in

Guardians of the Galaxy 3 Filminden Yeni Detaylar

Guardians of the Galaxy 3 filminden yeni bilgiler geldi. Yönetmen James Gunn, üçüncü maceranın Rocket Raccoon odaklı olacağını dile getirdi.

Guardians of the Galaxy 3 Rocket Raccoon

Guardians of the Galaxy 3 filminin yıldız ismi Rocket Raccoon olacak gibi gözüküyor. Yönetmen James Gunn, karakterin gelecekteki rolünü ve kökenini yeni filmde ele alacaklarını açıkladı.

Galaksinin Koruyucuları 2014 yılında gösterime girdiğinde, Marvel Stüdyoları’nın bu beklenmedik filmi hayranlar tarafından oldukça sevilmiş ve olumlu eleştiriler almıştı. Serinin 2017’de çıkan ikinci filmi de yine ilk film gibi bir başarı sağlamıştı. İlk iki filmin başarısı, karakterlerin Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’deki rollerini de ele alınca Marvel Sinematik Evreni’nde daha uzun bir süre yer alacaklarına işaret ediyor. Her ne kadar üçüncü film beklenenden daha uzun bir süre sonra vizyona girecek olsa bile ekibin aynı şekilde kalması hayranları mutlu ediyor.

guardians of the galaxy 3 ekip

Hatırlayacağınız üzere James Gunn, bazı eski Twitter gönderileri nedeniyle Disney tarafından görevinden kovulmuştu. Ancak gelen baskılar sonucunda yönetmen kısa bir aranın ardından bir kez daha projenin başına getirildi. Böylece Gunn, en baştan itibaren kurguladığı üçlemeyi tamamlayabilecek. Kendisi uzun süredir aynı takımla toplamda 3 film çekmek istediğini söylüyordu. Fakat son filmi görebilmek için muhtemelen bir 3 yıl daha beklememiz gerekecek.

Guardians of the Galaxy 3 Konusu Ne Olacak?

Comicbook’un başlattığı #QuarantineWatchParty’ye katılan Gunn, kendisine yöneltilen bazı soruları cevapladı. Galaksinin Koruyucuları 3’te Rocket’in kökeniyle alakalı nasıl bir planı olduğu sorusuna, tam olarak cevap vermedi. Yine de Rocket’in hikâyenin önemli bir parçası olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti.

Şimdiye kadar Rocket’in kökenleriyle ilgili MCU’da pek fazla bir bilgi yoktu. Ancak Guardians of the Galaxy 3, bunu göstermek için uygun bir yapım olacak. Bu da Rocket’i deneye tabi tutan kişilerin sonraki bölümün kötü adamalarından bazıları olacağını gösteriyor. Gunn, başka bir tweet’inde serinin çocukluk travması olan karakterlere dayandığını vurguladı. Bu da Rocket’e tıpkı bir önceki filmde Star-Lord’un babası Ego’dan intikamını alması gibi kendi acısından sorumlu olanları yok etme şansı veriyor.

Guardians of the Galaxy 3 Rocket Raccoon

Peki Guardians of the Galaxy Vol 3 ne zaman vizyona girecek? Bununla ilgili şimdilik kesin bir tarih yok, yine de çekimlerin önümüzdeki yıl başlaması planlanıyor. Her şey yolunda giderse 2022 sonunda veya 2023 yılında film beyaz perdede olabilir.

Siz üçüncü filmde Rocket Raccoon’un daha önemli bir rolü olması konusunda ne düşünüyorsunuz? Karakterin geçmişinin de ele alınmasını istiyor musunuz? Yoksa çok daha fazla Groot mu tercih edersiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Ant-Man 3 Senaryo Ekibine Rick and Morty Takviyesi

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Aşk 101 Netflix Eşcinsel Karakter

Aşk 101 Dizisi Eşcinsel Karakter İddialarına Netflix Türkiye Yanıtı

The Night of the Hunter

The Night of the Hunter Yeniden Sinemaya Uyarlanıyor