in

Joker’ın Devam Filminde Senaryo Hazır: “Joker: Folie à Deux” Geliyor

Joker 2 filminde senaryo aşaması sona erdi. Yönetmen Todd Phillips, devam bölümünün adını Folie à Deux olarak açıkladı.

joker 2 senaryo
- Reklam -
- Reklam -

Joker 2 filminde senaryo aşaması tamamlandı. Yönetmen Todd Phillips’in yaptığı paylaşımda yeni bölümün adı da ortaya çıktı.

Ünlü yönetmen Todd Phillips Joker 2 filminde senaryonun tamamlandığını sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı. İlk filmin yıldızı Joaquin Phoenix’in senaryoyu okuduğu sırada çekilmiş bir fotoğrafı paylaşan Phillips aynı zamanda ikinci filmin “Joker: Folie à Deux” ismiyle geleceğini de duyurmuş oldu.

Todd Phillips ilk Joker filminde Batman’in ünlü kötüsü Joker’ı farklı bir şekilde ele almıştı. Yarı zamanlı komedyen ve palyaço olan Arthur Fleck’in vahşet ve dehşet verici olayların fitilini ateşlemesi sonrasında Gotham şehrinde nasıl bir kahraman ilan edildiğinin hikâyesini işlemişti. Sinemalara ilk çıktığında eleştirmenler ve izleyicilerden farklı tepkiler alan yapım dünya genelinde 1 milyar dolarlık gişe geliri elde etmeyi de başarmıştı. Bununla birlikte 12 farklı dalda Oscar’a aday gösterilen yapım En İyi Oyuncu ve En İyi Film Müziği dalında ödüle layık görülmüştü.

- Reklam -

Filmin bu başarısından sonra yapımcı firma Warner Bros. Todd Phillips ile görüşmüş ve muhtemel ikinci film için çalışmalara başlamıştı.

joker 2 senaryo Joaquin Phoenix

Joker’ın ardından yine Warner Bros.’un dağıtımcılığını üstlendiği The Batman filmi sinemalara gelmiş ve Robert Pattinson’ın canlandırdığı Karanlık Şövalye gişenin yeni lideri olmuştu. Hatta filmin kesilen sahnelerinde Barry Keoghan’ın Joker’ın farklı bir alternatifini canlandırdığı paylaşılmıştı. Dolayısıyla Joker karakteri şimdilik DC sinematik evreni içinde farklı isimler tarafından perdeye aktarılıyor.

Joker 2: “Folie à Deux” Şimdiden Teorilere Konu Oldu

Yeni Joker filmi hakkında resmi olarak yapılan bir açıklama olmasa da Todd Phillips’in paylaştığı isim sosyal medyada şimdiden bazı teorilerin ortaya atılmasına sebep oldu. Joker: Folie à Deux adı ile paylaşılan film “paylaşılan delilik, aktarılmış delilik” ya da “iki kişilik delilik, ikiz delilik” manasına geliyor. Halk arasında paylaşılan psikotik bozukluk sendromu için kullanılan bu terim aynı aile ya da yakın ilişkide olan iki kişinin aynı sanrıyı paylaşması durumunu anlatıyor. Psikotik bozukluklar arasında oldukça uç örneklerden birisi olan sendrom en geniş anlamda psikolojik sorunları olan bireyin en yakınındaki kişiyi etkilemesi durumunu ifade ediyor.

Dolayısıyla hayranlar bu noktada şimdiden ikiye ayrılmış durumda. Bir kısmın teorisi Arthur Fleck’in yaşadığı delilik sonrasında bütün Gotham şehrine bu deliliği nasıl bulaştırdığı yönünde. Diğer taraf ise Joker’ın suçta kendisine edindiği partneri Harley Quinn’in bu filmde sahneye çıkacağını ve ikilinin Gotham şehrinde nasıl bir kaos ortaya çıkardığını gözler önüne sereceğini düşünüyor.

- Reklam -

yeni joker filmi 2

Warner Bros. tarafından yapılacak bir açıklamaya kadar iki teori de oldukça mantıklı görünse de hayranların sonucu öğrenmek için biraz daha beklemesi gerekecek.

Joker 2 filminin ne zaman vizyona gireceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı. Öte yandan, Folie à Deux filmin yalnızca “kod adı” da olabilir.

Siz yeni Joker filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Howl Howl dedi ki:

    Ä°lk başta ben de Harley dedim ama neden Batman olmasın. Ä°lk filmde Jokeri öyle bir işlediler ki, resmen kötülüğe ve deliliğe bir sempati uyandırdılar dünya çapında. Filmin sonunda Batman’i deliliğini kontrol altına alabilmiş bir kahraman olarak gösterip, bu kadar anarşi yeter kuzum diye bağlarsalar şaşırmam.

  2. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

    Haydi hayırlısı bakalım, ilk film gibi duygulara hitap ediyor olsunda gerisine Allah kerim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Shadow and Bone 2. sezon çekimleri tamamlandı

Netflix’in Fantastik Roman Uyarlaması “Shadow and Bone” Dizisinde 2. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Berserk Devam Ediyor: 6 Yeni Bölüm Yolda

Ünlü Manga Serisi “Berserk”ün 6 Yeni Bölümle Devam Edeceği Kesinleşti