige-benzeri” bir isim arıyor. Bunun üzerine en sık ismi geçen alternatif ise DC Genişletilmiş Evreni’ne hakimiyeti ve uzun zamandır evren içindeki yapımlarda yer almasıyla bilinen Greg Berlanti. Warner Bros. ile 2024 yılına kadar anlaşması bulunan yapımcı bu hamleyle şirket içinde yeni bir pozisyona geçiş yapabilir.

Greg Berlanti, DC genişletilmiş evreni başkanı

Hâlihazırda Berlanti’ye resmi olarak götürülmüş herhangi bir teklif yok. Ancak başarılı yapımcının böyle bir teklife sıcak bakabileceği ve kurum içi bir pozisyonu tercih edebileceği yönünde söylentiler yer alıyor.

Daha öncesinde HBO üzerinden izleyicilerle buluşan uzun soluklu yapımlar üretmiş olan Berlanti bu açıdan evrenin yabancısı değil. 10 yıllık süresi boyunca Arrowverse evrenini ekrana aktarmış ve yeni karakterleri izleyicilere tanıtmıştı. Titans, Doom Patrol ve kuir karakterleri ile beğeni toplayan Green Lantern dizisi de LGBTQ+ topluluğunun bir üyesi olan Berlanti’nin elinden çıkmıştı. Ayrıca yapımcı The Sandman evreninde geçecek Dead Boy Detectives dizisinin de yapımcılığını üstlenecek.

Bununla birlikte Berlanti’nin başa geçtiği olası bir alternatifte DC Genişletilmiş Evreni’nin sinemadaki yeni Flash’ı, dizide de karakteri canlandıran Grant Gustin olabilir.

Siz Greg Berlanti’nin DC markasındaki olası yeni konumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Akahige Akahige dedi ki:

  Arrowverse’ü seven kadar sevmeyen de var. Ben de dahil olmak üzere Arrowverse dizilerini ilk sezonlardan sonra sıkılıp yarım bırakan bir çok kişi var. Başarılı uzun vadeli planlar yapabildiklerini düşünmüyorum. Bu görevi evreni bilen ve yetenekli bir çizgi roman yazarına vermelerini tercih ederim.

 2. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Arrowverse içindeki en çok izlenilebilir sezona sahip olan dizisi Arrow bile 4.sezonda su almaya başlayıp 6.sezondaki birkaç bölüm hariç batmış bir dizi.Flash zaten 2.sezonda bitti kafamda diğerlerine girmiyorum bile.Yani direkt intihar olur bence.

 3. Avatar for annihilator annihilator dedi ki:

  Mümkünse bu adamı DC evreninden tamamen şutlamak gerekirken evrenin başına geçirilmesi saçmalık.

 4. Avatar for Re_lar_Kvothe Re_lar_Kvothe dedi ki:

  Warner Bros’un bunca paraya rağmen gerçekten kaliteli birilerini bulmakta bu kadar zorlanması çok tuhaf değil mi? 1-2 sefer değil gerçekten başarısız bir yönetim sergiliyorlar, nedir problem acaba. Amerika’da bile kalite parayla alınmıyor mu yoksa?

 5. Avatar for Elmakurdu23 Elmakurdu23 dedi ki:

  WB kendi içinde hiyaraşiden kaynaklanıyor. Bu her firmada farklı mesela Sony daha aile şirketi gibiyken WB daha yönetmenlerimizi serbest bırakalım herkes kendi işini yapsın kafasıyla iş yapıyor. WB’nin bunu yapmasının sebebi Nolan gibi dahi yönetmenleri serbest bıraktığında başarı sağlaması. Yani her firmanın işleyişi farklı. Bende bunu bir video da izlemiştim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi

Kung Fu Panda 4’ün Sinema Salonlarına Geleceği Tarih Belli Oldu

Türk Şaman Mitolojisinin Teonimleri - Prof. Dr. Fuzuli Bayat

Prof. Dr. Fuzuli Bayat’tan Türk Şaman Mitolojisine Dair Yeni Kitap