in

Jurassic World 3 Filmi Ekibi Yeniden Topluyor

Jurassic World serisinin üçüncü filmi, orijinal serideki eski yıldızlarıyla beraber hiç olmadığı kadar iddialı geri dönüyor.

Jurassic World 3

90’lı yılların en güzel anılarından biri hiç şüphesiz Jurassic Park’tır. Dinozorların yeniden hayata geçip aramızda dolaştıklarını izlemek hepimizin en çılgın ve en güzel hayallerinden biriydi. Steven Spielberg imzalı Jurassic Park da hem bu hayallerimizi beyaz perdeye aktarıp bize büyülü anlar yaşatmıştı hem de bu hayallerin nasıl kabusa dönüşebileceğini göstermişti. Gelgelim 2015 yılında Chris Pratt’in başrolünde bulunduğu Jurassic World maalesef aynı etkiyi yaratamadı.

Serinin ilk filmi ortalama olarak kabul edilebilirdi ve izlerken eğleniyordunuz. İkinci film Jurassic World: Fallen Kingdom ise ilkinin kalitesini yakalayamadı ve serinin hayranlarını üzdü. Bu elbette ki yapımcı şirketin pek de umurunda olmadı. Şimdiye kadar çıkan iki filmden toplamda üç milyar doların üzerinde bir hasılat elde eden şirketin keyfine diyecek yoktu.

Jurasic Park’taki Üçlü Geri Dönüyor!

Ancak yine de yapımcılar bütün eleştirilere kulaklarını kapatmış değiller. Hem şimdiye kadar kazandıkları hasılatı daha da yukarı çıkartmak hem de eski serinin hayranlarının ilgisini yeniden uyandırmak için çözüm üretmeye başlamışlar bile. 90’lı yılların kült filmi Jurassic Park’ta başrol oynayan Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum serinin üçüncü filminde yeniden bir araya gelecek! Evet, doğru duydunuz efsane üçlüyü bir kez daha dinozorların karşısında göreceğiz!

Açıkçası ilk filmi büyük heyecanla izlemiş ve ikinci filmde hayal kırıklığına uğramış biri olarak bu haber inanılmaz mutlu etti beni. Seriden ümidimi kesmeye başlamışken Jurassic Park yıldızlarının geri dönmesiyle yapım yeniden radarıma girdi.

Jurassic World 3 filmi ülkemizde 11 Haziran 2021 tarihinde vizyona girecek. Filmin yönetmenliğini ise Colin Trevorrow üstleniyor.

* * *

* The Matrix 4 Filminin Senaryosu Hazır

M. Halit Koçak

1994’te Erzurum’un soğuk bir kış gününde doğan, beyaz saçlarını ailesinden genetik yoluyla alan biri. Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Denize ve denize yazılan bütün şiir, öykü ve hikayelere aşıktır. Bağımsız ve amatör olan bütün yapımlar onun için tutkudur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Kendini tekrarlamaya başladı artık. Yeni konu olarak; adadan kutulan dinozorların Amerikaya ulaşmasını filan konu alabilir.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Will Smith

Will Smith, Netflix’in The Council Dizisine Katıldı

Ghost Rider dizi

Ghost Rider Dizisi İptal Edildi