in

Jurassic World: Dominion Sonrası Seri Yeni Bir Döneme Geçecek

Jurassic World: Dominion çekimleri kaldığı yerden devam ediyor. Serinin devam filmi, yeni bir dönemin başlangıcı olarak tanıtılıyor.

Jurassic World: Dominion
- Reklam -

İlk olarak 1993 yılında Steven Spielberg’ün yönetiminde başlayan Jurassic Park filmleri 2015’te yeni bir marka ile değişim geçirmişti. Jurassic World adını alan 4. film yeni bir serinin de başlangıcı olmuş, yeni nesil korku sineması hayranlarının karşısına çıkmıştı. Şimdiyse o markanın üçüncü adımı olan Jurassic World: Dominion geliştiriliyor. Filmin yapımcısı ise bunun son JW filmi olacağını düşünenleri yanıltan açıklamalarda bulundu.

Jurassic Park 1993’teki ilk filminden kısa bir süre sonra bir klasik halini almış ve devam filmleri The Lost World (1997) ve Jurassic Park III (2001) ile yoluna devam etmişti. Sonrasında 2015’te Jurassic World süreci başlamış ve 2018’de Fallen Kingdom izleyicinin karşısına çıkmıştı.

Hayranlar, orijinal hikâyedeki ekibi bir araya getiren Jurassic World 3 filmini uzun süredir merakla bekliyordu. Serinin, yaptığı oyuncu takviyeleri ile de adından söz ettirmeyi başarmıştı.

- Reklam -

Jurassic World: Dominion

Nihayetinde dinozorların ve insanların birlikte yaşamaya başladığı bu film için, yapımcı Frank Marshall bazı açıklamalarda bulundu.

Jurassic World: Dominion Çekimleri Yakında Yeniden Başlıyor

Filmin çekimleri aslında Şubat 2020’de başlamış ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi nedeniyle prodüksiyona ara verilmek durumunda kalınmıştı. Frank Marshall yarım kalan çekimlere kısa süre içerisinde İngiltere’de devam edileceğinin müjdesini verdi.

Dahası, Jurassic World 3’ün serinin son filmi mi olacağı sorusuna da kesin bir dille, “Hayır,” dedi ve şunu ekledi:
“Dominion yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Dinozorlar şimdi bizim anakaramızdalar ve umarım, bir süre daha orada olacaklar.”
İlk üçlemeden tanıdığımız Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum’u yeniden izleyiciyle buluşturan filmde, Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard ekibe yine önderlik edecek.

Jurassic Park 7 Yolda mı?

Frank Marshall’ın yeni bir dönem tanımlamasının detayları ise şimdilik bilinmiyor. Ancak Jurassic World 4 ya da diğer bir deyişle Jurassic Park 7 için hazırlıkların şimdiden başladığını söylemek mümkün. Söz konusu bu yapımın hangi karakterlerin hikâyelerine odaklanacak, bunu Dominion izledikten sonra daha rahat bir şekilde öngörebiliriz.

- Reklam -

Jurassic World: Dominion

Yönetmenliğini Colin Trevorrow’ın üstlendiği Jurassic World: Dominion çekimleri toplamda 3 haftalık bir aksama yaşamıştı. Buna karşın filmin ilk açıklanan vizyon tarihi olan 11 Haziran 2021 henüz bir erteleme almış değil. Efektlerin yoğun olarak kullanıldığı pek çok film, karantina arasında görsel kısma odaklandığı için kaybedilen zaman bir şekilde telafi edilmiş olabilir.

Peki siz yeni bir çağa hazır mısınız? Sizce nasıl bir hikâye bizleri bekliyor? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Geleceğe Dönüş Hakkında 22 Şaşırtıcı Gerçek

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Her filmini merakla ve severek izledim muhtemelen bunu da izlerim her ne kadar ilk filmin yerini tutmasa da

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

nasa Antarktika paralel evren

Paralel Evren Teorileri Antarktika’dan Gelen Sinyaller ile Güçlendi

Mona Lisa Koronavirüs

Mona Lisa Satılsın: Fransız CEO’dan Salgın Zamanı Ekonomik Buhrana Çözüm Önerisi