in

“Indiana Jones 5” Filminin Açılış Sahnesi, Dijital Olarak ‘Gençleştirilmiş’ Bir Harrison Ford’a Ev Sahipliği Yapacak

Indiana Jones 5 filminin açılış sahnesi, ikonik karakterin gençliğiyle açılacak. Harrison Ford, VFX teknolojisiyle gençleşecek.

Indiana Jones 5 Harrison Ford Geçclik
- Reklam -
- Reklam -

Indiana Jones 5 filmi hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Lucasfilm’in yeni yapımı, açılışı Harrison Ford’un oynadığı ikonik karakterin gençlik yıllarıyla yapacak. Yönetmen James Mangold, yeni maceranın zaman çizelgesi hakkında ipuçları verdi.

İlk filmi Steven Spielberg yönetiminde 1981 yılında vizyona giren ve zaman içerisinde Lucasfilm’in en değerli markalarından birisine dönüşen Indiana Jones, yapım şirketi Disney’e satıldıktan sonra yeni bir rota çizmeye başladı. 2008’deki dördüncü filmin ardından 14 yıl sonra sinemalara dönecek Indiana Jones, aynı zamanda Harrison Ford’a da veda edecek.

81 yaşındaki Harrison Ford, popüler karakterden emekli olurken yapımcılar da bu tarihi anlara yeni bir boyut kazandırmak için harekete geçti.

- Reklam -

Indiana Jones 5 - Harrison Ford Yeni Film

Empire dergisine konuşan yönetmen James Mangold, son dönemlerde sıklıkla yapılan dijital gençleştirme işlemini Harrison Ford’a da uyguladıklarını açıkladı.

Indiana Jones 5 Filmine Gençlik Aşısı: Hikâye 1944’te Başlayacak

Disney her ne kadar son dönemlerde görsel efekt konusunda endişe yaratan işlere imza atmış olsa da, Mangol yaptığı açıklamalarında kendisinden emin konuştu.

Steven Spielberg tarafından yönetilmeyen ve yapımcılığı George Lucas tarafından üstlenilmeyen ilk Indiana Jones filmi olan maceranın beşinci adımı, izleyicileri “iddialı” bir açılış sahnesiyle karşılayacak.

Logan’ın yönetmeni Mangold, verdiği demeçte hikâyenin 1944 yılında, Jones’un Nazilerle çevrili bir kaleye girmek zorunda kalacağı bir sahneyle başlayacağını açıkladı.

Indiana Jones 5 - Harrison Ford Yeni

Mangold sözlerine şöyle devam etti:

“Eski tip George Stevens girişiyle izleyicilere bir adrenalin patlaması yaşatmak istedim. Ardından sahne birden değişecek ve kendinizi 1969’da bulacaksınız. İzleyici 40’lardan 60’lara geçen bu değişimi sadece zihninde bir fikir olarak görmek yerine fiziksel olarak o günlerin korsan ruhunu da hissederek deneyimleyecek. Ve ardından günümüzdeki hikâye başlıyor.”

Yapımcı Kathleen Kennedy seyircinin kullanılan teknolojiyi bilmesine rağmen, akıllarından, “Aman tanrım, görüntüleri bulmuşlar! Bu 40 yıl önce çektikleri bir sahne!” şeklinde geçirmelerini istediklerini kaydetti.

- Reklam -

“Sizi Indy’nin çıktığı bir maceranın ortasına atıyoruz ve anında, ‘Tamam, bir Indiana Jones filmindeyim,’ hissine kapılıyorsunuz.”

Indiana Jones 5 Filmi: İlk Bakış Görseli Yayınlandı

Harrison Ford: “Ürkütücü ama İşe Yarıyor”

Ford’un gençlik günlerindeki arşivlenmiş görüntülerle günümüzde çekilen görüntüleri eşleştiren bir yazılım sayesinde işleyecek bu yönteme dair Ford da şu sözleri kaydediyor:

“Bu biraz ürkütücü. Nasıl çalıştığını bilmek istediğimi bile sanmıyorum. Ama işe yarıyor. Yine de tüm bunlar yeniden genç olmayı istememi sağlamaya yetmiyor. Yaşımı gösterdiğim için mutluyum.”

Indiana Jones 5 filminin oyuncu kadrosunda Ford’a Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Boyd Holbrook, Shia LaBeoulf ve Shaunette Renée Wilson gibi oyuncular eşlik ediyor.

Alt başlığı henüz resmi olarak açıklanmayan yapımın senaryosu Jez Butterworth, John-Henry Butterworth ve James Mangold tarafından kaleme alınıyor.

Indiana Jones 5 filmi 30 Haziran 2023 tarihinde vizyona girecek.

Öte yandan Harrison Ford ilerleyen yaşına rağmen dev bütçeli aksiyon yapımlarında rol almayı sürdürecek gibi görünüyor. Oyuncu son olarak Marvel Sinematik Evreni’ne Red Hulk rolüyle katılmıştı.

Siz Indiana Jones 5 filmi ve “genç” Harrison Ford hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Quentin Tarantino: "Marvel Oyuncuları Film Yıldızı Değil"

Quentin Tarantino’dan Tartışma Yaratacak Çıkış: “Marvel Oyuncuları Gerçek Film Yıldızı Değil”

The Devil's Hour 2. ve 3. sezon onayı aldı

Peter Capaldi’li Amazon Dizisi “The Devil’s Hour”, 2. ve 3. Sezon Onaylarını Birlikte Aldı