in

James Bond 25 Filmi İlk Siyahi ve Kadın 007 ile Gelecek!

Yirmi beşinci James Bond filminde, ilk defa siyahi ve kadın bir 007 göreceğiz. Yeni ajanımız Lashana Lynch ile tanışın!

James Bond

James Bond 25. defa karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Henüz film hakkında fazla detay yok. Öyle ki filmin adını bile James Bond #25 olarak anıyoruz. Şimdiyse filmden çok konuşulacak yeni bir dedikodu geldi.

Bu zamana kadar bildiklerimiz arasında James Bond karakterinde yine Daniel Craig’i göreceğimiz ve karşısında kötü adam olarak da Bohemian Rhapsody ile Oscar ödülü de kazanan Rami Malek’i izleyeceğimiz ile sınırlıydı.

Bildiğiniz gibi 007 bu zamana kadar Bond karakterinin kullandığı bir kod ad. Kendisi şu an Daniel Craig’e ait. Ancak gelen son iddialara göre 007 rolü için yeni bir isim gündemde. Captain Marvel filminde Maria Rambeau olarak tanıdığımız Lashana Lynch, Craig’den sonraki 007 olacak gibi görünüyor.

Böylece 007 James Bond kalıbı da ilk defa bozulmuş olacak. Aynı zamanda 007 karakteri için ilk defa siyahi ve kadın bir oyuncu tercih edilmiş olacak.

Zaten bu filmde James Bond’un emekli olacağı bilgisi ortadaydı. Görünen o ki Bond bayrağını Lashana Lynch’e devredecek.

James Bond

James Bond karakterinin kadın olmasına yönelik planlar daha önce de yapılmıştı. Ancak yapımcılar bu meseleyi biraz farklı şekilde çözmüşe benziyorlar. James Bond’un yerini ayrı tutmakla beraber, 007 payesini kadın bir oyuncuya vererek seriyi farklı bir perspektife sürükleme niyetinde gibiler.

32 yaşındaki İngiliz aktör Lashana Lynch’in 007 rolünü nasıl yansıtacağı merak konusu.

Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw ve Rory Kinnear da önceki filmdeki rolleriyle yapıma geri dönüyor. Filmin yönetmen koltuğunda True Dedective ve Maniac dizilerinden hatırlayacağımız Cary Joji Fukunaga oturuyor.

25. Bond filminin vizyon tarihi ise 8 Nisan 2020.
Kaynak: Comic Book

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

10 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Overlord Overlord dedi ki:

  Tam sıvayamamışlar. Ana karakter eşcinsel de olursa iyice saçma sapan sıvanmış bir şey çıkar ortaya.

 2. Avatar for DenaroForbin DenaroForbin dedi ki:

  Ekşi’de bir başlık vardı, o aklıma geldi:

  " ahahahahahahahahah "

 3. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

  Allah’tan Lord of the Rings, Matrix gibi filmler 90’larda ve 2000’lerde çekildi de bu dalgaya kurban gitmediler. Yoksa Frodo ile Sam Mordor’da sevişirdi ben size diyeyim.

  Bu tarz çeşitlendirmelere kapım her zaman açık da zorlama olunca hiç hoş durmuyor. Git 008 çek, Çaycı Hüseyin’i koy başrole istersen, gıkım çıkmaz. Kafa bir değişik der susarım. Ama Bond bu yahu! Sean Connery oynadı bu karakteri be! Yuh size!

 4. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Aklımdan geçendi.

  Hayır, isterseniz yardımcı karakter-Bond kızı dediğimiz- siyahi bir kadın olabilir ama ana karakterin adı James Bond ve serinin alametifarikası bu. Ne diye gelip de bunu bozuyorsunuz? İçini boşalttılar hem sosyal adalet kavramının hem de popüler kültürün.

 5. Avatar for Sheril Sheril dedi ki:

  James Bond adi altinda Lara Croft cekecekler galiba… Idris elba tartisma konusuyken bunlar dunyayi bambaska yola soktular. Hemcins olarak desteklemiyorum, işin dogasinin bozuldugu hiçbirşeyi sjw olsun olmasin desteklemiyorum

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

5 cevap daha var.

Kahramanın Yolculuğu Matrix

Kahramanın Yolculuğu Ekseninde Harry Potter, Matrix ve Dahası

Vertigo

Çizgi Roman Dünyasında Bir Devrin Sonu: Vertigo Kapanıyor