in

James Cameron: “Avatar 2 Gişede Avengers: Endgame Filmini Kesinlikle Geçecek”

James Cameron, hazırlıkları süren Avatar 2’nun gişede Avengers: Endgame filmini kesinlikle geçeceğini ve kendisinin yeniden liderlik koltuğuna oturacağını söyledi.

Avengers: Endgame vs Avatar

İlk Avatar filmini de yöneten ve gişede elde edilmesi zor bir başarı yakalayan James Cameron iddialı bazı açıklamalarda bulundu. Cameron’a göre geçtiğimiz nisan ayında gösterime giren ve gişenin yeni lideri olan Avengers: Endgame filminin elde ettiği bu birinciliği anlaşılan pek de uzun sürmeyecek.

Her ne kadar beklenen yeni filminin çıkışına daha 2 yıllık bir süre olsa da, ilk Avatar filmi sonrası yeni gelecek macera için de hayranların bir kısmı hâlâ merakla beklemekte. En azından yönetmen ve yapım ekibinin düşüncesi bu yönde.

Avatar 2 filminde yer alacak oyuncuların çoğu belli oldu. Sam Worthington, Zoe Saldana ve Sigourney Weaver ikinci film için rollerine geri dönecekler. Aynı zamanda ikinci film kadrosunda Kate Winslet, Vin Diesel ve Edie Falco gibi oldukça ünlü oyuncular da yer alacak.

Avengers: Endgame vs Avatar

Yaklaşan film neticesinde, yönetmen James Cameron’ın benzersiz sualtı çekimleri için 3D ve CGI hareket yakalama teknolojisi ve kameralarıyla filme almak için gereken teknolojiye ulaştığı da bildiriliyor.

James Cameron, Avatar 2’nun Gişenin Yeni Lideri Olacağına Emin

JoBlo.com sitesinin bildirdiğine göre yönetmen James Cameron, yaklaşmakta olan Avatar 2’nun gişede Avengers: Endgame’i geride bırakacağından emin. USA Today’e konuşan Cameron, Avatar 2 filminin gişede zirveye oturacağının “kesin” olduğunu belirtti. Cameron ayrıca Avengers: Endgame’in de yakaladığı başarıyı büyük bir işaret olarak gördüğünü belirtti. Ancak hâlâ sinemaya giden insanlar açısından, son on yılda devam eden tecrübeler açısından büyük bir fark yaratmadığını da sözlerine ekledi.

Avatar vs Avengers: Endgame

Şu an için konuşmak elbette erken. Fakat 2009 yılında James Cameron’un Avatar’da yaptığı benzersiz 3D deneyimi ile sinemaya farklı bir bakış açısı getirdiği ortada. Yeni filmi için de benzer bazı adımlar attığı biliniyor. Endgame’i aşamasa da şu an birçok isim tarafından yeni maceranın da gişede bir hayli kazanç sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Son olarak rakamları da hatırlamak gerekirse; Avengers: Endgame’in dünya çapında sağladığı gişe hasılatı 2 milyar 797 milyon 800 bin 564 dolar. Avatar’ın ise 2 milyar 789 milyon 958 bin 507 dolar. Yani arada yaklaşık 8 milyon dolarlık bir fark bulunuyor.

Peki yaz siz bu iddialı fikir hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Avatar 2’nun Avengers: Endgame filmini böyle bir ortamda geçme şansı bulunuyor mu?

Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Avengers: Endgame, Avatar’ı Geçmeyi Nasıl Başardı?

* Avatar 2 Filminden Set Görüntüsü Paylaşıldı

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for ohyespatates ohyespatates dedi ki:

  3D gibi devrim niteliğinde bir teknolojiyle çıkmadığı sürece geçemez. İlk filmin gişe rekoru kırmasının en büyük sebebi yeni teknolojiyle çıkan ilk film olması.

 2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Bence Avengers’i geçemez; ama, ondan daha iyi bir film olacağına inanıyorum. Hem görsel olarak hem kalite olarak çok iyi bir film olacak bence. Merakla ve hasretle bekliyoruz.

 3. Avatar for frht45 frht45 dedi ki:

  7-8 ay vizyonda bırakıyor sonra geçecek geçer tabi.

 4. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Bence Avengers’i geçer, ayrıca hikaye olarak da Avengers’tan çok daha iyi olacaktır

Tenet Christopher Nolan

Tenet: Christopher Nolan’ın Geri Dönüş Filminden İlk Fragman!

Adrien Brody

Adrien Brody, Stephen King’in “Jerusalem’s Lot” Uyarlaması Kadrosunda