in

Avengers: Endgame Hakkındaki Bu Teori Iron Man’e Bakış Açınızı Değiştirebilir

Avengers: Endgame yıldızlarından Tony Stark (Iron Man) hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Iron Man en başından beri Süper Asker miydi?

Iron Man Süper Asker

Eğer bu denli irdelenen film başka bir seriye ait olsaydı, muhtemelen bütün hayranlar hep bir ağızdan artık suyunun çıkmaya başladığı konusunda sitem ederlerdi. Ancak konu bir Marvel filmi, hele ki Avengers: Endgame olduğunda ortaya atılan teorinin yere sağlam basacağını bilerek keyifli şeyler keşfedeceğimiz konusunda hemfikir oluyoruz. Bu seferki teorimiz izleyicilere şu soruyu soruyor: Tony Stark’ın (Iron Man) babası Howard Stark, Tony’yi de Super Soldier Serum (Süper Asker Serumu) kobayı olarak kullanmış olabilir mi?

Teorinin kanıt olarak sunduğu ilk sahne Avengers: Endgame’in sonunda Tony’nin Thanos’u varoluştan sildiği an olmuş. Filmlerde ve çizgi romanlarda özellikle belirtilene göre standart bir insanın altı Sonsuzluk Taşını da bir arada kullanacak bir güce sahip olması mümkün değil. Tabi ki Tony kaçınılmaz bedeli filmin sonunda ölerek ödemiş olsa da, sonuçta Thanos’u ve askerlerini yok edecek parmak şıklatmasıyla 6 Sonsuzluk Taşı’nı da kullanmış oldu. İddialara göre Super Soldier Serumu vücudunda olmasaydı Tony’nin bunu yapması mümkün olmayacaktı.

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame Yıldızı Iron Man Başından Beri Süper Asker miydi?

Teorinin devamında hayranlar bunu fark ettikten sonra kanıt aramak için ilk filmlere geri dönüş yapıyorlar. Burada doğrudan fark edilen ilk şey 2008’deki ilk Iron Man filmi sahneleri oluyor. Filmin başında Tony’nin vücuduna patlama yüzünden çok yakın mesafeden giren şarapnel parçalaryla Tony’nin ölmüş olması gerektiği fark ediliyor. Tony bu travmatik olaydan sonra dahi yaşıyor ve kendisi bile bunun imkânsız olduğu yönünde bazı ufak yorumlarda bulunuyor.

Avengers: Age of Ultron filmiyle de başka bir şekilde ölüme meydan okuyor Tony. Hulk’tan yakın mesafeden yediği inanılmaz kuvvetli yumruklara dayanarak yapıyor bunu. Infinity War’da üzerine bir ay parçalayıp fırlatıyor Thanos ama o yine aldırış etmiyor. Ayrıca Civil War’da ona nerdeyse iç kanama geçirtmesi gereken Captain America kalkanının darbelerini göğsüne yese de bana mısın demiyor “Demir Adam”. Son olarak da onu bu denli zeki yapan şeyin de az miktarda Super Soldier Serum olabileceğini söylüyorlar.

Bu teori her üzerinde düşünmek her ne kadar zevkli olsa da, hiçbir yerden onay almayan teoriler arasına girdi bile. Örneğin, Russo Kardeşler çıkıp, “Evet Tony’de Super Soldier Serum vardı,” deyip bir de böyle hoş birkaç detay verseler; inanmak isteyen ama imkânsız diyen hayranlar çıldırabilirdi.

captain america ve iron man

Bakalım ileride bu konuda daha fazla detay keşfedilecek mi? Bu iddia üzerine düşünürken hemen şuradan Thanos’un parmağını şıklatırken üç kişiyi bilerek bağışlamış olabileceği hakkındaki diğer bir teoriye de göz gezdirebilirsiniz.

Peki bu teori size de mantıklı geliyor mu? Yoksa Iron Man her şeyden şans eseri mi kurtuldu?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Avengers: Endgame Filminde Yakalanan Detay, Tony Stark’a Neyin İlham Verdiğini Gösteriyor

* Black Widow İçin Neden Cenaze Töreni Yapılmadığını Avengers: Endgame Yönetmeni Açıkladı

* Avengers: Endgame Filminde Vazgeçilen Sahne Korku Filmlerine Taş Çıkartacak Cinsten

* Captain America, Avengers: Endgame’de Thanos’u Neredeyse Tek Başına Yenecekmiş!

Kaynak: Movie Web

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    İyi de Tony üvey evlat değil miydi ? Ben öyle hatırlıyorum. Filmlerin hiç birinde böyle abartılı bir güç de görmedim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Gladyatörler Şehri

“Gladyatörler Şehri”nde Ayağa Kalkma Zamanı

Mount & Blade

Mount & Blade II: Bannerlord Oyunu İçin Erken Erişim Tarihi Açıklandı