in

James Cameron, “Avatar 2” için Yazar Ekibine 800 Sayfalık Not Verdiğini Açıkladı: “Önce Ödevinizi Yapın”

James Cameron, Avatar 2 için yazar ekibine 800 sayfalık not verdiğini ve öncelikle ilk hikâyede neyin doğru yapıldığını anlamaları gerektiğini söyledi.

James Cameron Avatar 2 Notları

James Cameron imzalı Avatar 2 için geri sayım sona ermek üzere. Usta yönetmen, yazar ekibiyle nasıl bir çalışma yürüttüğüne dair detaylar paylaştı.

Cameron verdiği demeçte Pandora gezegenine ve Avatar evrenine dair detayları barındıran 800 sayfalık belgeyi sadece film yazarlarının gördüğünü söyledi.

Avatar: The Way of Water izleyicileriyle buluşmak için gün sayıyor. Geçen günlerde basın ön gösterimi sonrası sosyal medya üzerinden yapılan yorumlar oldukça olumluydu. Birçok eleştirmen hikâye ve görsellik açısından Avatar 2’nin ilk filmden bile daha iyi olduğunu söyledi.

James Cameron Avatar 2 Notları

İlk filmden yaklaşık 15 yıl sonra izleyicilerin karşısına çıkacak serinin ikinci yapımı ise James Cameron’ın üzerinde incelikle çalıştığı bir eser olduğu biliniyordu. Hollywood’un ünlü yönetmeni en az üç film boyunca anlatılabilecek bir hikâye üzerinde çalıştığını söylemiş hatta ikinci film vizyona bile girmeden üçüncü Avatar filminin çekimlerine de başlamıştı. James Cameron’ın evrene dair çalışmaları ise ilk defa net bir şekilde ortaya çıktı.

James Cameron, Avatar 2 için Yaptığı Ön Hazırlığı Anlattı

James Cameron, Screen Rant’a yaptığı açıklamada Avatar evrenine dair 800 sayfayı aşkın bir not çıkardığını ve bunu senaryo öncesi yazarlara gösterdiğini söyledi. Cameron evreni yaratma aşamalarında da bahsetti.

“Yapım aşamasına başladığımda bu sefer bir ekip ile birlikte çalışmak istediğimi fark ettim. Farklı senaryolar üzerinde çalışıyoruz. İlk başta bir üçleme düşünüyorduk ama sanırım, doğru kelime buysa, dörtleme hâline geldi. Ama her şeye rağmen bir başlangıç noktam vardı.

“Altı ay boyunca her gün masama oturdum. Evren ve karakterler hakkına bir şeyler yazdım. Böylece Jake’in Navi bedeninde uyandıktan sonraki her gün ne olduğunu bulmaya çalıştım ve hikâyeyi ilerlettim. Aklımda belirli hedefler vardı.

“Yazar odasına ilk gittiğim gün tek satır aralıklı yazdığım 800 sayfayı masanın ortasına bıraktım ve dedim ki, ‘Önce ödevinizi yapın, sonra konuşuruz.’ Sonrasında buluştuk ve onlara bir görev daha verdim. ‘Yeni hikâyeler ortaya atmadan önce ilk hikâyede işe yarayan şey neydi onu bulalım,’ dedim. ‘İnsanların beğendiği bir şey vardı, onları hikâyeye çeken şey neydi,’ diye sordum.”

“Kalbe, zihne, hayal gücüne ve tam olarak belirtmekte güçlük çektiğimiz çok daha derinde bir şeylere dokunuyordu. Ruhani ya da bilinç altı olarak da nitelendirebilirsiniz bunu. Kelimelerle anlatamayacağınız bir bağlantıydı. Sonrasında ‘Bunu tekrarlayamazsak başaramayız,” dedim.”

Avatar: The Way of Water ilk filmden sonrasında Jake ve Neytiri arasındaki ilişkiyi daha derin bir noktaya taşırken evrene de farklı bir bakış açısı getirecek. Yeni filmin süresi ise 3 saat 10 dakika olarak açıklandı.

Yeni Avatar Filmi The Way of Water Fragmanı

James Cameron, röportajında seriyi dörtleme olarak planlandığını aktarsa da Avatar 4 ve 5’in geleceği için yeni filmlerin izlenme oranlarının oldukça önemli olduğunu ifade ediyor.

Avatar: The Way of Water filmi 26 Aralık 2022 tarihinde vizyonda olacak. Hazırlıkları büyük oranda tamamlanan üçüncü film ise 20 Aralık 2024’te beyaz perdedeki yerini alacak.

Siz Avatar 2 için neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilir, bizleri Google Haberler üzerinden de takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

    Şu dünyada Avatar filmini sevmeyen bir ben varım galiba.

  2. Avatar for murgul murgul dedi ki:

    Belki de en yetenekli yönetmenlerden birisi. En üretken olacağı zamanlarda kendini Avatar ile oyalıyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Suç Öyküleri: Aylık Öykü Seçkisi 155 . Sayısı

Aylık Öykü Seçkisi’nin 155. Sayısı Yayında: “Suç Öyküleri”

Kindred Dizisi FX Octavia E Butler

Octavia E. Butler’ın Zaman Yolculuğu Temalı Bilimkurgu Romanından Uyarlanan “Kindred” Dizisi Yayınlandı