in

İddia: Harry Potter’dan 20 Yıl Sonra Geçecek Yeni Film Serisi Yolda

İddialara göre son Harry Potter filminden 20 yıl sonra geçmesi planlanan ve Lanetli Çocuk hikâyesini takip eden yeni bir film serisi çekilecek.

Harry Potter Yeni Film
- Reklam -
- Reklam -

Potterhead’lerin sürekli cevabını aradığı yeni Harry Potter filmi gelecek mi, sorusu yanıt bulmuş olabilir. Kaynaklardan gelen bilgilere göre, son Potter filminden 20 yıl sonra geçecek yeni bir film serisi tasarlanma aşamasında.

Warner Bros.’un en büyük film serilerinden birisi olan, 8 filmde toplamda 7.7 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde eden serinin bir şekilde devam etmesi gerektiği fikri en başından beri konuşuluyordu. Kitapların yaratıcısı J.K. Rowling ise önce 8. Harry Potter macerası diyerek Lanetli Çocuk tiyatro oyununu ardından da 5 filmden oluşması beklenen Fantastik Canavarlar film serisini önümüze çıkarttı. Fantastic Beasts’te henüz ilk 2 film yayınlandı, Lanetli Çocuk ise başta Londra olmak üzere çeşitli tiyatrolarda sahnelenmeye devam ediyor.

harry potter ve lanetli cocuk

- Reklam -

Hayranların bir kısmı yeni film serisini beğenirken daha büyük bir kısmı ise görmek Büyücülük Dünyası’nın görmek istedikleri asıl döneminin bu olduğundan pek de emin değil. Büyük çoğunluk, Potter’ın maceraya bıraktığı yerden devam etmesini istiyor. İşte bu hayal, şimdi gerçekleşebilir.

Yeni Harry Potter Filmi Lanetli Çocuk Oyunuyla Paralel Gidebilir

İlk sekiz filmden 20 yıl sonra başlayacak bir macera için kolları sıvadığı iddia edilen Warner Bros., yeni seride Lanetli Çocuk tiyatro oyununun da kimi ögelerini baz alabilirmiş. Söylenenlere göre Lanetli Çocuk oyunundaki kimi detaylar direkt olarak alınacak, bazılarına ise yeni eklemeler yapılacak. Zaman döndürücü ile geçmişe yapılan yolculuğun etkilerini hissetme şansımız olur mu bilinmez; ancak Lord Voldemort’un kızının, babası Karanlık Lord’u diriltmek için çaba harcayacağı gelen bilgiler arasında.

harry potter ve lanetli cocuk film haberi

Tıpkı Lanetli Çocuk oyununda olduğu gibi, Harry’nin ufak oğlu Albus Severus Potter da film serisinin ana karakterlerinden birisi olarak düşünülüyor.

İlk 8 Potter filminin senaryosuna katkı veren, Fantastik Canavarlar serisinde ise senarist koltuğunun başına geçen J.K. Rowling’in yeni seride de senaryoyu kaleme alan isim olsun isteniyor. Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmiyle hayatımıza giren David Yates ise yeni seride de yönetmen olarak bizimle olabilir.

Yeni Harry Potter Filmi Ne Zaman?

Yeni Harry Potter film serisinin ne zaman geleceği, hangi oyuncuların oynayacağı gibi konular belirsizliğini koruyor. Ayrıca bahsi geçen seriye Fantastik Canavarlar beşlemesi devam ederken nasıl başlanabilir, bu da büyük bir merak konusu. Ancak maceranın 20 yıl sonrasında geçecek olması; orijinal film serisindeki oyuncuların yaşlarını düşündüğümüzde bizleri heyecanlandıran sonuçlara neden olabilir.

- Reklam -

Harry Potter

Elbette tüm bunların hepsi şimdilik sadece bir söylenti. İddiaların kaynağı olan site, daha önce Moon Knight ve Ace Ventura 3 gibi yapımlara dair detayları herkesten evvel kendi kaynaklarıyla vermeyi başarmış bir internet sitesi. Zaten kendileri de yanılma paylarının olduğunu; film dünyasında stüdyoların kararlarının her an değişebileceğini vurgulamaktan çekinmiyor.

Yine de Harry Potter’ın bayrağı oğluna devrettiği yeni bir film serisi; birçok hayranı heyecanlandırmaya yetebilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Not: Bu haber ilk olarak bir diğer projemiz olan Fantastik Canavarlar’da yayınlanmıştır.


* Harry Potter ve Lanetli Çocuk Hikâyesinin Tamamı

* Marvel, Harry Potter’ın Yayıncısı Scholastic ile Yeni Süper Kahraman Hikâyeleri Peşinde

Kaynak: Wegotthiscovered

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

    Harry Voldiyi indirdi oldu bitti işte, hayranlar tarafından daha ne tür bir hikayenin istendiğini anlayamıyorum inatla. Tadı bozulmadan kaldığı halde bırakın işte. Seviyorsunuz tamam da bitebilecek en iyi yerde bittiğini düşünüyorum. Inatla devam etmesi çizgi filmerin, kahraman kötüyü yenince diğer sezon ondan daha güçlüsü gelmesi olayına dönecek. Naruto, boruto mu olsun sonu yani.

  2. Avatar for Rena Rena dedi ki:

    Harry Potter benim için hep 8 film, 7 kitap oldu, hep öyle olacak. Ama yine de film başarılı olursa, Harry Potter’in orjinal hikayesini bozmazsa ve oyuncular aynı kalırsa (Lütfen değiştirmesinler :smiley:) iyi olabilir.

  3. Avatar for Alp Alp dedi ki:

    Yeter, nolur, yalvarırım yeter, daha ne kadar sağılabilir bu hikaye

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Alasdair Gray

Yazar ve Ressam Alasdair Gray Hayatını Kaybetti

venom 2 spider-man

Venom 2 Filmi, Tom Holland’lı Spider-Man’e Ev Sahipliği Yapabilir