in

Jungle Cruise Filminden İlk Fragman Geldi

Dwayne Johnson ve Emily Blunt’ın başollerinde olduğu Disney’in yeni filmi Jungle Cruise’un ilk fragmanı yayınlandı.

Jungle Cruise

Dwayne Johnson ve Emily Blunt, Disney’in Tema Parkı uyarlaması için bir maceraya atılıyorlar.

Aslında Disney’in film projesi pek de yeni değil. Şirket, 2003 yılında ilk Karayip Korsanları filmini beyaz perdeye getirdiğinde beklenmedik bir başarı yakaladı. Fakat bu başarı sonucunda yapmak istedikleri tema parkı fikri pek de tutulmadı. Haliyle planlar bir süre ertelendi.

Takvimler 2006’yı gösterdiğinde Disney, Jungle Cruise’un nehir teknesini konu alan bir film yapmayı planladığını duyurdu. Smallville’in yaratıcıları Alfred Gough ile Miles Millar, Josh Goldstein ve John Norville tarafından daha önce yazılmış bir senaryo taslağını tekrardan yazmaya başladılar. Daha sonra 2011’e kadar bu konuda herhangi bir ses seda çıkmadı. Tim Allen ve Tom Hanks’ın yer alacağı söylense de proje ilerlemedi.

Film Projesi Nihayet Hayat Buldu

Birkaç yıl sonra film projesi bir kez daha yenilendi. Bu kez başrollerde Dwayne Johnson ve Emily Blunt vardı. Çift, karizmatik bir nehir botu kaptanı olan Frank’i ve Amazon ormanına yolculuğa çıkan ve inanılmaz iyileştirici güçlere sahip efsanevi bir ağaç arayışında bulunan İngiliz kaşif Lily’yi canlandırıyordu.

Proje nihayet hayata buldu ve geçtiğimiz senenin ortalarında yapımla ilgili ilk videolar gelmeye başladı. Bu yılki D23 Expo etkinliğinde de fragman gösterildi. Ve fragman resmi olarak Disney tarafından herkesin izleyebileceği şekilde yayınlandı.

Tam adı Disney’s Jungle Cruise (Disney’in Orman Gezisi) olan filmin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yönetmenliğini Jaume Collet-Serra’nın üstlendiği Jungle Cruise, 24 Temmuz 2020 tarihinde sinemalarda olacak.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Eğlencelik, çıtır-çerez bir görüntü veriyor. Bir gün televizyonda denk gelirse bakarız. :smiley:

    763361fe59386c2d8d94bd3bb3515c55

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

James Branch Cabell

James Branch Cabell İlk Defa Türkçede

Lisey’s Story Clive Owen ve Julianne Moore

Lisey’s Story, Apple TV+’ta Dizi Oluyor