in

John Wick 3 Filmindeki Cevapsız Winston Detayı

John Wick 3 sonunda Winston’ın yaptıkları kasıtlı mıydı? Yönetmen Chad Stahelski, yeni röportajında konuyla ilgili ilginç yorumlarda bulundu.

winston john wick
- Reklam -
- Reklam -

John Wick serisi şu an için her ne kadar dördüncü macerasıyla bekleniyor olsa da daha önce çıkan filmleriyle de konuşulmaya devam ediyor. Karakterin her üç filmde yediği kurşunlara hayranlar oldukça alışık. Ancak yine de, serinin yayınlanan son filmi olan John Wick 3: Parabellum’da usta suikastçının eski müttefiki ve New York Continental otelinin sahibi Winston tarafından vurulması birçok hayranı şaşırtmıştı.

İzleyiciler, böyle bir durumda kalma olasılıklarına karşın John ve Winston’ın böyle bir şeyi daha önceden planladığı kanaatindeydi. Bazıları da Continental’ın geleceği adına Winston’ın onu gerçekten öldüreceğini düşünüyordu. Her ne olursa olsun bu sorunun cevabı dördüncü macerada bulacağız. Ancak filmin yönetmeni Chad Stahelski ile yapılan son bir röportaj durumun pek de bekleneceği gibi olmadığını gösteriyor.

john wick winston

- Reklam -

Yönetmen, filmin yapımcılarından David Leitch ve başrol Keanu Reeves ile zamanı geldiğinde bu konuyla ilgili konuştuklarını belirtti.

“Sadece John’un bulunduğu dünyanın belirsizliklerle dolu olduğunu göstermek istedik. Bu yüzden bazı soruları cevapsız bıraktık. Bu da senaryoya gerçekten de dahil etmek istediğimiz sorulardan biriydi.”

John Wick 4 Filminde Cevaplar Aranacak mı?

Bu yüzden Winston’ın karakterine bir belirsizlik eklemek filmin yaratıcıları için önemliydi. Stahelski ayrıca Winston’ın yaptıklarının ekranda göründüğü gibi önceden planlanmış bir şey olmayabileceğini de ima etti.

“Winston onu vurmak mı istiyordu? Evet, öyle tasarlandı. Peki onu öldürmek mi istiyordu? Bu yoruma açık. Her iki yoldan gidebilir ve soruyu o şekilde cevaplayabilirsiniz. Bu, John Wick 4’da ele alacağımız cevaplanmamış bazı sorulardan sadece biri. Bazen her şeyin cevaplanmadığı açık uçlu soruları seviyorum.”

Stahelski cümlelerine şu şekilde devam ediyor:

- Reklam -

“Ben seyircileri tatmin etmeyi seviyorum ama bazen açık uçlu sorular sorup cevabı onların hayal gücüne bırakmayı da seviyorum. Ve unutmayın, John Wick dünyası biraz tuhaf. Bu yüzden Shay Hatten ya da Derek Kolstad gibi isimlere sahip olmak bizim için gerçekten önemli… Ekipte birlikte çalıştığımız senaryoya katkısı bulunan herkes John Wick’in biraz daha tuhaflaşmasını sağlıyor. “

John Wick 3 the continental

Winston’ın eylemleri kasıtlı olsa da, aslında tamamen kötü niyetli durmuyor. Bu da Wick ve Winston’ın bir gün yeniden arkadaş olmaları veya en azından gelecekteki bir filmde hayranları tatmin edebilecek bir tür uzlaşmaya varmaları için umut olduğu anlamına geliyor.

John Wick 4 vizyon tarihi tam bir yıl erteleme aldı ve resmi olarak 27 Mayıs 2022’ye ertelendi.

Peki ya siz bu sorunun cevabının ne olduğunu düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten de bu bilinçsiz yapılan bir şey miydi? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.


* The Matrix Yıldızı Keanu Reeves’in Canlandırdığı 10 Unutulmaz Karakter

Kaynak: Movie Web

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Winston, John’a bunca zaman yardım ettikten sonra saçma sapan bir bahane ile ihanet etmez gibi geliyor bana. Muhtemelen bir sonraki filmde yaptıkları planı gösterecekler.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Viking Mezarı Noveç Aile

Viking Mezarı Keşfettiler: Evlerini Restore Eden Norveçli Aileye Dev Sürpriz

TRT 2 Haziran Filmleri - Midnight in Paris

TRT 2 Haziran Filmleri: Her Akşam Başka Film!