in , ,

Jujutsu Kaisen 0 Filminden İlk Fragman: Macera Yeni Karakterlerle Devam Ediyor

Jujutsu Kaisen 0 fragmanı yayınlandı. Sevilen manga ve anime serisi şimdi de ilk filmi ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Jujutsu Kaisen 0: The Movie
- Reklam -
- Reklam -

Jujutsu Kaisen 0 için ilk fragman yayınlandı. Sevilen anime ve manga serisinin beklenen filmi, yeni karakterlerle bu yılın sonunda geliyor.

Animenin resmi Twitter hesabındaki 6 saatlik geri sayım paylaşımının ardından dün yeni fragman yayınlandı. Heyecanla beklenen filmin fragmanı hayranların merakını oldukça artırmışa benziyor. Tanıtımda heyecanla beklenen Yuka ve Rika karakterleri gösteriliyor.

Yeni filmin tanıtım metninde şu cümleler yer alıyor:

- Reklam -

“Lanetli ruhların insanlarla beslendiği bir dünyada, efsanevi ve korkutucu iblis Ryomen Sukuna’nın parçaları kayıp. Herhangi bir iblis ya da insan Sukuna’nın bir parçasını tüketirse, kazandığı güçle karşısında kimse duramaz. Neyse ki bu durumda devreye, diğerlerini doğaüstü yaratıklardan koruyan Jujutsu Büyücüleri giriyor.”

Mangası Japonya’da en çok satanlar arasına giren Jujutsu Kaisen’in mangakası Gege Akutami geçen aylarda sağlık sorunları nedeniyle işine ara vermiş, belirsiz bir süre olmayacağı açıklanmıştı. Ancak neyse ki geçenlerde yayıncısı tarafından yapılan açıklama ile Akutami’nin işine geri döndüğü açıklandı.

Manganın yeni bölümleri beklenirken filmden tanıtımlar yayınlanmaya başladı. İlgiyle takip edilen 1. sezonun ardından, ana hikâyeyle bağlantılı olan “Jujutsu Kaisen 0” filmi, ana karakter Yuji Itadori’den ziyade Yuta Okkotsu karakterini konu alacak.

Sadece animeyi izleyenler karakteri henüz tanımasa da Yuta, mangayı takip edenler tarafından oldukça iyi biliniyor.

Jujutsu Kaisen 0 Fragmanı | İZLE

YouTube video

Büyürken zorbalığa maruz kalmış ve yalnız bir çocuk olan Yuta’nın çocukluk arkadaşı Rika Orimoto bir gün kaza geçirir ve lanetlenmiş ruhu Yuta’yı korumak istediği için onu bırakmaz. Bu yüzden Yuta’nın insanlarla iletişimi ve kendine olan güveni oldukça zayıftır.

- Reklam -

Rika normal bir lanet olmadığı için, Yuka’nın durumu Satoru Gojo tarafından fark edilir. Bu yüzden Gojo, Yuta’yı Jujutsu Lisesi’ne kaydolması için ikna eder. Yuta bu süreçte diğerleriyle iletişim kurmaya ve Rika’ya yardım etmek için yollar aramaya çalışır.

Peki Yuta bu süreçte Rika’nın ruhunu lanetten kurtarabilecek midir?

Verilen kısa aranın ardından manganın 153’ü bölümünün ağustos ayı içinde yayınlanacağı açıklandı. Jujutsu Kaisen 0 ise 24 Aralık 2021’de vizyona girecek. Filmin diğer ülkelerdeki yayın tarihi ise açıklanmadı.

Jujutsu Kaisen serisini takip ediyor musunuz? Filmin fragmanı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşın.

Kaynak: Comic Book

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Roberto Calasso ölüm

İtalyan Yazar ve Yayıncı Roberto Calasso Hayatını Kaybetti

House of Gucci Fragmanı Karakter Posterleri

Gucci Cinayetini Anlatan Ridley Scott Filminden İlk Fragman ve Karakter Posterleri