in

Joker, Gişe Hasılatında 1 Milyar Dolar Barajına Ulaştı

Geçen ay vizyona giren ve pek çok farklı kesimden olumlu eleştiriler almayı başaran Joker, bir başarıya daha imza attı. Todd Phillips’in filmi 1 milyar dolar barajını geçti.

Joker
- Reklam -
- Reklam -

Çıktığı günden bu yana, hatta çok daha öncesinde gündeme oturan Joker filminden bir başarı daha geldi. Ekim ayında fantastik bir açılıştan sonra şimdi de Warner Bros’un 18 yaş üstü filmler bazında 1 milyar dolar barajını aşacak ilk yapımı oluyor. Yapım zaten daha öncesinde R-rated filmler arasında en çok gişe hasılatı elde eden film ünvanını Deadpool’un elinden almıştı.

Joker, Avengers: Endgame ile birlikte bu yılın en çok tartışılan filmlerinden biri. Joaquin Phoenix’in başrolde oynadığı film gerek eleştirmen gerekse izleyici bazından birçok olumlu yorum aldı. Venedik Film Festivali galasında filmin 8 dakika boyunca ayakta alkışlandığı belirtildi. İlk gelen yorumlar Phoenix’in En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar alacağını söylüyordu.

joker gise krali

- Reklam -

Her ne kadar çoğunluk filmi beğenmiş olsa da eleştirmenlerden karışık yorumlar da geldi. Film konusunda tamamen olumlu yorumlar gelmese de birçoğu Phoenix’in performansının ilgi çekici olduğuna hemfikirdi. Oscar konusunda şimdilik herhangi bir açıklama olmasa da, yapımın farklı birçok dalda Oscar’a aday gösterileceğine kesin gözüyle bakıyor.

Tabii ki burada asıl olan konu filmin yakaladığı gişe başarısı. Geçtiğimiz hafta Joker, şimdiye kadar yapılmış en kârlı çizgi roman filmi olarak açıklandı. Film şimdi de bir başka dönüm noktasından başarıyla geçmek üzere.

Joker, The Dark Knight’ı da Gişede Geride Bırakıyor

Joker

Forbes’ın verdiği bilgilere göre 15 Kasım 2019 itibarıyla filmin dünya çapındaki gişe hasılatı 998 milyon dolar olarak duyuruldu. Yani henüz gerçekleşmemiş olsa da filmin 1 milyar dolar barajını geçeceği artık kesinleşmiş durumda. Joker’ın henüz Çin gibi büyük bir pazarda gösterime girmediği de düşünülürse bu gerçekten de iyi bir başarı anlamına geliyor. Son dönemlerde birçok çizgi roman uyarlaması süper kahraman filminin, öncelikle Uzak Doğu’da gösterime girerek dünya çapındaki gişe hasılatlarını erkenden yükselttiklerini biliyoruz.

- Reklam -

Joker’ın yakaladığı bu başarılar daha uzun süre konuşulmaya devam edecek.

Siz ne dersiniz? Joker hak ettiği karşılığı mı alıyor yoksa gereğinden fazla mı abartıldı?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Joker ve The King of Comedy: İki Film Tek Konu

* Martin Scorsese, Joker Filmini Yorumladı

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Dün itibari ile; 1.017.000.000-$ hasılat elde etti. R. Rated olması ve Çin’de vizyona girmemesini de katarsak hesaba, bu film bu senenin en başarılı filmi. Normal şartlarda ikinci film gelmeyecekti, ama bu başarıdan sonra farklı bir orijin veya Batman üçlemesinde Joker’i görebiliriz. Bu, Dc için çok büyük bir başarı bence. Artık Villianların üzerinde duracaklar. Hatta, Marvel Thanos için bir orijin bile düşünebilir. Gerçi bu konuda Dc Marvel’a göre çok daha şanslı. Deathstroke, Darkseid, Sinestro, Black Adam, Lucifer, Luthor…say say bitmez.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Mimari

Dünyadaki En İlginç 10 Mimari Yapı Örneği

Gwendy’nin Düğme Kutusu - Stephen King ve Richard Chizmar

Stephen King İmzalı “Gwendy’nin Düğme Kutusu” Çıktı