Justice League Dark’ın Yönetmeni Belli Oldu

Yeni ismi Dark Universe olan filmin yönetmenlik koltuğunda Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) filmiyle tanıdığımız Doug Liman oturacak.

İlk olarak 2012 yılında Guillermo del Toro’nun bir Justice League Dark uyarlaması üzerinde çalıştığını duymuştuk. Ancak yıllar geçtikçe pek bir ilerleme sağlanamadı ve del Toro 2015’te projeden ayrıldı. Ama proje tamamen rafa kalkmadı. Holywood’un en ünlü yapımcılarından Scott Rudin’in el atmasıyla yeniden canlandırılan çizgi roman uyarlamasının şimdi bir de yönetmeni var.

Michael Gilio’nun senaristliğini, Doug Liman’ın yönetmenliğini yapacağı filmin ismi ise Dark Universe (Karanlık Evren) olacak. Aslında Liman’ın, başrolünde Channing Tatum’un oynayacağı Gambit’i yönetmesi bekleniyordu. Ama Fox ile karşılıklı anlaşarak projeden ayrılan Liman zaman kaybetmeden Warner Brothers ile el sıkıştı. Böylece Gambit de –tekrar– yönetmensiz kaldı. Çekimlerine önümüzdeki ocakta başlanacağı söylenen Gambit’in vizyon tarihi de bu son gelişmeyle beraber ertelenebilir.

Dark Universe hakkında bildiğimiz çok fazla şey yok. Filmin hikayesi hala belirsiz olsa da John Constantine, Swamp Thing, Deadman, Zatanna ve İblis Etrigan karakterlerini içereceği tahmin ediliyor. Batman v Superman: Dawn of Justice ve Suicide Squad’tan sonra çok da fazla heyecanlanmak istemiyorum ama umarım WB en azından geçmişteki hatalarından ders alıyordur.

Projeleri arasında Edge of Tomorrow’un devamı ve Patrick Ness’in kaleme aldığı Kaos Yürüyüşü serisinin uyarlaması da bulunan Doug Liman’ın yoğunluğunu düşünürsek Dark Universe’in yakın zamanda sinemalara gelmesi olası görünmüyor.

GÖZ ATIN  Injustice Devam Ediyor! 3. Yıl, 2. Cilt Bizlerle

1993’te Sivas’ta doğdu. Ortaöğretimini de burada tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Okumayı, izlemeyi ve bilgisayar oyunlarını çok sever. Hayatın anlamının Radiohead şarkılarında gizli olduğuna inanmakta, başka dünyalara duyduğu tutku sayesinde yaşamayı sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Justice League Dark’ın Yönetmeni Belli Oldu

Yeni ismi Dark Universe olan filmin yönetmenlik koltuğunda Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) filmiyle tanıdığımız Doug Liman oturacak.

 

 

Başa dönün
Daha fazla Sinema
Ben’in Ötekiyle Savaşı: Öteki Filmi ve Kitabı Üzerine Eleştirel Bir Yazı

Dostoyevski; üzerinde sıklıkla durduğu gerçekçi karakter tahlilleri, güçlü ve etkileyici anlatımıyla 19. yy’ın en önemli...

Kapat