in

James Franco, Cinsel Taciz Suçlamalarının Ardından Sinemaya Dönüyor: Fidel Castro’yu Canlandıracak

James Franco, Alina of Cuba filminde Küba Devrimi’nin lideri Fidel Castro’ya hayat verecek. Aktör, cinsel taciz iddiaları nedeniyle bir süre sektörden uzak kalmıştı.

James Franco Alina of Cuba fidel castro

James Franco, Alina of Cuba filmi kadrosuna başrol olarak katıldı. Amerikalı oyuncu yapımda Fidel Castro’yu canlandıracak.

Ünlü oyuncunun adı 2018 ve 2019’da cinsel taciz suçlamalarıyla birlikte anılmış ve oyuncu bir süre sektörden rol alamamıştı. 44 yaşındaki aktör yakın zamanda II. Dünya Savaşı sonrasında geçen Me, You filminin de kadrosuna katılmıştı.

Alina of Cuba filmi, Fidel Castro’nun kızı Alina Fernandez’i konu alacak. Yapımda Alina karakterini Ana Villafañe canlandıracak. Mia Maestro ise Alina’nın annesi Natalia Revuelta’ya hayat verecek.

Babasının kimliğini 10 yaşında öğrenen Fernandez, yıllar içerisinde Castro’nun en açık sözlü eleştirmenlerinden birisi hâline geldi. Bir siyasi muhalif harekete katıldıktan sonra Küba dışına seyahat etmesi yasaklandı. 1993’te kılık değiştirerek İspanya’ya kaçtı ve sonunda hâlâ yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.

Fidel Castro’yu Canlandıracak Olan James Franco Filmine Alina Fernandez Danışmanlık Yapacak

Yapım hakkında dikkat çekici bir detay da Alina Fernandez’in kendi hayatını anlatacak olan filmin biyografik ve yaratıcı danışmanlığını yapması.

Alina Fernandez - fidel castro - james franco

Filmin oyuncu kadrosunda Alanna de la Rosa, Maria Cecilia Botero, Harding Junior ve Küba doğumlu Sian Chiong ile Rafael Ernesto Hernandez de yer alıyor.

Alina of Cuba filmi çekimleri 15 Ağustos’ta başlayacak. Yapımın vizyon tarihi ise henüz açıklanmadı.

James Franco Tercihi Eleştiri Topladı

Alina of Cuba filmi, 2019’da HBO tarafından yapılan The Deuce dizisinin ardından James Franco’nun ekrandaki ilk işi olacak. Franco, 2018 yılında beş kadın tarafından cinsel taciz ve istismarla suçlandı. Ertesi yıl ise oyunculuk okulundaki öğrencileri aynı suçlamaları yöneltti. Aktör daha sonra 2,2 milyon dolarlık bir tazminat ödedi. Oyuncu ününü bir tür cazibe olarak kullandığını kabul etti ancak iddiaların bütünüyle gerçek olmadığını da kaydetti.

james franco 2018

Öte yandan Franco’nun Latin olmaması, bazı kesimler tarafından olumsuz karşılandı. Emmy ödüllü Latin aktör John Leguizamo, Instagram hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bu iş nasıl devam edebiliyor? Hollywood bizi dışlarken bizim anlatılarımızı çalmaya nasıl devam edebiliyor? Artık Hollywood’a ve stream servislerine geçit yok! Boykot!”

“Kişiyi yüceltmeden anlatması gerçekten zor bir hikâye. Ki bu yanlış olur. Franco ile bir sorunum yok ama o bir Latin değil.”

James Franco’nun sinemaya dönüşüne dair sizin görüşleriniz neler? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Wrap, Yahoo

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Quentin Tarantino en iyi film

Tarantino, Kendisine Göre “Bugüne Dek Yapılmış En İyi Film”i Açıkladı

Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası

Yeni Ninja Kaplumbağalar Filminin Adı “Mutant Kargaşası” Oldu