in

İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7YÜZ Hikâyesi – BluTV’nin İlk Orijinal Filmi Geliyor

İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7Yüz Hikâyesi çekimleri tamamlandı. BluTV’nin ilk orijinal filminden fotoğraflar ve yeni detaylar geldi.

İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7YÜZ Hikâyesi
- Reklam -
- Reklam -

Türkiye’nin ilk dijital yayın platformlarından BluTV’nin, İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7YÜZ Hikâyesi filminden yeni görseller ve detaylar geldi.

2015 yılında Doğan Holding çatısı altında yayına başlayan BluTV, bünyesinde pek çok yerli yapım ile birlikte çeşitli yabancı işlerin yayın hakkını da barındırıyor. Türkiye’nin İnternet Televizyonu orijinal yapımları ile de öne çıkıyor. Haluk Bilginer’li Masum özellikle dikkatleri çeken yapımlardandı. Behzat Ç., Bozkır, Bartu Ben, Alef, Pavyon ve Sıfır Bir de kanalın diğer ilgi gören işleri arasında. Bunlarla birlikte platformun ilk orijinal işlerinden birisi olan 7YÜZ de izleyiciler tarafından oldukça sevilmişti.

Blutv İlk Orijinal Film

- Reklam -

Her bölümünde farklı bir olayın konu alındığı yapım, popüler distopya dizilerinden Black Mirror’a benzetilmişti. 7 bölüm olarak tasarlanan antolojik dizi 7YÜZ macerasını tamamlayıp Kasım 2017 tarihinde ekranlara veda etmişti.

Geçen nisan ayında BluTV yeni projelerini duyururken ilk orijinal sinema yapımı olarak tanıttığı İnsanlar İkiye Ayrılır filminden de bahsetti.

İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7Yüz Hikâyesi Filminden İlk Görseller ve Oyuncu Kadrosu

7YÜZ evreninde geçecek olan bu film, bağımsız bir hikâye olarak da izlenebilecek. Çekimleri tamamlanan İnsanlar İki Ayrılır filminin başrollerini Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın paylaşıyor. Kadroda yer alan diğer isimler ise şu şekilde: Başak Daşman, Erdem Akakçe, Nezaket Erden, Gökay Müftüoğlu ve Sabahattin Yakut.

Tıpkı orijinal dizisinin bölümlerinde olduğu gibi, yine sert bir sistem eleştirisi ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanan film konusu ile de dikkat çekiyor. Film, bankaların farklı nedenlerden ötürü peşine düşemediği borçları satın alıp onları ne olursa olsun tahsil eden bir şirketin çalışanlarının maceralarını konu alıyor.

İnsanlar İkiye Ayrılır

- Reklam -

Filmin yönetmen ve senaryo koltuğunda ise daha önce Karışık Kaset ile karşımıza çıkan Tunç Şahin oturuyor. Yapım, Şahin’in ikinci uzun metrajı olma özelliği de taşıyor.

İnsanlar İkiye Ayrılır filmi ne zaman vizyona girecek sorusu ise henüz detaylı bir cevap bulamadı. Ancak yapımın önümüzdeki kış mevsiminde beyaz perdede olması bekleniyor. Elbette Koronavirüs salgınının seyri de eserin tarihi konusunda önemli rol oynayacak.

İnsanlar İkiye Ayrılır

Peki sizin bu filmden beklentileriniz ne? Konusu ve yayınlanan görseller ilginizi çekti mi? Dijital yayın platformlarının sinemada da boy göstermesini nasıl karşılıyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

İnsanlar İkiye Ayrılır


* Black Mirror 6. Sezon Salgın Sonrası Psikolojimiz Düzelene Kadar Rafa Kalktı

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

İki Hamlede Zafer - William Faulkner

İki Hamlede Zafer: William Faulkner’dan Polisiye Öyküler

Black Widow filmi

Black Widow Filmi ile Yeni Başrol Karakteri Belli Oluyor