in

James Gunn, Guardians of the Galaxy 3 Çekimlerinin Bu Yıl Başlayacağını Söyledi

James Gunn, Guardians of the Galaxy 3 çekimlerinin bu yıl içerisinde başlayacağını söyledi. Yönetmen ayrıca filmin oldukça büyük kapsamlı bir gösteri sunacağını vadetti.

Guardians Of The Galaxy 3

Yönetmen James Gunn, Guardians of the Galaxy 3 çekimlerinin bu yıl içerisinde başlayacağını söyledi. Ayrıca sosyal medya hesabı üzerinden gelen bir soru üzerine üçüncü adımın “çok büyük” olacağını vurguladı.

Marvel Sinematik Evreni’nin kozmik tabanlı serisi ilk olarak 2014 yılında gösterime girmiş ve beklenmedik bir başarı yakalamıştı. Olumlu eleştiriler alan yapım kısa süre içerisinde ikinci film için onay almış ve çalışmalar hızlanmıştı. Kurt Russell’ın Ego karakterini canlandırdığı ikinci macera da 2017 yılında gösterime girmişti.

Hayranlar şimdi heyecanla maceranın üçüncü ve son adımını bekliyor. Gerek yönetmenin işten atılması ve daha sonra geri alınması, gerek Koronavirüs pandemisi derken yeni filmin yapımı önmeli ölçüde ertelendi. Ancak şimdi, yönetmenin küçük ama heyecan verici güncellemeleri ile maceranın Marvel Stüdyoları’nda sessizce ama tüm hızıyla devam ettiği anlaşılıyor.

Avengers: Endgame olaylarından sonra geçecek filmin şu an için senaryosu hakkında çok fazla şey bilinmiyor. Ancak 2014’ten gelen Gamora’yı da içerecek maceranın Rocket Raccoon’ın trajik geçmişine odaklanacağı biliniyor.

Ekibin neredeyse tamamının Thor’un yeni filmi olan Thor: Love and Thunder’da gözükeceği de daha öncesinden açıklanmıştı. Yani üçüncü adımda Thor’u kendi yapımında bırakıp bir kez daha tanıdık ekip ile yollarına devam edecekler gibi gözüküyor.

Guardians Of The Galaxy 3 james gunn

Filmin yönetmeni James Gunn, arada bir yaptığı üzere yine hayranlardan gelen soruları cevapladı. Bunlardan bir tanesi, Vol. 3’nin çekimlerinin ne zaman başlayacağıyla ilgiliydi. Gunn, kısa bir şekilde bu yıl içerisinde başlayacağını söyledi.

James Gunn: “Guardians of the Galaxy 3 Guardians of the Galaxy 3 çok büyük bir film olacak”

Ayrıca bir başka hayran kendisine Black Widow filminin ve Loki dizisinin fragmanlarının yayınlandığını ancak hâlâ Guardians of the Galaxy Vol. 3 hakkında herhangi bir bilgi bulunmadığını belirtti. Bu nedenle kendilerine az da olsa bir şey söyleyip söyleyemeyeceğini sordu.

James Gunn, üçüncü filmin konusu hakkında bir spoiler vermese de, film sanat direktörlerinin şu anda yeni dünyalar ve uzaylılar için tasarımlar geliştirdiğini söyledi. Ayrıca nihayetinde merakla beklenen filmin çok büyük olacağını vurguladı.

Galaksinin Koruyucuları 3’ün resmi çıkış tarihi henüz açıklanmamış olsa da, filmin en erken 2023’te sinemalara gelmesi bekleniyor.

Peki ya yeni filmden sizlerin beklentileri neler? Kayıp Rıhtım Forum üzerinden yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider, Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Hokus Pokus Film kurt vonnegut

Kurt Vonnegut’ın Hokus Pokus Romanı Filme Uyarlanıyor

Arthur Conan Doyle Dedektif

Arthur Conan Doyle’un Bizzat Dedektif Rolüne Bürünüp Bir Masumu Temize Çıkarttığı Olay