in

Henry Cavill, Superman Rolünü Bıraktı

Ünlü oyuncu Henry Cavill, Superman rolünü bırakma kararı aldı.

Henry Cavill Superman

Henry Cavill, sürpriz bir kararla son beş yıldır başarıyla kuşandığı kırmızı pelerinini rafa kaldırdı. The Hollywood Reporter‘da yer alan özel bir habere göre ünlü aktör bundan böyle Superman rolünü canlandırmayacak.

Habere göre bu kararın ardında pek çok neden var. En başta Cavill’in kısa süre önce The Witcher dizisinin başrolünü kabul etmesi ve bunun için daha fazla vakte ihtiyacı olması gösteriliyor. Ancak THR’ın kaynaklarının belirttiğine göre Warner Bros ile ünlü aktörün arası çok daha önceden açılmış durumda. Bunun ilk sebebi Warner Bros.’un uzunca bir süre boyunca başka Superman filmi çekmeyi düşünmemesi geliyor. Hatırlarsanız Man Of Steel‘den sonra çok beklenmesine rağmen bir türlü bir devam filmi gelmemiş, nice yönetmenle ilgili haberler çıksa da WB bir türlü yeşil ışık yakmamıştı.

İkinci iddia ise Warner Bros’un Supergirl karakterine ağırlık vermek ve bir orijin filmi çekmek istemesi olarak gösteriliyor. O takdirde ekranda çok daha genç bir Clark Kent görmemiz gerekecek elbette. Ve bu da daha genç bir aktör anlamına geliyor. Bunun yanı sıra stüdyo yetkililerinin film evrenini sıfırlamayı düşündüğü de belirtiliyor. O takdirde Ben Affleck de gelecek Batman filminde olmayacak demektir bu.

Henry Cavill’in ayrılık kararının ardından Shazam filmindeki Superman rolü de rafa kalkmış oluyor. Sizin de bilebileceğiniz gibi, Çelik Adam’ın bu filmde çok küçük bir rolle karşımıza çıkması bekleniyordu. Warner yetkililerininse konuyla ilgili şöyle bir yorumda bulunduğu söyleniyor:
Superman, James Bond gibidir; belirli bir sürenin sonunda yeni aktörlerle yola devam etmeniz gerekir.
Öte yandan DCEU’daki diğer aktörler şimdilik yerlerini korumaya devam ediyor. Jason Momoa Aralık 2018’de Aquaman, Gal Gadot Kasım 2019’da Wonder Woman 1984  ve Ezra Miller da çekimleri 2019’da başlayacak Flash filminde hâlâ başrol olarak görünüyor.

Henry Cavill kırmızı mavi kostümü ilk kez 2013’te, Man Of Steel filmiyle giymiş ve hatırı sayılır bir beğeni toplamıştı. Ardından kendisini Batman v Superman: Dawn Of Justice ile Justice League filmlerinde de Çelik Adam rolünde izleme şansı bulmuştuk. Yeni Superman’in kim olacağıysa şimdilik merak konusu…

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for JCDenton JCDenton dedi ki:

  Superman karakteri ünlenmesinde çok önemli bir rol oynadı. Fakat filmlerin kalitesizliği göz önünde bulundurulunca bırakması iyi bir karar olmuş. Umarım Ben Affleck ve Jared Leto’da bırakır.

  Warner Bros. rolü bence Nicolas Cage’e versin. Mantıksız karar almada üstlerine yok.

 2. Avatar for Fingolfin Fingolfin dedi ki:

  Man of steel başlangıç için gayet iyi bir filmdi. sonra üzerimize durmadan çöp fırlattılar.
  Ben Affleck bırakmıştı zaten. Cavill’de bıraktı. Wb’un elinde tek Gal Gadot kaldı.
  DC gibi bir dev böyle vizyonsuz bi stüdyonun elinde rezil rüsva oldu.
  Uzun bir süre Batman dahil DC filmi izlemek istemiyorum.
  Batmadın gittin Wb.

 3. Avatar for Nemo Nemo dedi ki:

  Yakışmış. Ot içerek hip-hop dinleyen bir Superman olsun hatta. Farklı grupları da temsil etsin.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

Neil Gaiman’ın “İskandinav Mitolojisi” Çok Yakında Bizlerle!

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı