in

Joker Filminden Yeni Görüntü ve Merak Ettiren Açıklamalar Geldi

DC’nin merakla beklenen Joaquin Phoenix’li Joker filminden yeni bir görüntü paylaşıldı. İsyanı hissetmeye hazır olun!

Joker

DC Comics’in en özel karakterlerinden Joker için yaklaşmakta olan filmden yeni bir kare yayınlandı. Joaquin Phoenix’in Joker karakterini canlandıracağı yapım merakla bekleniyor.

Bu zamana kadar gördüğümüz çizgi roman uyarlaması filmlerden çok daha farklı olacağı konuşulan Joker filminde heyecanlı bekleyiş sürüyor.

İlk fragmanıyla karşımıza çıktığında başta yadırgatan ancak yönetmen Todd Phillips’in tercihler üzerine yaptığı açıklamayla da iyice ilgimizi çeken yapımdan yeni bir görsel geldi.

İtalyan neşriyatı Il Venerdì di Repubblica’ya kapak olan Joker şu şekilde görüntülendi:

joker filmi kapak

Joker rolünün sahibi Phoenix, yapımın beklenenden çok daha farklı olacağının altını bir kez daha çizdi:
“Bu bir süper kahraman filmi, süper kötü ya da özel güçleri olan insan filmi değil.”
Yönetmen Todd Phillips ise filmin güç sistemini keşfedeceğini, bir insanın yükselmeye ve savaşmaya mecbur kalmasını sağlayacak koşullara odaklanacağını söylüyor. Phillips’in açıklamalarına göre Joker’in karakterleşmiş bir düşmanı olmayacak. Onun yerine 1980’lerin rekabetçi ve vahşi Amerikan şirketleri ile mücadelesine şahit olacağız.

Phillips sözlerine şöyle devam ediyor:
“Bu filmle insanları isyana davet etmiyoruz. Ama onlara bir insanın nasıl bir ihtilali başlatabileceğini açıklamak istiyoruz.”
Phoenix ise rolü üstlendiğinde üzerinde çalıştığı ilk şeyin, Joker’in ikonik kahkahası olduğunu söylüyor. Oyuncu bu konuda patolojik gülüşler ve kontrol edilemeyen mimikler üzerine pek çok video izlediğini açıklıyor.

Galası Toronto International Film Festival’da yapılacak olan Joker filminde, Phoenix’e eşlik edecek oyuncular şu şekilde: Zazie Beetz, Robert De Niro, Frances Conroy, Marc Maron, Brett Cullen, Douglas Hodge, Gary Gulman ve Brian Tyree Henry.

Joker

Bir DC Sinematik Evreni filmi olarak anmanın mümkün olmadığı yeni yapımda, bir stand-up komedyeni olan Arthur Fleck’i izleyeceğiz. Fleck’in akıl sağlığını kaybetme macerasına ve sonrasında Joker’e dönüşme sürecine yakından konuk olacağımız filmin, her açıdan şimdiye kadar alıştıklarımızdan başka bir yapım olacağı belli.

Yönetmen Todd Phillips filmin senaryo koltuğunu Scott Silver ile birlikte paylaşıyor.

Joker filminin 4 Ekim 2019′da vizyona girmesi bekleniyor.


Heath Ledger, Nolan’la Tanışana Kadar Süper Kahraman Filmlerinden Nefret Ediyormuş!

Korkunun Usta İsmi John Carpenter İmzalı “Joker” Çizgi Romanı Geliyor

Çizgi Romanlar Bir Ülkenin Kaderini Etkileyebilir mi?

Kaynak: ComicBook

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Nedense bu filmden acayip ümitliyim. Benim için bu senenin en iyi filmi. Oscar ile anılan bir film. Kötü olacağını veya hayal kırıklığı yaratacağını sanmıyorum. Aksine beklentimin çok üzerinde bir film olacak gibi duruyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Gelecek Dmitry Glukhovsky

Metro Serisi’nin Yazarı Dmitry Glukhovsky İmzalı “Gelecek” Raflarda

Star Wars Resistance sezon 2

Star Wars Resistance 2. Sezon İçin İlk Fragman Yayınlandı