in ,

Jurassic World: Dominion’dan Vizyon Tarihi ve İlk Tanıtım Videosu

Jurassic World: Dominion filmi için vizyon tarihi açıklandı. Jurassic Park ekibini geri getiren yapımdan kısa bir tanıtım da yayınlandı.

Jurassic World: Dominion vizyon tarihi tanıtım
- Reklam -
- Reklam -

Jurassic World: Dominion filmi ufukta gözüktü. Yapımdan fragman öncesi ilk tanıtıcı video ve vizyon tarihi geldi. Yönetmenlik koltuğunda Colin Trevorrow’un oturduğu yapımdan IMAX teaser’ı paylaşıldı. Eski oyuncuları da geri getiren yapım, dinozorların dünyasında yeni bir macerayı konu ediniyor.

Çekimleri Şubat 2020 tarihinde başlayan Jurassic World dünyasının üçüncü filmi Dominion’da tanıtım kampanyaları başlatıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle çekimleri aksayan yeni üçlemenin final bölümü, JW dünyası için de gelecekte hazırlanacak yeni yapımların habercisi olacak gibi görünüyor.

İlk olarak 1993 yılında Steven Spielberg imzası ile başlayan Jurassic Park serisi, 1997’deki The Lost World ve 2001’deki Jurassic Park III sonrasında, 2015’te Jurassic World ile çağdaş bir adım ile yola devam etmişti.

- Reklam -

Jurassic World: Dominion Tanıtım Videosu | İZLE

Sonunda yeni filmden ilk görüntülerin yer aldığı, tadımlık bir tanıtım videosu yayınlandı. 15 saniyelik tanıtımda özlenen dinozorlar yeniden görüldü.

YouTube video

Kretase dönemine ait dinozorları göreceğimiz yapımda, T-Rex ve Giganotosaurus arasındaki mücadele dikkat çekiyor. Videoda, yalnızca efektlerle oluşturulmuş dinozorlar yer alıyor. Oyuncuları görmemiz için ise biraz daha beklememiz gerekiyor.

Jurassic World: Dominion filminde ilk üçlemede de rol alan Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum yeniden izleyicilerle buluşuyor. Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard da Dominion için geri dönen isimler arasında.

Öte yandan kısa tanıtıma rağmen 25 Haziran 2021 günü, The Fast and the Furious 9’ın IMAX gösterimi öncesinde Dominion’dan 5 dakikalık bir video daha geleceğini duyurdular.

Endgame ile Kıyaslanan Jurassic World: Dominion Filminin Vizyon Tarihi

Geçen sene, Ellen DeGeneres’ın programına katılan Chris Pratt, filmin senaryosunu “inanılmaz” olarak tanımlamıştı.

- Reklam -

“Herkes var. Filmde hemen hemen herkes var. Belki de sadece onu mahvettim ama hiç umurumda değil. Orijinal Jurassic Park’ın tüm oyuncu kadrosu geri dönüyor. Bu yüzden çok fazla hisli olacak. Avengers: Endgame’in Marvel’da her şeyi bir araya getirmesi gibi olacak.”

Jurassic World: Dominion vizyon tarihi tanıtım

Jurassic World: Dominion vizyon tarihi 10 Haziran 2022 olarak açıklandı. Filmin bütün dünyada aynı dönemde beyaz perde ile buluşması bekleniyor.

Sizin Dominion filminden beklentileriniz neler? Giderek genişleyen bu markaya ait içerikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: India Today

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    İlk Jurassic Park’ ın tadını hiçbirisi veremedi maalesef.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Saygı 2. sezon çekimleri

Saygı’nın 2. Sezon Çekimleri Başladı: Ercüment Çözer’in Maceraları Devam Ediyor

Kitapta Sabit Fiyat Yasası - Yayınevleri Soruşturma

Kitapta Sabit Fiyat Yasasını Yayınevlerine Sorduk: Artılar, Eksiler, Fiyatlar, Kitapçılar | Soruşturma