in

Joker, Rekor Gişeyle Açılışını Yaptı

Joaquin Phoenix’in başrolünde oynadığı ve Todd Phillips’in yönettiği JOKER, daha şimdiden rekor kırmaya başladı.

joker açılış

Uzun süredir merakla beklediğimiz ve geldiği gibi de beklentileri fazlasıyla karşılayan Joker filmi ekim ayı için rekor bir hafta sonu açılışına imza attı.

Joaquin Phoenix’in başrolünde oynadığı ve Tod Phillips’in yönettiği film ilk önce 39.9 milyon dolarlık bir rakamla ilk gün açılış hasılatı rekorunu kırmıştı. Bu açılış aynı zamanda tüm zamanların ekim ayı içerisindeki en iyi ilk gün açılışı anlamına geliyordu.

Ama bununla da bitmedi. Joker, hafta sonu bitimiyle birlikte Box Office Mojo sitesinin verilerine göre sadece Amerika’da 93,5 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Bu hasılatla birlikte yine ekim ayı içerisinde en iyi hafta sonu açılış hasılatının sahibi olan Venom’u da geçti ve birincilik koltuğuna oturdu.

Film şimdiden toplamda 93 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmiş durumda.

Joker filmini ilk üç günde ülkemizde izleyen kişi sayısı ise 385 bin olarak açıklandı. Yapım, Kral Şakir – Korsanlar Diyarı animasyonunun ardından 2. sıraya yerleşti.

Oscar’ı Almasına Kesin Gözüyle Bakılıyor

Peki tabii filmin böyle bir başarı elde edeceği az çok tahmin ediliyordu. Hatırlarsanız, film daha çıkmadan önce tüm sinema salonlarının önüne güvenlik görevlileri yerleştirileceği ve maskeyle salona alınmayacağı gibi birçok önlem haberi gelmişti. Sadece bu yönde çıkan haberler bile filmin bir bakıma reklamını yapmış oldu.

Tüm bunlara ek olarak film seyirci tarafından çok beğenildi. Özellikle Joaquin Phoenix’in oyunculuğuyla daha şimdiden En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’ı alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

* * *

* Mark Hamill, Joker Filmine Övgü Yağdırdı

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

17 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Dc’nin en yüksek cirosunu yapan filmi olabilir bence. 4 günlük rakamı; 248 milyon dolar. Bu hızla giderse, bir ay içinde 1.8 milyarı görür. Ama, ilerleyen dönemde izleyici sayısında azalma olacağını varsayarsak, bu rakam 1-1,2 milyarı görür. Batman’i geçerse çok gülerim :smile:

 2. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  Dc marvelin alt firması. Alakası olmaz olur mu :grimacing:

 3. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  Yanlış. Venom filminin başında dahil olmak üzere marvel logosu çıkar. Karakter ve karakterin orijini marvelindir. Yan karakterler dahi marvelin cizgi romanlarından alınmadır. Filmi ceken stüdyo sony de olsa bu bir marvel evreni filmidir, karakter ise marvel karakteridir.
  Joker DC evreninin parçası degil diyorsanız filmi muhtemelen izlememiş olmalısınız. Joker DC’nin bir karakteridir her ne kadar senaristlere özgün çalışabilme fırsatı verilmiş bile olsa karakterin olduğu evrende DC evreninin izleri bulunmak zorundadır. Buna filmden spoilersız örnek vermek mümkün değil.


  Burada Bob Kane görüyorsak (ki kendisi batmanın yaratıcılarındandır) bunun sebebi karakteri DC evrenindeki joker olarak kurgulamalarindandir.
  Dcnin de marvelinde binlerce parelel evreni var ve bu hikayeler herhangi birinde geciyor, mesela MARVEL sinematik evren Earth-626 isimli evrende gecer, DCnin güncel cizgi romanları ise New 52 de. Yüzlerce kez reboot edilmiş yeniden kurgulanmış olsalar da, hem joker hem DeadPool Hem de Venom bu stüdyoların danışmanlığında cekilir. Burda fark su WarnerBros hem DCnin hem de Marvelin sahibi. Yani Warner’dan cıkmış bir film zaten bu stüdyoların da elinden geçiyor. Joker de benim zorlama olarak gördüğüm batmanin doğuş hikayesi eklenme sebebi stüdyonun zorlaması mesela. O yüzdenalakası yok demek yanlış.
 4. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  https://www.youtube.com/watch?v=HHCm6fp9y9c
  Joker hakkında baya detaylı aşırı yogun spoiler iceren detay videosu.

  Bana kalırsa puanını ve daha fazlasını hakediyor. Oyunculuk kurgu müzik senaryo enfes bir birleşim. Suan imdb top 10 da 9uncu muhtemelennoraya bir yere yerleşecek. Videoyu bi izleyin ne kadar ugrasildigini anlarsınız film icin.

 5. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Film, Joker karakterinin ünü sayesinde de gösterime girmeden kendinden söz ettirdi. Head Ledger’ın Joker’inden sonra, başka bir oyuncunun başka bir filmdeki Yeni Joker’i nasıl olacak, sorusu, ilgili film üzerinde ister istemez merak uyandırıyor gibi.

  Ana karakter Joker olmasaydı, film yine izleyiciyi ikiye bölerdi. Ama gişe açılışı bu kadar başarılı olur muydu, orasını asla bilemeyeceğiz :man_shrugging:

  Bana ilginç gelen şu: Filmin ilham kaynakları arasında Taxi Driver ve The King of Comedy gibi klasiklere dayanıyor. Bu filmler de geçenlerde Marvel filmleri üzerinden çizgi roman filmlerine sıcak bakmadığını açıklayan Martin Scorsese’nin işleri. Scorsese bu konuda ne düşünüyor acaba :thinking:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

12 cevap daha var.

Metal

Terminator Filmlerini Hatırlatan Sıvı Metal Üretildi

Tardigrad

Su Ayılarının Radyasyona Nasıl Dayandığı Keşfedildi