in

Justice League Alternatif Finali Yayınlansın Kampanyasına Sürpriz İsimler Katıldı

Hayranlar, Justice League filminin Zack Synder özel versiyonunu görmek için kampanya başlattı. Ben Affleck ve Gal Gadot da bu alternatifi destekliyor!

Justice League film

Justice League filmi bundan yaklaşık 2 yıl önce beyaz perdedeki yerini almıştı. Marvel Sinematik Evreni’ne göre yavaş hareket eden DC, altyapısını pek iyi oturtmadan hızlıca bir film hazırlamış ve bu proje pek de başarılı olmamıştı. Hem eleştirmenler hem de izleyiciler filmi pek sevmemiş ve zaten bu durum gişe hasılatına da yansımıştı.

Hatırlayacağınız üzere 2017 yılında, Justice League vizyona girmeden kısa bir süre önce film çekimleri sırasında yönetmen Zack Synder ve projede yapımcı olarak yer alan eşi Deborah Snyder büyük bir aile trajedisi yaşadılar. 20 yaşında olan kızlarının intiharı sonrası projeden çekildiler. Haliyle film süreci yarıda kaldı. Warner Bros da projeyi tamamlaması için daha önce bu tarz içeriklerde deneyimi bulunan yazar ve yönetmen Joss Whedon’ı projenin başına getirdi. Kendisi bazı yeniden çekim ve post prodüksiyon kısmına farklı yorumlar kattı ve film bu şekilde vizyona girdi. Ama hayranlar, ortaya çıkan son işten pek de memnun kalmadılar.

justice league

İşte bu durumdan sonra da sadık DC Sinematik Evreni hayranları, Snyder’ın orijinal versiyonunun var olduğu bir film kopyasının olduğunu düşündüler ve onu görmek istediler. Hatta bununla ilgili bir kampanya başlattılar. Söylentiye göre Synder’ın tasarladığı bir son yapım var ve Warner Bros bunu hiçbir şekilde paylaşmadı. Yapımcı şirket böyle bir şey olduğunu hiçbir zaman kabul etmedi. Ama bu yılın başlarında CinemaBlend ile bir podcast röportajında, yönetmen Kevin Smith bir “Snyder versiyonu” olduğunu doğrulamıştı.

“Justice League Snyder Versiyonu Paylaşılsın” Kampanyasına Oyuncular da Katıldı

gal gadot ben affleck

Kendisi ilk elden görmemiş olsa da yapımda çalışan birçok isimle konuştuğunu, böyle bir şeyin kesinlikle var olduğunu ve söylenti olmadığını açıklamıştı. Bu söylemlerden sonra hayranlar çok daha sıkı bir şekilde gösterilmeyen Synder versiyonunu istemeye başladılar.

Nihayet bu talepte bulunan kişiler arasına filmin oyuncuları da katıldılar. Justice League’de Batman rolüyle izlediğimiz Ben Affleck ve Wonder Woman karakterini canlandıran Gal Gadot, Twitter üzerinden #ReleaseTheSnyderCut etiketiyle paylaşımda bulunarak kampanyaya destek verdiler.

Gal Gadot yaptığı paylaşıma etiketle birlikte Diana Prince/Wonder Woman fotoğrafı da ekledi. Ben Affleck ise sadece etiketi paylaştı. Filmin yönetmeni Zack Snyder her iki ismi de retweet’ledi. Wonder Woman için “Bu eski Amazonlu yanılıyor olamaz,” dedi. Affleck’in paylaşımını da “Aynı şekilde Batman de,” yazarak paylaştı.

Artık oyuncuların ve yönetmenin katılımıyla da kesinleşen Synder versiyonu sizce görücüye çıkar mı? Warner Bros’un böyle bir şey olduğu halde paylaşmak istememesinin sebebi sizce ne olabilir?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da yazabilirsiniz.

* * *

* Olası Bir DC vs MARVEL Filmi Gelebilir!

* Ben Affleck, Rodriguez’in Hypnotic Filminde Oynayacak

Kaynak: Deadline

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for HowardTheDuck HowardTheDuck dedi ki:

  Alternatif finali değil filmin orijinal versiyonu.

  Kızı intihar ettiği için filmden ayrılan Zack’in filmi. WB’nin yağmasından Joss vizyonsuzu filme gelmeden önceki halini istiyoruz. Ne olursa olsun o JL saçmalığından kötü olamaz. WB’nin yaptığı emek hırsızlığıdır.

  #ReleaseTheSnyderCut

 2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  En başından filmi erteleyebilirdi Snyder. WB’yi ortada bıraktı. Şimdi de kalkıp filmi için destek topluyor. Tamam başına gelen şey çok üzücü büyük bir kayıp. Ama sonradan böyle pişman olacağına başlattığın filmi ya bitirecektin, ya da erteleyecektin. Yine de, herşeye rağmen,
  #ReleaseTheSnyderCut

DC vs MARVEL film

Olası Bir DC vs MARVEL Filmi Gelebilir!

christian bale batman

Christian Bale, Nolan’ın Batman Serisinin Neden Devam Etmediğini Açıkladı