in

James Bond Serisi Bond’un Kızı Mathilde ile Bir Spin-off’a Kavuşabilir

James Bond serisi No Time to Die filmini beklerken Fleabag’in yıldızı Phoebe Waller-Bridge, Bond’un kızı Mathilde’yi anlatan bir yan film için çalışıyor.

Yeni James Bond Filmi no time to die

Süper Ajan James Bond nihayet baba oluyor ve film dünyasının kızı için büyük planları var. Yeni Bond filmi No Time to Die’da ajanımızı küçük kızıyla birlikte görüyoruz ve belli ki elma ağaçtan uzağa düşmemiş.

007’nin kızının adı No Time to Die’ın çekim takviminin bir kopyasının eBay’de satılmasıyla ortaya çıkmıştı. No Time to Die küresel Koronavirüs salgını yüzünden nisan ayından kasım ayına ertelenmişti.

Filme yakın kaynaklara göre Killing Eve ve Fleabag dizilerinin yaratıcısı ve yeni Bond projesinde de senarist olarak görev alan Phoebe Waller-Bridge’den Bond’un kızı Mathilde’nin ajanlık eğitimini anlatan bir hikâye yazması istenmiş. Konuyla ilgili söylenenler şöyle:

“Bond patronları 007’nin kızı olması ve onunla ilgili bir film serisi yapmak için çok heyecanlı. Bond’un kızını ajanlık için eğitirken iç muhakemeler yaşaması ve Waller-Bridge’in şahsına münhasır kara mizahı serinin ilk filmi için ana ögeler olacak. Phoebe’nin görevi sadece fikir verme noktasında da kalabilir senaryo ve yapımcılığı da üstlenebilir; henüz karar verilmiş değil. Patronlar ise filmin yapımında ona büyük bir rol vermeye sıcak bakıyor.”

Phoebe Waller-Bridge
Phoebe Waller-Bridge

Amazon’un başarılı komedi dizisi Fleabag’in yazarı ve yıldızı Phoebe Waller-Bridge, James Bond evrenine halihazırda pek çok katkıda bulunmuş. Bond’un baba olması filme “yepyeni bir duygu spektrumu” kazandırmıştı.

James Bond Serisi Bu Spin-Off ile Yeni Bir Yöne Gidebilir

Serinin son filmi Spectre’de Bond Fransız psikolog Madeleine Swann’a (Lea Seydoux) âşık olmuş ve film ikili için bir mutlu son görevi görmüştü. No Time to Die 5 yıl sonrasında Jamaika’da emekli hayatını yaşayan bir Bond’u bize gösterecek. Ta ki eski bir dost yardıma ihtiyaç duyana kadar…

James Bond Spectre

Ian Fleming’in yazdığı kitaplardan uyarlanan seri ana materyale sadık kalmayı tercih ederse evlenmiş ama karısının cinayete kurban gitmesi sonra alkolik olmuş bir Bond görmemiz olası. Eskiden çıkan bazı dedikodular Daniel Craig karakteri bıraktıktan sonra Bond’u bir kadının oynaması yönündeydi ve bu durum büyük tepkilerle karşılaşılmıştı. Serinin patronları Bond filmlerini kadın bir başrolle devam ettirmekte kararlıysa, bu babadan kıza kalan miras yöntemi seriyi dönüştürürken hayranları da kızdırmamak için bulunmuş bir yol olarak yorumlanabilir.

Serinin en uzun filmi olması beklenen No Time to Die filmi başka bir erteleme almazsa 25 Kasım 2020 tarihinde vizyona girecek.

Sizin Bond… Mathilde Bond filmi için düşünceleriniz neler? Hem Hollywood’un, hem oyun sektörünün son zamanlarda çok sık kullandığı baba-evlat formülü Bond’a da yakışır mı? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Dune Görüntü Yönetmeni: “Star Wars İlhamını Dune’dan Aldı”

Kaynak: Mirror.co.uk

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Train to Busan Presents: Peninsula - Fragman

Train to Busan Devam Filmi Peninsula Fragmanı Yayında

Büyülü Gerçeklik Nedir Özellikleri Hakkında

Büyülü Gerçeklik Nedir: Kapıları Aralayan Bir İhtimal Daha Var