in

Joyride Filmi Olivia Colman ile Geliyor

Joyride filmi yolda. The Crown dizisinin yıldızı, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman’ın yeni projesi belli oldu.

Olivia Colman Joyride

The Favourite yapımıyla Oscar ödülü kazanan, The Crown dizisinin yıldız oyuncusu Olivia Colman, Joyride filminde başrol oynayacak. Film, The Farthest projesiyle Emmy ödülünü kazanan belgesel yapımcısı Emer Reynolds tarafından yönetilecek.

Ünlü oyuncu filmde, oldukça zor bir durumda olan ve bebeğini en yakın arkadaşına vermeye niyetlenen Joy’u canlandıracak. Joy’un atıldığı macerada karşılaştığı zorlukları nasıl aştığını izleyeceğiz.

Film, Dublin merkezli ve Aoife O’Sullivan ile Tristan Orpen Lynch’in başında olduğu Subotica adlı yapım şirketi tarafından yapılacak. Bu yapım şirketi ayrıca Michael Inside’ın yapımını da üstlenmişti. Joyride’ın çekimlerine ise 2021 yılı içerisinde ve Batı İrlanda’da başlanması planlanıyor. Tabii ki Koronavirüs salgınının devam etmesi halinde filmin çekimlerini ne derece etkileyeceği henüz belli değil. Yapım ekibinin bu konuda bir plan yapıp yapmadığıysa bilinmiyor.

İngiltere merkezli Embankment, filmin uygulayıcı yapımcılığını üstleniyor. Senaryoysa Ailbhe Keoghan tarafından yazıldı. Hikâye Screen Ireland’la ortak çalışma sonucunda geliştirildi. Yapımcı Aoife O’Sullivan, film hakkında şunları söyledi:

“İnanılmaz bir yeteneği, zekası, derinliği ve söylemeye gerek bile duymadığım mizah anlayışı olan Olivia Colman’la birlikte çalışacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ailbhe Keoghan yetenekli bir yazar ve Olivia Colman’ın da bizimle birlikte olması, Joy karakteri hayalinin gerçekleştirilmesini sağlıyor.”

Emer Reynolds
Emer Reynolds

Joyride Yönetmeni: “Olivia Colman’ın Cesaretinden Yararlanmak Büyük Bir Şans Olacak”

Yönetmen Emer Reynolds, Olivia Colman hakkında benzer yorumlarda bulunurken şunları da ekledi:

“Onun doğallığı, mizah anlayışı ve daha da önemlisi işlerinde belirgin olan cesaretinden yararlanacak olmak büyük bir zevk olacak.”

Olivia Colman da canlandıracağı karakteri okuduğunda “onunla tanıştıktan sonra onu aklından çıkaramadığı” şeklinde bir yorumda bulunmuştu. Görünüşe göre kendisi de Joy karakterini canlandırma konusunda son derece heyecanlı.

Olivia Colman

Çekimler başlamamış olmasına rağmen tüm yapım ekibi, filme oldukça güveniyor ve bu süreç konusunda heyecanlı görünüyor. Umarız salgın süreci filmin çekimlerini etkilemez ve film bir an önce seyirciyle buluşur.

Joyride filmi ve projede Olivia Colman’ın başrol olarak yer alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Her Kötü Geceden Sonra - Baran Güzel

Her Kötü Geceden Sonra: Çağımızın Hayaleti Aramızda Dolaşıyor

Kralkatili dizisi ön hazırlık

Kralkatili Güncesi Dizisi Hâlâ Ön Hazırlık Aşamasında