Josh Malerman’ın Romanından Uyarlanan Netflix Filmi “Bird Box”tan Son Detaylar

Josh Malerman'ın "Kafes" adlı romanından uyarlanan Bird Box'tan yeni fragman geldi. Oscar ve Emmy ödüllü yönetmen Susanne Brier’in filmi Netflix'te gösterilecek. Yapımdan son detayları sizler için derledik!

Netflix bir başka korku-gerilim türünde film olan Bird Box ile birlikte izleyicilerin karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde ilk resmi tanıtım fragmanının yayınlandığı film, oldukça heyecan verici görüntüler barındırıyor.

Josh Malerman’ın Türkçeye İthaki Yayınları tarafından kazandırılan “Kafes” adlı romanından uyarlanan Bird Box, canavarların istilasına uğrayan bir dünyada, Malerie ve kızının hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Kişinin canavarlarla göz teması kurduğu anda aklını kaybettiği ve kendisini öldürmeye çalıştığı filmde, insanlar çareyi göz bandında buluyorlar. Film, Malerman’ın eserine kıyasla olayların başlangıç aşamasında gelişiyor. Dolayısıyla romanda bahsi geçen; yaşamın olmadığı, boş bir gezegene kıyasla etrafta insanlar görmek mümkün.

Melanie karakterini tecrübeli isim Sandra Bullock’un canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda John Malkovich, Sarah Paulson, BD Wong, Jacki Weaver, Rosa Salazar gibi isimler mevcut. Yönetmen koltuğunda oturan Susanne Brier ise In A Better World filmiyle 2011’de kazandığı Yabancı Dilde En iyi Film Oscar ödülüyle biliniyor. Brier’in ayrıca Night Manager’la Emmy ödülü de var.

Bird Box’ın, konusu itibarıyla John Krasinski’nin A Quiet Place filmine benzediği söylenebilir. Krasinski’nin nisan ayında vizyona giren filminde, bu sefer sese duyarlı canavarların olduğu dünyada bir ailenin hayatta kalma mücadelesi işleniyordu. İki filmin de insanın beş duyu organından birini hedef alması gözden kaçmazken, işin gerilim kısmının bir bakıma bu beş duyu organından birini kullanamamanın verdiği rahatsızlıkla sağlandığı söylenebilir. A Quiet Place’in Oscar’a aday gösterilebileceği söylentilerini, benzer bir senaryoya sahip olan Bird Box için de duyabiliriz.

Bird Box’ın yayınlanış tarihinin 21 Aralık olduğunu hatırlatalım. Film Netflix üzerinden izlenebilecekken sayılı sinema salonlarında da ayrıca sahne alacak. Türkiye’de vizyon bulacak mı, bunu henüz bilmiyoruz.

Kaynak: The Verge

GÖZ ATIN  Stranger Things Yıldızı Wolfhard'dan 3. Sezonun Tek Kelimelik Tanımı: "Klasik"

Konak'ın eski sokaklarında eski bir hastanede doğdu. Çocukluğu oyunlarla, televizyonla geçti. Neslindeki herkes gibi pokemona bayıldı. Ortaokulda Death Note'la tanıştı, hastası oldu. Darren Shan Serisi ve Wardstone Günlükleri hayatının 5-6 senesini yedi. Kısa bir süre bir fan sitesi için Ragnar Sagası çevirdi. Gremots'ta altyazı çevirmenliği yaptı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okumaya bir yandan da yapmaya çalışıyor.

Josh Malerman’ın Romanından Uyarlanan Netflix Filmi “Bird Box”tan Son Detaylar

Josh Malerman’ın “Kafes” adlı romanından uyarlanan Bird Box’tan yeni fragman geldi. Oscar ve Emmy ödüllü yönetmen Susanne Brier’in filmi Netflix’te gösterilecek. Yapımdan son detayları sizler için derledik!

 

 

Başa dönün
Daha fazla Sinema
Del Toro ve Netflix Pinokyo Animasyon Filmi İçin Buluşuyor

Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro yeni projesi için Netflix’le anlaşmaya vardı. Pinokyo animasyonu geliyor!

Kapat