in

Role Geri Döndüğü Duyurulan Henry Cavill, Bir Kez Daha Superman’den Ayrıldığını Açıkladı: “Kolay Değil”

Henry Cavill, kısa bir süre önce geri döndüğünü duyurduğu Superman rolüne bir kez daha veda etmek zorunda kaldı.

Henry Cavill, Superman Rolüne 'Yine' Veda Etti

Henry Cavill, Superman rolüne resmi olarak veda etti. Yıldız oyuncu, DC Studios’un yeni başkanları James Gunn ve Peter Safran ile bir araya geldiğini ve artık karakterle bir bağının kalmadığını açıkladı.

DC’nin ortak evrenine katılımıyla ilgili yıllarca süren belirsizliğin ardından Black Adam’ın jenerik sonrası sahnesindeki sürpriz bir dönüş, izleyicilere Henry Cavill’ın Superman rolüne geri döndüğünün sinyalini verdi. Ardından oyuncunun Instagram’da Man of Steel 2’nun geliştirilmekte olduğuna dair paylaştığı duyuru ile bu durum daha da kesinlik kazandı.

Ancak Henry Cavill’ın Superman olarak dönme durumu, James Gunn ve Peter Safran’ın DC Studios’un ortak CEO’ları olarak seçilmesiyle değişti. Şimdi hem oyuncunun kendisi hem de Gunn tarafından Henry Cavill’ın artık DC Sinematik Evreni’nin Superman’i olmayacağı doğrulandı.

Henry Cavill, Superman Rolüne 'Yine' Veda Etti

James Gunn, Twitter hesabında yeni planladıkları evrenin odağı olarak daha genç bir Superman’e ihtiyaç duydukları için rolü yeniden şekillendireceklerini açıkladı. Henry Cavill de haberi Instagram hesabından paylaştı. “Üzücü bir haber,” olduğunu söyleyen oyuncu, şunları kaydetti:

Henry Cavill: “Artık Superman Olarak Geri Dönmeyeceğim”

“Az önce James Gunn ve Peter Safran ile bir toplantı yaptım ve herkese üzücü bir haberim var. Tüm yaşananlardan sonra artık Superman rolüne geri dönmeyeceğim. İkilinin stüdyo tarafından işe alınmalarından önce ekim ayında geri döndüğümü duyurmam sonrası bu haberi vermek pek kolay değil ama hayat işte. Nöbet değişimi her zaman olan bir şeydir. Buna saygı duyarım. James ve Peter’ın inşa edecekleri bir evrenleri var. Onlara ve yeni evrenle ilgisi olan herkese en iyi şanslar ve mutlu sonlar diliyorum.

“Yıllardır yanımda olanlara… Biraz yas tutabiliriz ama sonra hatırlamamız gerekir… Superman hâlâ ortalıkta. Temsil ettiği her şey hâlâ var ve bizim için örneklediği değerler hâlâ orada. Pelerin takma sıram geçti ama Çelik Adam’ın temsil ettiği şey asla geçmeyecek. Hepinizle eğlenceli bir yolculuk geçirdik, şimdi ilerlemeye devam.”

James Gunn da yaptığı açıklamada oyuncuya hayran olduklarını ve ileride potansiyel olarak ne yapabilecekleri hakkında konuştuklarını açıkladı. Yani oyuncunun Superman olmasa bile tıpkı Jason Momoa’nın Aquaman sonrası Lobo karakterine hayat verecek olması gibi farklı bir karakterle evrene dahil olabilir. Ancak şu an için hiçbir şey kesin değil.

Henry Cavill Superman rolüne geri dönmeyecek

Henry Cavill’ın Superman rolüne vedası konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce karakteri oynamaya devam etmeli miydi? Yorumlarınızı ve gelecek tahminlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  DC sinematik evreni de aynı amazon prime gibi, güzel şeylerin katili :frowning_face: Kaaaççç yıl oldu, halen ortada doğru düzgün bir sinematik evren oluşturamadılar :expressionless:

 2. Avatar for Gelu Gelu dedi ki:

  Resmen sıvadılar :person_facepalming: 20 char

 3. Avatar for ivy ivy dedi ki:

  Karakteri kalbime gömdüm böylece. Christopher Reeve ve Henry Cavill’dan başka Superman izlemeyi düşünmüyorum.

  Sanırım Secret Identity’i filme uyarlayacaklar. Bu stratejilerle nereye varırlar meçhul.

 4. Avatar for edi_Cag edi_Cag dedi ki:

  Geralt rolünü bıraktığına değdi mi? :slight_smile: :slight_smile:

 5. Avatar for Onbayazit Onbayazit dedi ki:

  James Gunn soytarısından başka bir karar beklenemezdi zeten. DC ile hiç alakası olmayan birini DC’nin başına getirirseniz. Sonuç bu olur…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Güç Yüzükleri 2. Sezon Kadın Yönetmenlerin Elinden Çıkacak

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin 2. Sezon Bölümleri Kadın Yönetmenlerin Elinden Çıkacak

2023 Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri Adayları Açıklandı

2023 Eleştirmenlerin Seçimi (Critics’ Choice) Film Ödülleri Adayları Açıklandı